Nalbandian-Federer: tanár-diák, de nem a megszokott szereposztással

2007.10.21. 19:18
A spanyol Rafael Nadal és a szerb Novak Djokovics utáni sikereket követően a döntőben a svájci Roger Federert is legyűrte David Nalbandian a 2,45 millió dollár összdíjazású, madridi fedettpályás férfi tenisztornán. Az argentin csillag az első játszmát elbukta, a folytatásban azonban remekelt, előbb egyenlített, majd a döntő szettet is behúzta.
David Nalbandian-Roger Federer: Tanár-diák, de nem a megszokott szereposztással
Reuters
Reuters

A Mestersorozat nyolcadik állomásának fináléjában az argentin klasszis eleinte nem igazán találta a ritmust, bizonytalanul adogatott, fogadóként pedig nem tanúsított komolyabb ellenállást. Federer könyörtelenül kihasználta Nalbandian megingásait, 6:1-re hozta a szettet. A szíve azonban a helyén volt az argentinnak, aki bár nehéz helyzetbe került, tudta, hogy innen nem reménytelen felállni. Mi az hogy.

A második szettben a korábbi gyengélkedést pillanatok alatt feledtette, önbizalomtól duzzadó játékkal jelezte a helvét riválisnak, hogy messze van még a vége. Federer rá nem jellemző módon kapkodni kezdett, Nalbandian hatékony alapvonaljátéka pedig kezdte meghozni gyümölcsét.

Ebben az idényben az argentin egyetlen tornán sem jutott negyeddöntőnél tovább, rendkívül rapszodikusan teljesített. Most azonban, ha nyögvenyelősen is kezdett, de kijött neki a lépés. Nagyon kijött.

A második után a harmadik szettet is behúzta Nalbandian, méghozzá nem is akárhogy. Nem kis bravúrt végrehajtva háromszor brékelt, így 1:6 után 6:3, 6:3-mal diadalmaskodott. A svájci és az argentin teniszezőnek ez volt a 15. randevúja ATP-versenyen, a mérleg nyelve éppen csak de Federer felé billen: 8-7!