Wimbledon: a lány párosoknál Gálfi és Stollár a bajnok!

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.07.12. 13:59
A harmadik helyen kiemelt Gálfi Dalma, Stollár Fanny kettős sikerével ért véget az Angol nemzetközi teniszbajnokság junior lány páros küzdelme. Gálfiék a döntőben a Tereza Mihalíková, Vera Lapko szlovák, fehérorosz kettőst győzték le 1 óra 6 perc alatt, két szettben.







Gálfi Dalma és Stollár Fanny révén először nyert magyar 
páros junior Grand Slam-tornát (Fotó: Magyar Teniszszövetség)
Gálfi Dalma és Stollár Fanny révén először nyert magyar páros junior Grand Slam-tornát (Fotó: Magyar Teniszszövetség)

Gálfi a 2014-es finálé után másodszor jutott el a wimbledoni páros döntőig, akkor a szlovák Marie Bouzková oldalán alulmaradt. Stollár az első GS-döntőjére készült, az ellenfél ebből a szempontból rutinosabbnak számított, hiszen a 2014-es US Openen már döntőzött – igaz, Gálfihoz hasonlóan sikertelenül –, sőt, Mihalíková egyesben megnyerte idén az Australian Opent.

Mindkét páros kiváló adogatójátékokkal kezdett, 2:2-ig egyik fogadókettős sem tudott egynél több labdamenetet megnyerni. Ezt követően változni látszott a tendencia, és bár Stollárék szorosan még hozták a saját játékukat, Mihalíkováék már elvesztették, ez pedig bréklavinát indított el, sorozatban háromszor is a fogadók nyerték a gémet (5:3). Ekkor szerencsére megszakadt a széria, és Gálfiék a második szettlabdát értékesítve, 37 perc alatt megnyerték az első felvonást (6:3).

A második szett nem indult fényesen a mieink szempontjából, hiszen két sima játék után 2:0-s vezetésre tett szert a szlovák, fehérorosz duó, de ezt követően alaposan belelendültek Stollárék, sorozatban nyertek hat gémet, megszerezve első junior GS-győzelmüket (6:2).

A junior párosok között Kapros Anikó (2000 – Australian Open), Szávay Ágnes (2005 – Roland Garros, 2005 – Wimbledon) és Babos Tímea (2010 – Roland Garros, 2010 – Wimbledon, 2010 – US Open) révén született korábban magyar siker.

Közülük Kapros (2000 – Australian Open) és Szávay (2005 – Roland Garros) egyesben is győzött, míg a fiúk részéről Fucsovics Mártonnak van egyéni GS-győzelme, a 2010-es Wimbledonról. Ez az első alkalom, hogy egy magyar junior páros nyert meg Grand Slam-tornát.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (26 750 000 font, fű)
JUNIOR LÁNY, PÁROS, DÖNTŐ

Gálfi Dalma, Stollár Fanny (magyar, 3.)–Tereza Mihalíková, Vera Lapko (szlovák, fehérorosz) 6:3, 6:2

Legfrissebb hírek

Alcaraz kihagyja a rotterdami tornát, Marozsán és Fucsovics nem

Tenisz
13 órája

Tommy Paul is játszik a mieink ellen a Davis-kupában hétvégén

Tenisz
15 órája

Gálfi Dalma és Udvardy Panna is kiesett párosban az ostravai tornán

Tenisz
15 órája

Novak Djokovics a rákbetegek támogatására ajánlotta fel az Australian Openen nyert pénzdíját

Tenisz
21 órája

Két magyar az első ötvenben a férfi teniszezők világranglistáján

Tenisz
Tegnap, 10:41

Bondár Anna 64. a teniszezők világranglistáján

Tenisz
Tegnap, 9:20

Bondár Anna nehéz győzelemmel kezdett a kolozsvári tenisztornán

Tenisz
2026.02.01. 20:49

Udvardy Panna nyolcaddöntős, Gálfi Dalma meccslabdáról kapott ki az ostravai tenisztornán

Tenisz
2026.02.01. 20:39
Ezek is érdekelhetik