Tenisz: két legjobbjuk nélkül a németek a Fed-kupában

MTI MTIMTI MTI
2020.01.28. 17:42
Két legjobbja, Angelique Kerber és Julia Görges nélkül áll ki a brazilok elleni tenisz Fed-kupa-selejtezőre a német válogatott.

Rainer Schüttler szövetségi kapitány kedden jelentette be, hogy csapata Laura Siegemund (72. a világranglistán), Tatjana Maria (87.), Anna-Lena Friedsam (135.) és Antonia Lottner (156.) összeállításban szerepel a jövő hétvégén Florianópolisban.

A kapitány tájékoztatása szerint Kerber (18.) az ausztrál nyílt teniszbajnokságon összeszedett egy combsérülést, míg Görges (39.) már korábban jelezte, hogy ezúttal nem vállalja a szereplést.

A párharc győztese részt vehet az április 14. és 19. közötti, 12 csapatot felvonultató budapesti finálén, amelyen már biztosan ott lesz a házigazda magyar, a tavaly döntős ausztrál és francia, valamint a szabadkártyás cseh csapat.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: lágyéksérülés miatt nem edzett a németek balbekkje

Foci vb 2026
2026.06.24. 21:31

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Manuel Neuer: A cserék is jó energiákat hoztak a játékba

Foci vb 2026
2026.06.14. 22:55

Amikor Sócrates doktor térdre kényszerítette a nagy Szovjetuniót – vb-videók

Minden más foci
2026.06.14. 13:30

Német kiütés, Miroslav Klose elindul a vb-gólrekordig vezető úton

Minden más foci
2026.06.01. 12:22

Erdély Csanád: Ha az elején nekünk beakadna egy gól, az lélektanilag nagyon jó tenne velünk

Jégkorong
2026.05.21. 12:45

Németország és Spanyolország is csoportelsőként jutott középdöntőbe a női kézilabda-vb-n

Kézilabda
2025.11.30. 19:54

Gerd Müller, az öt és feles német királya

Népsport
2025.11.03. 09:15
Ezek is érdekelhetik