La Liga: az Almería hosszabbításban kapott büntetővel mentett pontot

2023.03.18. 16:04
Roger Martí szerzett vezetést a Cádiznak<strong> </strong>(Fotó: Getty Images, archív)
Az Almería 1–1-es döntetlent játszott a Cádizzal a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójának szombati nyitó mérkőzésén.

Gólt nem, de szép megmozdulásokat láthattunk az Almería és a Cádiz összecsapásának első félidejében. A játékrész közepén először úgy tűnt, Léo Baptistao a tizenhatoson belül szabálytalankodott a vendégek játékosával szemben, ám a játékvezető végül megmásította a döntését, és csak szabadrúgást ítélt.

A félidő végén könnyen előnybe kerülhetett volna az Almería, de David Gil állta a sarat. A 29 éves kapus előbb Ínigo Eguaras bombáját tornászta ki, majd a sarokrúgás után a kapufa kisegítette őt, aztán a kipattanónál egy újabb bravúrt is bemutatott.

Hiába próbálkozott többet az Almería, a második félidő elején egy nagy bedobás után Roger Martí révén a Cádiz szerezte meg a vezetést (0–1).

A hosszabbításban aztán tizenegyest kapott a hazai csapat, Gonzalo Melero pedig higgadtan értékesítette a büntetőt (1–1). Ez a vége!

SPANYOL LA LIGA
26. FORDULÓ

Almería–Cádiz 1–1 (Melero 90+7. – 11-esből, ill. Martí 49.)
Később
16.15: Rayo Vallecano–Girona (Tv: Spíler2)
18.30: Espanyol–Celta Vigo (Tv: Spíler2)
21.00: Atlético Madrid–Valencia (Tv: Spíler2)

VASÁRNAP
14.00: Real Betis–Mallorca (Tv: Spíler2)
16.15: Osasuna–Villarreal (Tv: Spíler2)
16.15: Real Sociedad–Elche (Tv: Spíler2)
18.30: Getafe–Sevilla (Tv: Spíler2)
21.00: Barcelona–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Valladolid–Athletic Bilbao 1–3 (Larin 74., ill. Í. Martínez 30., Guruzeta 57., Vesga 78. – 11-esből)

1. Barcelona 25 21 2 2 47–8 +39 65
2. Real Madrid 25 17 5 3 50–19 +31 56
3. Atlético Madrid 25 14 6 5 39–19 +20 48
4. Real Sociedad 25 13 6 6 33–24 +9 45
5. Betis 25 12 6 7 33–26 +7 42
6. Villarreal 25 11 5 9 29–24 +5 38
7. Athletic Bilbao 26 10 6 10 36–28 +8 36
8. Rayo Vallecano 25 9 8 8 29–28 +1 35