La Liga: Rodrygo duplájával fordított, nyert a Real Madrid

K. Zs.K. Zs.
2023.05.27. 21:01
Rodrygo (balra) két gólt ünnepelhetett (Fotó: AFP)
A Real Madrid korán hátrányba került, de aztán 2–1-re győzött a Sevilla vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 37. fordulójának szombat esti mérkőzésén, amivel megerősítette pozícióját a tabella második helyén. A Sevilla vereséggel hangolt a szerdai, budapesti Európa-liga-döntőre.

Sevillát jeges eső áztatta szombat délután, de ha nedves, csúszós talajon is, időben el lehetett kezdeni a mérkőzést. És a hazaiak nagyon is elkezdték! A 3. percben a bal oldalon épült a sevillai akció, a madridi védelem kétszer mentett, ám a második kipattanóból Rafa Mir már elegánsan a jobb felső sarokba emelt, 1–0.

Az első félidő játékidejének 70 százalékában a Realnál volt a labda, nem mondható tehát váratlannak, hogy a szünetre már döntetlennel mentek a felek. Rodrygo a 15. percben még kihagyott egy nagy helyzetet (közelről a kapu mellé lőtt), ám a 28. percben már jól találta el a labdát – 23 méteres szabadrúgásból a bal alsóba lőtt, 1–1.

Nem sokon múlt, hogy a hazaiak visszaszerezzék az előnyt, csakhogy a 36. percben Erik Lamela remek lapos lövése nyomán a labda a bal kapufát találta telibe.

A második játékrész első veszélyes lehetősége is Lamela előtt adódott, de labdája elkerülte a kaput. Ebben az időszakban a Sevilla többet tartózkodott a madridi térfélen, mint korábban, a 69. percben például jó helyről végezhetett el szabadrúgást, ám a beívelést lekapcsolták a vendégek, gyors kontrát indítottak, Toni Kroos mesterien ugratta ki Rodrygót, aki két csellel megbolondította Gonzalo Montielt, majd 11 méterről a bal alsó sarokba helyezett, 1–2.

Egy kis stat: második góljával Rodrygo 16–15-ös vezetést szerzett önmaga ellen – másképp: a Real színeiben már több (16) gólt szerzett a spanyol bajnokságban (107 mérkőzés), mint a Bajnokok Ligájában (38 mérkőzés, 15 gól). Opta

A Sevilla harcolt az egyenlítésért, de a 83. perctől emberhátrányban – a Dani Ceballos elleni rossz ütemű becsúszásáért Marcos Acuna piros lapot kapott –, ami az esélyeit jelentősen roncsolta, a kakaskodások miatt (is) kilencpercesre nyúlt ráadásban inkább a Real játékosainak lábán járt a labda. A madridiak négyes idegenbeli vereségsorozatot (három bajnoki, egy BL-meccs) zártak le.

A két csapat legutóbbi kilenc bajnoki mérkőzése közül egyet sem nyert meg a Sevilla, a Real Madrid viszont nyolcat is.

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS ÖSSZEFOGLALÓJA (YT-ÁTKATTINTÁSSAL TEKINTHETŐ MEG)