Téli olimpia: Kanada 11 góllal nyert a svédek ellen női hokiban

2022.02.11. 17:16
A kanadaiak kiütötték a svédeket (Fotó: AFP)
Az Egyesült Államok jutott elsőként a pekingi téli olimpia női jégkorongtornájának elődöntőjébe, mivel 4–1-re legyőzte Csehországot. A kanadaiak az erőviszonyoknak megfelelően nagyon simán, 11–0-ra nyertek Svédország ellen.

Nagyon jól tartotta magát a cseh válogatott az amerikaiak ellen: két harmad után 1–1 volt az állás, de az utolsó percekre fordulván is csak 2–1-re vezettek a tengerentúliak. Azonban a hajrá feszültségét az Egyesült Államok bírta jobban, még két gólt ütött, így 4–1-es győzelemmel bejutott az elődöntőbe, amelyben a Finnország–Japán meccs győztesével találkozik hétfőn.

A világbajnoki címvédő kanadai csapat pénteken a második negyeddöntőben 11–0-ra múlta felül Svédországot. A győztes együttesben Brianne Jenner és Sarah Fillier egyaránt háromszor volt eredményes.

TÉLI OLIMPIA, PEKING 2022
NŐI JÉGKORONG
NEGYEDDÖNTŐ

Egyesült Államok–Csehország 4–1 (0–0, 1–1, 3–0)
Kanada–Svédország 11–0 (4–0, 5–0, 2–0)

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (ágrajz szerint)
Kanada–Svédország 11–0
Orosz csapat–Svájc (szombat, 5.10)
Egyesült Államok–Csehország 4–1
Finnország–Japán (szombat, 9.40)

A Nemzeti Sportot tudósítja a helyszínről: Kohán Gergely, Kovács Erika (szöveg), Árvai Károly (fotó)