Alpesisí-vk: Hirscher szlalomban már nem hibázott

2018.12.20. 15:55
Az ausztriai Saalbachban férfi műlesiklóversennyel folytatódott az alpesisí-világkupa, és a hazai szurkolók legnagyobb örömére az osztrák Marcel Hirscher nyert.

A szerdai óriás-műlesiklásban elért hatodik hely után a csütörtöki versenyt nem akarta a véletlenre bízni az összetett világkupa éllovasa, s már az első futam után is több mint fél másodperccel vezetett honfitársa, Michael Matt és a norvég Henrik Kristoffersen előtt.

A második futamban annyit változott a helyzet, hogy Hirscher és Kristoffersen közé a svájci Loic Meillard jött be, míg Matt visszacsúszott az ötödik helyre, illetve az előnye 52 századmásodpercről 38-ra csökkent, de a győzelméhez nem férhetett kétség.