
Nisikori Kei meglepte Andy Murrayt (Fotók: Reuters)
Az újonc Nisikori Kei két sima szettben legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Andy Murrayt a londoni tenisz ATP-világbajnokság vasárnapi nyitó mérkőzésén.
A US Openen döntős japán játékos 1 óra 35 perc alatt diadalmaskodott az elmúlt hetekben három tornát is megnyerő brit riválisa felett.
A nap második meccsén Roger Federer a vártnál némiképp könnyebben nyert Milos Raonic ellen, aki kilenc napja Párizsban legyőzte. A svájci 6:1-re hozta az első játszmát, majd rövidítés után a másodikat.
A következő körben Federer Nisikorival, Raonic Murrayvel játszik.
A második csoportban Novak Djokovics, Stanislas Wawrinka, Tomás Berdych és Mari Cilic küzd egymással.
TENISZ, ATP-VB
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Nisikori Kei (japán, 4.)–Andy Murray (brit, 5.) 6:4, 6:4
Roger Federer (svájci, 2.)–Milos Raonic (kanadai, 8.) 6:1, 7:6
A csoportok első két helyezettje jut be a szombati elődöntőbe.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség
Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben
Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben
Tenisz
2026.06.23. 18:58

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán
Tenisz
2026.06.17. 15:58
Ezek is érdekelhetik


