Real Madrid: hihetetlen adat – percenként 72 ezer euróba kerül Hazard játéka

D. Á.D. Á.
Vágólapra másolva!
2020.12.05. 14:24
null
Eden Hazard az új Alexis Sanchez? (Fotó: AFP)
Mint arról beszámoltunk, a Real Madridban futballozó Eden Hazard ismét megsérült november végén. Ugyan a belga klasszisnak továbbra sem megy a játék a spanyol fővárosban, az biztos, hogy a pénzzel nem lesz gondja. Az As kiszámolta, amióta a királyi gárdában rúgja a bőrt, játékperceként 72 258 eurót keresett.



A belga klasszis 2019 nyarán szerződött a Real Madridba, s azóta nem igazán megy neki a játék. A folyamatos sérülések miatt az elmúlt idényben 22 mérkőzésén csupán egy gólt és négy gólpasszt jegyzett. Ebben a szezonban valamivel már jobban termel, hat meccsen két találatig jutott.

A spanyol As hozta nyilvánosságra azt a rendkívüli adatot, amely szerint Eden Hazard játékpercenként 72 258 euróba került eddig a királyi gárdának – ha a 100 milliós vételárához hozzáadjuk a 18 hónap alatt megkeresett 34.4 milliós bérét, és ezt elosztjuk a 28 mérkőzésén lejátszott 1860 percével, akkor pontosan ezt az összeget kapjuk meg.

Eden Hazard legutóbb a Deportivo Alavés elleni bajnoki mérkőzésen sérült meg a találkozó első félidejében.

A Real Madrid közleményt adott ki játékosa sérüléséről, amiből kiderül, hogy Hazard jobb combjában keletkezett izomsérülés. A beszámolóból nem derült ki, mennyit kell kihagynia a Real Madrid sztárjának, viszont sajtóhírek szerint 2-3 hetes kényszerpihenő várhat rá.

Legfrissebb hírek

Alaba ismét megsérült, idén már harmadszor

Klub-vb
2025.06.27. 20:54

FC Barcelona: küszöbön Frenkie de Jong hosszabbítása

Spanyol labdarúgás
2025.06.27. 16:17

Katalán dominancia, önmagát ismétlő madridi történelem, 40 évesen révbe érő Santi Cazorla – ez történt a spanyol klubfutball mögöttünk hagyott évadában

Spanyol labdarúgás
2025.06.27. 13:21

Sikerült megoldani a finanszírozást, két éven belül befejezik a Valencia új, de félkész stadionját – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.06.26. 21:31

La Liga: kirúgták a spanyol bírói testület két fejesét

Spanyol labdarúgás
2025.06.26. 13:54

La Liga: augusztusban tér vissza otthonába az FC Barcelona – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.06.25. 12:31

A 40 éves Cazorla is gólt rúgott – az Oviedo feljutott a spanyol élvonalba

Spanyol labdarúgás
2025.06.21. 23:53

A Barcába távozó kapus helyére az Újpest volt játékosát szerződtette az Espanyol

Spanyol labdarúgás
2025.06.19. 17:31
Ezek is érdekelhetik