La Liga: sorozatban hatodik meccsén maradt veretlen a Betis

2023.03.19. 15:53
Borja Iglesias góljával győzte le a Betis a Mallorcát (Fotó: Getty Images)
A Betis Mallorca elleni hazai győzelmével kezdődött a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójának vasárnapi játéknapja, ezzel az andalúzok hatmeccsesre növelték bajnoki veretlenségi sorozatukat.

Az angol Manchester United ellen az Európa-ligától kettős vereséggel búcsúzó Betis remek első félidőt produkált a legutóbbi három meccsén nyeretlen Mallorca elleni hazai meccsén, de fölényét nem tudta gólra váltani az első 45 percben.

Ami késett, az viszont nem múlott, hiszen a térfélcsere után nem kellett sokat várni a hazai vezetésre, amikor a 48. percben Youssouf Sabaly 25 méterről leadott lövésébe Borja Iglesias ért bele remek érzékkel, becsapva ezzel a vendégek kapusát és előnyhöz juttatva a Betist.

A hátrány után a Mallorca valamivel magasabb fokozatba kapcsolt, de nem sok veszélyes helyzete akadt, a kiegyenlített játékban pedig nem tudott egyenlíteni – a Betis az 1–0-s sikerrel hatmeccsesre növelte bajnoki veretlenségi sorozatát.

SPANYOL LA LIGA
26. FORDULÓ

Real Betis–Mallorca 1–0 (B. Iglesias 48.)

KÉSŐBB
16.15:
Osasuna–Villarreal (Tv: Spíler2)
16.15: Real Sociedad–Elche
18.30: Getafe–Sevilla (Tv: Spíler2)
21.00: Barcelona–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Valladolid–Athletic Bilbao 1–3 (Larin 74., ill. Í. Martínez 30., Guruzeta 57., Vesga 78. – 11-esből)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Atlético Madrid–Valencia 3–0 (Griezmann 23., Carrasco 49., Lemar 67.)
Espanyol–Celta Vigo 1–3 (Gragera 87., ill. Veiga 26., Aspas 45. – 11-esből, C. Pérez 82.)
Rayo Vallecano–Girona 2–2 (Isi Palazión 23., Trejo, 34., ill. Cihankov 29., 52.)
Almería–Cádiz 1–1 (Melero 90+7. – 11-esből, ill. Roger 49.)