La Liga: a Rayo kihagyta a legurított 11-est, rá is fázott – videó

2023.03.18. 18:15
Isi Palazión lőtt egy bombagólt, de a legurított 11-est kihagyta (Fotó: AFP)
A spanyol La Liga 26. fordulójának második szombati meccsén a Rayo Vallecano emlékezetes mérkőzésen 2–2-re végzett a Gironával.

Meglehetősen eseménydús első félidőt hozott az öt meccse nyeretlen, 8. helyen álló Rayo Vallecano és a 12., a legutóbbi két bajnokiját elveszítő Girona csatája.

A hazaiak a 23. percben Isi Palazión bombagóljával – a szélső 23 méterről lőtt a bal felsőbe – szerezték meg a vezetést, de Viktor Cigankov hat perccel később egy kipattanóból egyenlített.

A szünet előtt egy kényszerítőből Óscar Trejo is gyönyörű gólt lőtt a bal felsőbe, és akár kétgólosra növelhette volna előnyét a Rayo, a 40. percben ugyanis 11-eshez jutott. Trejo kihagyta, de a játékvezető újrarúgatta a 11-est, mert befutottak a vendégek. Másodjára Trejo lövés helyett előregurította a labdát a berobbanó Isi Palaziónnak, aki azonban fölé lőtt.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJÁT ITT ÉRHETI EL – A KIHAGYOTT 11-ES 1.44-NÉL

Emlékezhetünk rá, a spanyol bajnokságban hét éve Lionel Messi és Luis Suráez is bemutatta ezt a Barcelonában: az argentin legurításából az uruguayi csatár gólt lőtt a Celta Vigónak.

A Rayo rá is fázott az elrontott 11-esre, mert Cigankov egy bedobás után másodszor is betalált, ezzel a Girona döntetlenre mentette a meccset. 2–2

A Rayo sorozatban a harmadik 11-esét hagyta ki ebben az idényben, ami először fordult elő a La Ligában a 21. században, és az idényben már négy kihagyott 11-esnél jár, ami a legtöbb az öt topligában (az Union Berlinnel holtversenyben). Isi Palazión a meccs után elmondta, a sok elrontott büntető miatt próbáltak trükközni a 11-esnél, de nem jött be.