US Open: ha kemény pályás Grand Slam, akkor Azarenka döntős

2013.09.06. 22:50
Az Amerikai nemzetközi teniszbajnokság elődöntőjében a korábbi világelső fehérorosz Viktorija Azarenka két szettben legyőzte a korábban hibátlan olasz Flavia Pennettát, így bejutott a fináléba. Azarenka ezzel sorozatban a negyedik kemény pályás Grand Slam-döntőben (2012 Australian Open, 2012 US Open, 2013 Australian Open, 2013 US Open) érdekelt.
A két játékos harmadik egymás elleni ütközetére készült, és eddig egyikük sem tudott meglépni a másiktól, ráadásul az olasz még csak játszmát sem vesztett az idei US Openen.Azt nehéz lenne állítani, hogy magabiztos adogatójátékok jellemezték volna a mérkőzést, az első szettben összesen két játék volt, amikor nem volt a fogadónak lehetősége elvenni a másik szerváját, meglépni egyikük sem tudott a másiktól, így fej fej mellett haladva értek el 4:4-ig. Itt Pennetta negyedszer is elbukta szervajátékát, Azarenka viszont a hatodik (!) játszmalabdáját már érvényesítve, csak behúzta az első felvonást (6:4).A játék összképe a folytatásban sem sokat változott, három sikeres fogadógém után először a fehérorosznak sikerült megtörni a rossz szériát, el is húzott 3:1-re. 5:2-es Azarenka-előnyig ismét csak a fogadók örülhettek, ekkor viszont a 2. kiemelt 40:0-nél három meccslabdához jutott, és bár az olasz kettőt még hárított, a harmadikkal már eldőlt a továbbjutás kérdése.Azarenka ellenfele a fináléban a Serena Williams–Li Na mérkőzés győztese lesz. Azarenka sorozatban negyedszer is bejutott egy kemény pályás GS-döntőbe, tavaly itt épp Serena Williamsszel csapott össze, és kapott ki döntő játszmában – Ausztráliában mindkétszer nyert.
US OPEN, NEW YORK (34 300 000 dollár, kemény pálya)