Roger Federer és Novak Djokovics meg sem izzadt a második körben

2008.01.17. 10:03
Az első helyen kiemelt svájci Roger Federernek és a harmadik helyen rangsorolt szerb Novak Djokovicsnak szinte meg sem kellett izzadnia a győzelemért a férfi egyes második fordulójában az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Lleyton Hewittnak sem okozott gondot az üzbég szabadkártyás Denis Istomin megverése.
Roger Federer (képünkön) "megette reggelire" Santorót
Reuters
Reuters

A címvédő svájci szupersztár a pályafutása 62. Grand Slam-tornáján szereplő francia Fabrice Santoro ellen lépett pályára és mindössze három játékot veszítve, 81 perc alatt győzött.

Federer talán nem számított ennyire pehelykönnyű meccsre, de végül, akárcsak az első fordulóban Hartfield ellen, most is játszi könnyeddséggel, három szettben ment tovább.

A harmadik kiemelt szerb Novak Djokovics alig töltött több időt a pályán Federernél, ő 93 perc alatt intézte el az olasz Simone Bolellit.

A hazaiak kedvencének, Lleyton Hewittnak sem okozott gondot az üzbég szabadkártyás Denis Istomin legyőzése, a nyolcaddöntőbe jutásért a Szafin-Bagdatisz párharc győztesével játszik majd.

A 21. kiemelt argentin Monaco és a szervakirály amerikai Delic mérkőzése maratoni csatát hozott: utóbbi két szett hátrányból egyenlíteni tudott, a mindent eldöntő játszma véghajrájában azonban már felőrlődött, 8:6 arányban vesztett.

A világranglistán 49. szerb Janko Tipszarevics és a 25. kiemelt spanyol Fernando Verdasco küzdelme is óriási izgalmakat hozott: a délszláv három rendkívül szoros felvonásban diadalmaskodott, kétszer tie breakre is szüksége volt. Roger Federer vár majd rá...

Az ATP-rangsorban 32. Dmitrij Turszunov kisebb meglepetésre kikapott a húszéves amerikai Sam Querreytől.

AUSZTRÁL NYÍLT TENISZBAJNOKSÁG (AUSTRALIAN OPEN)