Négy gólt lőtt Zaragozában a Real Madrid, továbblépett

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.01.29. 20:55
A Real Madrid örülhetett az elején és a végén is (Fotó: AFP)
A Real Madrid 4–0-ra győzött a másodosztályban a feljutásért harcoló Real Zaragoza otthonában a spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjében.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
RealZaragoza (II.)–Real Madrid 0–4
(0–2)
Zaragoza, La Romareda.V: González González
Real Zaragoza: Ratón – Delmás, Grippo, Atienza, E. Clemente – Kagava, Igbekeme, Eguaras, Soro (Raúl Guti, 74.) – Linares (Luis Suárez, 58.), André Pereira (Blanco, 59.). Vezetőedző: Víctor Fernández
Real Madrid: Areola – Carvajal, Varane, S. Ramos (Nacho, 67.), Marcelo – Kroos, F. Valverde, James Rodríguez – L. Vázquez, Jovics (Benzema, 73.), Vinícius Júnior (B. Díaz, 73.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Gólszerző: Varane (6.), L. Vázquez (32.), Vinícius Júnior (72.), Benzema (78.)

A mérkőzés előtt sokszor felidézték a legendás 6–1-es mérkőzést, amikor a Real Zaragoza Diego Milito vezérletével ízekre szedte a Zinédine Zidane által is fémjelzett Real Madridot – nos, hamar meggyőződhettünk arról, hogy azok az idők már messze szálltak, mert a fővárosiak az első félidőben eldöntötték a továbbjutás sorsát.

A nagy mérkőzés résztvevőiből csak Sergio Ramos volt most is pályán, remekül fogta össze a madridi védelmet, balján az 500. realos meccsét vívó Marcelóval (nála többször a légiósok közül csak Roberto Carlos húzhatta magára a királyi gárda mezét, ő 527-ig jutott). Elöl Toni Kroos villogott leginkább, két gólpasszt adott, mindkettő élményszámba ment, sem Raphaël Varane-nak, sem Lucas Vázqueznek nem volt nehéz dolga.

A Madrid kapuját Alphonse Areola védte, aki bemutatott egy hatalmas bravúrt: kiszedte a jobb felső sarokból Kagava Sindzsi Dani Carvajalon megpattant lövését.

A nagy mérkőzés két másik résztvevője is ott volt ezen a kupatalálkozón: az egyik kispadon Zidane ült, a másikon a zaragozai edzőikon, Víctor Fernández, aki a csapattal Király-kupát, majd KEK-et nyert – előző munkahelye pedig a Real Madrid volt, ahol az utánpótlást vezette. A mester a második félidőre beküldte a blancók ellen Álex Blancót, Luis Suárezt és a realosan csengő nevű Raúl Gutit, de helyzetig is alig jutottak a legényei, sőt James Rodríguez és Vinícius Júnior összjátéka meghozta a harmadik vendéggólt.

Zidane pihentette az Atlético elleni derbi előtt Ramost, illetve szerepeltette kicsit Karim Benzemát, hogy formába lendüljön, és a támadó az edzői elvárásokra góllal válaszolt.

Kényelmes edzőmérkőzést játszott a Real a hétvégi városi rangadó előtt.

KORÁBBAN
CulturalLeonesa (III.)–Valencia 0–0 – tizenegyesekkel: 2–4
Rayo Vallecano (II.)–Villarreal 0–2 (Nino Fer 84., Cazorla 85.)
Tenerife (II.)–Athletic Bilbao 3–3 – 11-esekkel: 2–4 (Joselu 8., 21. – az elsőt 11-esből, D. Gómez 105+1. – 11-esből, ill. I. Williams 17., 54., Yuri Berchiche 118.)
Badajoz (III.)–Granada 2–3(Pablo Vázquez 8., A. Caballero 90+3., ill. A. Martínez 1., R. Soldado 86., C. Fernández 109.)
Real Sociedad–Osasuna 3–1 (Isak 33., 69., Ödegaard 61., ill. Cardona 36.)

92. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Két perc a ráadás.

90. perc
Benzema és Vázquez akciózik, utóbbi jobb oldali beadására kivetődik szépen a kapus.

89. perc
Raúl Guti lő jobbal 22-ről, kissé balról nem sokkal a bal felső mellé! Areola biztosított, vetődnie sem kellett.

88. perc
Zidane tapsolva biztatja csapatát, alighanem megszokásból.

85. perc
Blanco lő Marcelo szorításában ballal 21-ről a léc fölé, nem sokkal. De Areola biztosított.

83. perc
Díaz, majd Benzema lő a kapu mellé, előbbi a 16-os, utóbbi az ötös bal sarka elől.

79. PERC NULLA NÉGY, KARIM BENZEMA a szép Díaz-passzal ellépő Carvajal jobb oldali, lapos beadását ballal a bal alsóba rúgja öt méterről. 0–4!

78. perc
Blanco lő jobbról éles szögből kapura, ballal, Areola ezt is fogja.

77. perc
Kagava sokadik remek passzát Suárez ballal 12-ről kapura teszi, Varane mellől, Areola jobb lábbal véd azonban!

75. perc
Vázquez elszórakozott egy ziccert, de les.

74. perc Raúl Guti
is beáll, Soro le. Nem bizonyított a fiatal karmester. Középpályáscsere.

73. perc
Vinícius és Jovics le, Brahim Díaz és Karim Benzema be a Madridban.

A Real kupamestere: 9 kanadai pont!

72. PERC VINÍCIUS JÚNIOR is betalál, Rodríguez lapos passzát jobbal két védő közül az ötösről remekül emeli a bal alsó sarokba, 0–3!

70. perc
Marcelo sokadik rossz beadása ma. Kagava harcol meg a labdáért, passzát Suárez ballal 15-ről, középről a bal alsó mellé töri.

67. perc Nacho
be, Ramos le, pihenhet.

64. perc
Soro egy bodicsekkel boldogítja hazai közönségét és leendő csapatkapitányát. Szabadrúgás.

62. perc
A Soro indította Clemente passzát Kagava 19-ről ballal a léc fölé nyesi.

60. perc
Igbekeme lő ballal kissé balról, 23 méterről a jobb felső mellé, jó egy ölnyivel.

58. perc
Linares le, Luis Suárez be, Pereirát meg Álex Blanco váltja. Ék helyett ék, szélső helyett szélső. RAVASZ: a Real ellen Luis Suárez, a blancók ellen Blanco...

56. perc
Marcelo kiharcol egy szögletet a balon. Marcelo beadását kifejeli Atienza. Rodríguez emel ballal 14-ről a bal alsó mellé.

500: Marcelo

55. perc
Kezd mezőnyjátékba fulladni a mérkőzés, Fernández kettős cserével operál.

48. perc
Soro szépen indul meg, de két csel után is ketten még előtte, Ramos szereli.

47. perc
Jovics kilép, de les, majd Aréola ment szépen a jobbon Pereira elől.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A hazai mester, Fernández ide a Madridtól érkezett, ott az utánpótlást vezette.

AJÁNLÓ: Real Madrid: megjött az „új Kaká”, találtak neki egy kiskaput.

Az 52-szeres válogatott játékos nem volt tagja a 2016-os Európa-bajnok portugál együttesnek, ennek ellenére 15 trófeát nyert karrierje során: a két BL-győzelmen kívül spanyol és portugál bajnoknak, illetve kupagyőztesnek mondhatja magát, ezen kívül két Európai Szuperkupát, valamint három klubvilágbajnokságot is nyert.

Bejelentette a visszavonulását Fábio Coentrao, a Real Madrid korábbi Bajnokok Ligája-győztes szélső hátvédje. Fábio Coentrao a Rio Avénél kezdte a pályafutását, majd a Benficába igazolt, ahonnan a Real Madrid 2011 nyarán 30 millió euróért szerződtette. A portugál balhátvéd részese volt a 2010-es évek közepi aranykorszaknak, igaz, ő csak Zinédine Zidane két Bajnokok Ligája-címénél lehetett a csapat tagja, mivel 2015-ben a Monacóhoz szerződött kölcsönbe, majd visszatérte után egy évre, szintén kölcsönbe került a Sporting CP-hez.

E párharc legjobb góllövői:
Raúl 16
Puskás Ferenc 13
Míchel 10
Alfredo Di Stéfano 8
Emilio Butragueno 8

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc
Vinícius balhátvédként ment hátul, és ellenfelére sarkazza a labdát... bedobás.

41. perc
Eguaras elesik, de a földön úlve is felrúgja Viníciust, Grippo rosszul lép, de folytatja.

39. perc Helyzet,
Marcelo lapos beadását Vinícius az ötös bal sarka elől gyatrán gurítja a túlsó alsó felé, laposan, el is éri azt a legördülő kapus, Ratón.

36. perc
Soro bedob két cselt, a hazai közönség örül. A madridi tábor is kicsit...

35. perc
Varane ment nagyot utolsó védőként Linares elől. Carvajal beadását Jovics csak nézi, kapusé.

Vázquez 2. idénybeli meccse, 2 gól, 2 gólpassz. 581 perc alatt nem is rossz.

Hiába, no, osztálykülönbség... El is csendesült a La Romaleda.

Megvarozzák, de gól. Ismét Linares bakizott, ő veszített labdát.

32. PERC NULLA KETTŐ! Kroos szerez labdát a 16-os bal sarka előtt, középre passzol LUCAS VÁZQUEZNEK, aki jobbal 14 méterről a bal felső sarokba lő. 0–2!

60 százalékban a vendégeké a labda.

29. perc
Kagava lő a bal alsó mellé 16-ról, korner, Varane is beleért még jobb bokával. Soro szöglete után pánik az ötösön, de Marcelo bokkolja aztán Eguaras jobblábas, 16 méteres lövését.

25. perc
Helyzet, a Joviccsal összejátszó Carvajal passzát Valverde jobbal 15-ről, kissé jobbról méterekkel töri a bal felső fölé!

Soro az idényben 2 gól mellett 6 gólpasszt adott, az U19-es válogatott kerettagja.

23. perc MICSODA JELENET!
A Linares indította Soro lapos passzát Kagava ballal 14-ről a jobb felsőbe tekerné, középről, a bevetődő Carvajal beleér, a labda így éppen a jobb felső sarokba tart, de hatalmasat véd Aréola!Világbajnokhoz méltó homorítás!

23. perc
Kagava végleg átment a bal oldalra, ballábas, veszélyes beadását kifejeli Pereira elől Ramos.

22. percSoro megindul, Vinícius azonnal fellöki.Soro ugyebár a Real Madrid játékosa.

20. perc
Az első jó hazai támadás, Kagava bal oldali beadását Pereira ballal 21-ről kapura vágja, Ramos blokkol.A férfiasságával, ápolás.

16. percJovics egy lökéssel, Vinícius egy pocsék beadással jelentkezik.

13. perc
Marcelo nagyon aktív, a második szögletet harcolja ki. Meg egy bedobás. És újabb korner.

Zinédine Zidane 227 meccset vívott a Realban játákosként, az a bizonyos egy hat volt a legnagyobb veresége.

12. percÚjabb Kroos-korner jobbról, a beadást elfejelik az ötösön Varane elől.

A mai Marcelo 500. meccse a Realban, ennél többet a légiósok közül csak Roberto Carlos (527) játszott a királyi klubban.

9. percMarcelo beadása magas Jovicsnak, Delmás meg szereli Viníciust.

Varane már a 3. gólját szerzi az idényben.

A VAR szerint is gól a gól. Linares volt a fő hibás a gólban, visszajött a védővel, de nem fogta szorosan őt az ék.

6. percKroos ad be jobbról szögletet, megjáratja Carvajallal, majd jobbról éles szögből középre ad, a labda eljut a kapu bal alsó sarkáig, ahonnanRAPHAEL VARANEballal, egy méterről a léc alá lő, a rövid felső sarokba.0–1!

5. percMezőnyjáték, Marcelo a legaktívabb.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta türkizzöldben.

Egy kis örökmérleg:132 találkozó, 24 Zaragoza- és 83 Madrid-sikerrel, 83, ill. 160, ill. 288 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktólAlberto Zapater, Raphael Dwamena és Javi Rossérült, a vendégektőlGareth Bale, Eden Hazard és Marco Asensiomaródi.

Az idén még mindkét csapat makulátlan, igaz, a Real Madrid csak tizenegyesekkel győzte le az Atléticót a spanyol Szuperkupa döntőjében. A papírforma alapján szerdán megszakad a hazaiak sorozata – hacsak nem tudják megismételni a tizennégy évvel ezelőtti történelmi bravúrt.

„Azóta sokat változtak a körülmények – folytatta. – A Zaragoza a másodosztályban szerepel, a madridiaknak pedig most is remek csapatuk van. Egyértelműen ők az esélyesek, de egy meccsen bármi megtörténhet, remélem, a Zaragoza ismét megtréfálja őket, és a negyeddöntőbe jut. Azt is tudom, hogy a klubnak a feljutás kiharcolása a legfontosabb, de biztos vagyok benne, a kupában is mindent megtesz a győzelemért.”

A manapság a Racing Avellaneda sportigazgatójaként dolgozó egykori támadó is tudja, ezúttal már az bravúr lenne, ha a Zaragoza szoros meccsen harcolná ki a továbbjutást. A Real Madrid akkori csapatából Sergio Ramos maradt hírmondónak, valamint Zinédine Zidane, de ő már vezetőedzőként dolgozik.

Az Internazionaléval 2010-ben Bajnokok Ligáját nyerő Diego Milito négy gólt szerzett azon a mérkőzésen. „Felejthetetlen meccs volt, gyönyörű emlék, a négy gólom örökre belém égett – mondta az As nevű lapnak a 2016 novemberében visszavonuló argentin csatár. – Nem mindennap szerez valaki négy gólt a Real Madrid ellen. Tökéletes meccset játszottunk, csak ezzel magyarázható, hogy hat egyre legyőztük a fantasztikus játékosokból álló ellenfelet a kupa elődöntőjében. Kétségtelenül én voltam a főszereplő, de az egész csapat kiválóan futballozott.”

ARRÓL A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

Legutóbb tizennégy éve, 2006 februárjában csapott össze a Spanyol Kupában a Zaragoza a Real Madriddal. Az Atlético Madridot, majd a Barcelonát is búcsúztató együttes 6–5-ös összesítéssel a királyiakat is kiejtette. Bár a döntőben 4–1-re kikapott az Espanyoltól, a Real Madrid ellen 6–1-re megnyert hazai meccset azóta is a klubtörténelem egyik legemlékezetesebb találkozójaként tartják számon.

Diego Milito tizennégy év után is SZÍVESEN IDÉZI FEL a Real Madrid elleni négy gólját, és reméli, egykori csapata zerdán ismét búcsúztatja a királyiakat.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL ZARAGOZA–REAL MADRID SPANYOL KUPA-NYOLCADDÖNTŐ ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!