Téli olimpia: először nyertek a szlovákok a hokitornán

KARÁDI ZOLTÁNKARÁDI ZOLTÁN
2022.02.13. 07:44
A bordó-fehérben játszó lettek öt gólt kaptak a szlovákoktól (Fotó: AFP)
Vasárnap reggel Szlovákia és Lettország mérte össze erejét a pekingi téli olimpia férfi jégkorongtornáján. A találkozót északi szomszédaink nyerték 5–2-re, így ők végeztek a C-csoport harmadik helyén, míg az elsőségért Finnország és Svédország csap össze.

A szlovákok kezdték jobban a találkozót, hiszen 11 perc elteltével Martin Marincin szerzett vezetést, de Ronalds Kenins még ebben a harmadban egyenlített. A második felvonásban aztán Peter Cehlárik és Juraj Slafkovsky is betalált, s úgy tűnt, hogy ezzel el is dőlt a meccs. De a záró harmad elején Miks Indrasis szépített, majd 3–2-nél emberelőnybe került a balti csapat, de ezt nem sikerült kihasználni.

A játékrész közepén aztán Peter Zuzin növelte újra kettőre a különbséget, s bár másfél perccel a vége előtt a lettek lehozták a kapusukat, egy másodperccel a vége előtt Tomás Jurco vette be az üresen hagyott kaput és állította be az 5–2-es végeredményt.

Finnország–Svédország (C-csoport)
A csoport állása: 1. Finnország 6 pont (2 mérkőzés, 9–3 gólkülönbség), 2. Svédország 6 (2, 7–3), 3. Szlovákia 3 (8–12), 4. Lettország 0 (3, 5–11)
A-csoport:
14.10:
Kína–Kanada
14.10: Egyesült Államok–Németország
A csoport állása: 1. Egyesült Államok 6 pont (12–2 gólkülönbség), 2. Kanada 3 (7–5), 3. Németország 3 (4–7), 4. Kína 0 (2–12)