La Liga: Joao Félix duplázott, könnyedén nyert az Atlético a Cádiz ellen

CS. M.CS. M.
2020.11.07. 22:53
Remekül futballozva nyert könnyedén hazai pályán az Atlético (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójának szombati játéknapján az Atlético Madrid 4–0-ra győzte le hazai pályán a Cádizt, míg a Sevilla 1–0-ra nyert az Osasuna ellen.
Sevilla–Osasuna 1–0

A bajnoki idényt pocsék formában kezdő Sevilla a Ramón Sánchez Pizjuán Stadionban fogadta az Osasunát. Az első félidőben a hazaiak irányították a játékot, de még kaput eltaláló lövésig sem jutottak el.

A második játékrészt is a Sevilla kezdte jobban, majd büntetőt kapott, amit az 59. percben Lucas Ocampos értékesített (1–0). A folytatásban a hazaiak szinte teljesen visszaálltak, ám az Osasuna sem jelentett veszélyt ellenfele kapujára, így a Sevilla nyerte meg a meccset.

Atlético Madrid–Cádiz 4–0

Az első félidőt az Atlético kezdte intenzívebben, aminek már a 8. percben meglett az eredménye: egy kapushibát követően Marcos Llorente elé került a labda, az ő beadását pedig Joao Félix bólintotta a kapuba (1–0).

Később maga Llorente is eredményes volt – a 22. percben a tizenhatoson belül került ziccerbe, és a rövid sarkot célozva betalált (2–0). A folytatásban végig az Atlético Madrid irányította a mérkőzést, könnyen megbontva a Cádiz védelmét.

Az 53. percben Luis Suárez is gólt lőtt: Joao Félixtől kapott remek labdát, és ziccerben nem hibázott (3–0). Ezt követően Geoffrey Kondogbia, a madridiak új igazolása is lehetőséget kapott csereként, végül Joao Félix megszerezte a második találatát is a mérkőzésen a 91. percben, beállítva ezzel a 4–0-s végeredményt.

Ezzel a győzelemmel az Atlético jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti a spanyol élvonal tabelláját.

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ
(Joao Félix 8., 90+1., M. Llorente 22., L. Suárez 53.)
Sevilla–Osasuna 1–0 (Ocampos 59. – 11-esből)
Korábban
Barcelona–Real Betis 5–2 (O. Dembélé 22., Griezmann 49., Messi 61., 83. – az elsőt 11-esből, Pedri 90., ill. Sanabria 45+2., Loren 73.)
Huesca–Eibar 1–1 (Rafa Mir 67., ill. Burgos 38.)