Rp. gyorskorcsolya-vk: magyar ezüst- és bronzérem a váltókban

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.02.03. 16:16
A Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra, Burján Csaba, Sziklási András összeállítású magyar vegyes váltó ezüst-, a Liu Shaolin Sándor, Burján Csaba, Krueger Cole és Varnyú Alex alkotta férficsapat pedig bronzérmet szerzett a Drezdában zajló rövid pályás gyorskorcsolya-világkupán. Liu Shaolin Sándor 1000 méteren a negyedik helyen végzett.

Vegyes váltónk jól rajtolt, miután Jászapáti Petra a rajt után azonnal az élre állt, és vezetésével igyekeztek lerázni a negyedik briteket. Ugyan az oroszok és a dél-koreaiak később megelőzték a mieinket, ők így is tartani tudták a harmadik helyet. A célegyenesbe érve aztán a dél-koreai versenyző kézzel lökte az orosz Jelisztratovot, így hiába ért elsőként célba, kizárták a távol-keleti egységet, ezáltal a mieink is egy hellyel előrébb rukkoltak.Vegyes váltónk jól rajtolt, miután Jászapáti Petra a rajt után azonnal az élre állt, és vezetésével igyekeztek lerázni a negyedik briteket. Ugyan az oroszok és a dél-koreaiak később megelőzték a mieinket, ők így is tartani tudták a harmadik helyet. A célegyenesbe érve aztán a dél-koreai versenyző kézzel lökte az orosz Jelisztratovot, így hiába ért elsőként célba, kizárták a távol-keleti egységet, ezáltal a mieink is egy hellyel előrébb rukkoltak.

Olimpiai bajnok férfiváltónk egyszerre volt balszerencsés és mázlista is: a mieink a harmadik helyen korcsolyáztak, amikor egy kanyarban Varnyú Alex kicsúszott, így végül a mezőnytől leszakadva a negyedik helyen értek célba, ám a kanadaiak mögött a második helyen beérkező kínaiak egy alkalommal szabálytalanul váltottak, emiatt kizárták őket, így a japánok másodikak, a mieink pedig harmadikak lettek.

Az egyéni versenyekben Liu Shaolin Sándor a szombati ötödik helye után vasárnap is 1000 méteren állt jégre, s ha csak célfotóval, de a negyeddöntőből és az elődöntőből is továbbjutott. A finálét is jól kezdte, sokáig a második helyen haladt, majd az élre is állt, két és fél körrel a vége előtt azonban megbotlott, és visszacsúszott a negyedik helyre, ahonnan már nem tudott feljebb jönni.

A nap többi magyar indulója közül Somogyi Barbara és Sziklási András 500 méteren, Krueger Cole és Varnyú Alex 1000 méteren nem jutott be a negyeddöntőbe. Előbbi távon Jászapáti Petra az elődöntőbe kerülésért búcsúzott, és a 12. helyen zárt, ugyanezen a távon Burján Csaba a 14. helyen végzett.

 

Legfrissebb hírek

Rövid pályás gyorskorcsolya: váltóink a mezőny második felében a montreali wt-viadalon

Téli sportok
20 órája

Rövid pályás gyorskorcsolya: 11. lett a női váltó a világkupa második állomásán

Téli sportok
2025.10.17. 07:11

Rövid pályás gyorskorcsolya: Eddig jó – Bánhidi Ákos a kvalifikációs rajtról

Téli sportok
2025.10.13. 13:28

Rövid pályás gyorskorcsolya: Somodi Maja 12. 1500 méteren

Egyéb egyéni
2025.10.13. 07:21

Rövid pályás gyorskorcsolya: hatodik a női váltó a montreali wt-viadalon

Téli sportok
2025.10.12. 07:50

Rövid pályás gyorskorcsolya: Somodi Maja az elődöntőben folytathatja 1500 méteren Montrealban

Téli sportok
2025.10.11. 07:18

Rövid pályás gyorskorcsolya: elődöntőbe jutott a női váltó a montreali world tour viadalon

Téli sportok
2025.10.10. 09:13

Gyulay Zsolt: Látjuk még Jászapáti Petrát a jégen!

Téli sportok
2025.10.06. 16:53
Ezek is érdekelhetik