Tenisz: lemondott a nőket becsmérlő versenyigazgató

MTI MTIMTI MTI
2016.03.22. 10:57
A nőket becsmérlő nyilatkozata után néhány nappal lemondott Raymond Moore, a vasárnap véget ért Indian Wells-i tenisztorna igazgatója.

A dél-afrikai funkcionárius pénteken újságírók előtt kijelentette, ha ő női versenyző lenne, akkor minden este térden állva mondana hálát Istennek azért, hogy Roger Federer és Rafael Nadal megszületett. A női tenisz ugyanis szerinte csak a férfiak „farvizén” létezik, és nem hoz önálló döntéseket.

Az Indian Wells-i döntőben alulmaradt, világelső Serena Williams válaszul közölte, senki előtt nem kell letérdelniük, és sokan őmiatta és nővére, Venus miatt néznek teniszt. A férfiaknál ötödik bajnoki címét begyűjtő, ugyancsak világelső Novak Djokovics úgy vélekedett, Moore politikailag nem volt korrekt, és sportszerűbb hozzáállásra szólította fel.

A 69 éves igazgató az eset után elnézést kért „téves és ízléstelen” nyilatkozata miatt, hétfőn pedig bejelentette lemondását. A verseny tulajdonosa, a milliárdos Larry Ellison azt mondta, teljes mértékben megérti Moore döntését.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik