Sarapova teste most sokkal jobban bírta

2007.01.18. 10:18
Simán jutott tovább az első helyen kiemelt Marija Sarapova, a harmadikként rangsorolt Kim Clijsters, valamint Martina Hingis (6.) az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság női egyesének 2. fordulójában. A férfiaknál a sztárok közül James Blake és David Nalbandian is rövid időt töltött a pályán, és már a legjobb 32 között van, csakúgy, mint az ausztrálok reménysége, Lleyton Hewitt.
Marija Sarapova arcán erőfeszítés látszik, ez a mérkőzés azonban sétagalopp volt a kedd hajnalihoz képest
Reuters
Reuters
Marija Sarapova sokkal meggyőzőbb teljesítményt nyújtott az Australian Open női egyesének 2. fordulójában, mint a nyitó körben, amikor majdnem kiesett, és hihetetlen erőfeszítésre volt szüksége a továbbjutáshoz.

(Akkor azt mondta: "Nem lehet három órán át játszani ebben a hőségben, a testünk nem erre való.")

Az orosz szépség mindössze 58 perc alatt 6:0, 6:3-ra győzött honfitársnője, Anasztaszija Rogyjonova ellen, és készülhet a 30. helyen kiemelt, olasz Tathiana Garbin ellen.

Sarapova most is elég sokat hibázott, 21-szer segítette ő ponthoz ellenfelét. Mindamellett hat ászt ütött, az első adogatásainak a 90 százalékát megnyerte, összességében 20 nyerő megoldása volt, és mind a négy lehetőségét kihasználta, amikor elnyerhette Rogyjonova adogatását.

Az első szett mindössze 23 percig tartott, a másodikban valamivel nagyon ellenállást tanúsított a 24 éves, hatodik Australian Openjén induló tambovi hölgy.

Sarapova, ha legyőzi Garbint és bejut a 16 közé, akkor a nyolcaddöntőben a Vera Zvonarjova–Ana Ivanovics találkozó győztesével találkozhat.

A papírforma alapján nem lehet igazán komoly problémája egészen az elődöntőig, ahol a legnagyobb valószínűséggel Kim Clijstersszel, de akár Martina Hingisszel is találkozhat.

Clijsters kedden mindössze egy perccel töltött több időt a pályán Sarapovánál, ő a japán Morigami Akikót söpörte le 6:3, 6:0-val.

Az év első Grand Slam tornáját korábban már háromszor (1997, 1998, 1999) is megnyerő Martina Hingis úgy győzött magabiztosan Alla Kudrjavceva ellen, hogy az orosz hölgy vállalta a több kockázatot, azonban nem volt elég jó ahhoz, hogy ebből tőkét kovácsoljon.

Ezzel szemben az történt, hogy a 26 esztendős svájci versenyzőnő jól "megélt" Kudrjavceva rengeteg hibájából, és 1 óra 8 perc alatt 6:2, 6:2-re nyert.

A férfiaknál David Nalbandian Sebastien Grosjeannal, James Blake pedig Robby Gineprivel méri össze a tudását a 32 között. A legnehezebb dolga Grosjeannak volt ma, miután 4 óra 8 perces meccsen győzte le végül Olivier Rochust.

Nalbandian és Blake egyaránt három szettben nyert, míg a hazaiak kedvencének, Lleyton Hewittnak négy játszmára volt szüksége a továbbjutáshoz.

AUSZTRÁL NEMZETKÖZI TENISZBAJNOKSÁG, MELBOURNE (15,636 millió dollár, kemény pálya)