US Open: a pályán összeeső Azarenka agyrázkódást szenvedett

2010.09.02. 10:48
Enyhe agyrázkódást állapítottak meg Viktorija Azarenkánál, aki a New Yorkban zajló amerikai nemzetközi teniszbajnokság szerdai játéknapján esett össze a pályán.

A tizedik helyen kiemelt fehérorosz játékos 5:1-es hátrányban volt az első szettben az argentin Gisela Dulko ellen. Már ekkor látszott rajta, hogy nincs jól, majd egyszer csak eldőlt a pályán. Hárman gyorsan a segítségére siettek, felültették, inni adtak neki, majd kerekes székkel a mentőautóhoz vitték, s kórházba szállították.

Később elmondta, hogy az edzőtermi bemelegítés alatt elesett, beütötte a fejét és a karját, de orvosi engedéllyel pályára léphetett.

„Ahogy haladt előre a meccs, egyre rosszabbul éreztem magam. Fájt a fejem, és egyre jobban fáradtam. A látásom is rosszabb lett, fokozatosan gyengültem” – mondta Azarenka.

A torna főbírója, Brian Early szerint nincs összefüggés Azarenka rosszulléte és a nagy meleg között. A pályán az utóbbi napokban nem ritkán 38 Celsius-fokot mértek.

A 2. fordulós meccset Dulko nyerte meg, aki ezzel bejutott a legjobb 32 közé.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik