Az Australian Open, az ausztrál nyílt teniszbajnokság meglepetésembere, Jo-Wilfried Tsonga (képünkön) bemutatkozik a francia válogatottban a február 8-10. között, amikor a nemzeti együttese a románok ellen játszik a Davis-kupában.


„Egy újabb álmom vált valóra azzal, hogy Franciaországot képviselhetem” - mondta a huszonkét éves játékos, aki több világklasszist legyőzve jutott el Melbourne-ben a döntőig.
Ott aztán négy játszmában kikapott ugyan az élete első Grand Slam-sikerét elkönyvelő szerb Novak Djokovicstól, ám a világranglistán húsz helyet javítva feljött a tizennyolcadikra.
Amint Guy Forget szövetségi kapitány bejelentette: Tsonga mellett Richard Gasquet játszik majd egyesben, míg az ausztrál bajnokságon szintén finalista Michael Llodra és Arnaud Clement szerepel majd párosban a románok elleni, Nagyszebenben (Sibiu) rendezendő első körös DK-összecsapáson.
Legfrissebb hírek

A magyarok a 17. helyre csúsztak vissza a Davis-kupában
Tenisz
2026.02.12. 19:48

Davis-kupa: Luxemburg lesz a mieink ellenfele szeptemberben
Tenisz
2026.02.12. 12:50

Bardóczky Kornél: Nehéz lesz innentől, de nem adjuk fel
Tenisz
2026.02.08. 08:29
Ezek is érdekelhetik




