Benzema és Vinícius Júnior is duplázott, simán nyert a Real Madrid

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.01.08. 20:50
Ekkora klasszis, legalább (Fotó: AFP)
A Real Madrid hazai pályán 4–1-re megverte a Valenciát a La Liga 20. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ
Real Madrid–Valencia 4–1 (1–0)
Madrid,
Santiago Bernabéu, 40 617 néző. Vezette: Alejandro Hernández
Real Madrid:
Courtois – Lucas Vázquez (Nacho, 87.), ÉderMilitao, Alaba, F. Mendy – Casemiro (Camavinga, 70.), T. Kroos, Modric (Dani Ceballos, 70.) – Asensio, Benzema (Isco, 89.), Vinicíus Júnior (F. Valverde, 87.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Valencia: Cillessen – Piccini (Rubo Iranzo, 79.), M. Diakhaby, Alderete, José Gaya – Hugo Guillamón, Wass, Musah (Cserisev, 66.) – Hélder Costa (Koindredi, 66.; Manu Vallejo, 83.), Maxi Gómez (Marcos André, 66.), Goncalo Guedes. Vezetőedző: Pepe Bordalás
Gólszerző: Benzema (43. – 11-esből, 88.), Vinícius Júnior (52., 61.), ill. Goncalo Guedes (76.)

A Valencia igyekezett meglepni a bajnoki mérkőzés nagy esélyesét, de hiába kezdtek bátran a vendégek, a madridiak szép lassan átvették a kezdeményezést, és felőrölték a vendégeket. A bombaformában lévő Luka Modric parádés lövését még hárította a léc, de azután beindult a Real Madrid gépezete, Carlo Ancelotti látványos öröme mutatta: ez már az olasz mester Realja, az a Real, amelyet elképzelt magának a vezetőedző.

És az a Karim Benzema, akire emlékeznek majd emberöltők múlva is a szurkolók, ugyanis a szintén pazar formát mutató francia csatár lett a mérkőzés hőse. Előbb higgadtan értékesítette a Casemiro által kiharcolt büntetőt, majd gólpasszt adott Vinícius Júniornak, aki később duplázni tudott.

Ezzel el is dőlt a mérkőzés, ugyan Ferland Mendy ajándékozott egy büntetőt a vendégeknek, amelyet kihagyott Goncalo Guedes, de a kipattanót az üres kapuba fejelte a portugál. A hajrában Karim Benzema ismét eredményes volt, Mendy beadását követően.

Jöhet az FC Barcelona elleni Szuperkupa-elődöntő…

Óriások között. És már 301

Korábban
Real Sociedad–Celta Vigo 1–0 (Mikel Oyarzabal 13.)
Levante–Mallorca 2–0(Soldado 47., José Luis Morales 90+7.)
Granada–FC Barcelona 1–1 (Puertas 89., ill. L. de Jong 57.)

Vasárnap
14.00:
Rayo Vallecano–Real Betis (Tv: Spíler2)
16.15: Sevilla–Getafe (Tv: Spíler2)
18.30: Deportivo Alavés–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)
18.30: Osasuna–Cádiz
21.00: Villarreal–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)

26: Szalah és Diogo Jota (16+10)

Igen nehéz neki betalálni a ligában... (az utóbbi 23 lövésnél 20 védés, odahaza 18 lövés, 17 védés)

Vinícius Júnior a mérkőzés embere.

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc
Vasember, Camavinga odalép, szerel, két valenciai a földön. Gayá és Diakhaby.

Három perc a ráadás.

89. perc Isco be, Benzema le.

88. PERC NAGYON ELDŐLT, KARIM BENZEMA jobbal a bal alsóba lő középről, 11 méterről, Mendy bal oldali, ballábas, lapos beadását követően. Gaya mellől: 4–1!

87. perc Vázquez és Vinícius le, Nacho és Federico Valverde be. Ancelotti védi az eredményt, nyilván.

84. perc Gyenyisz Cserisev letalpalja Militaót, sárga lap. Vallejo 23 méteres lövését kiüti maga elől Courtois.

83. perc Bordalás nem viccel, Manu Vallejo be, a becserélt Koindredi le... Nem sérült le a francia U19-es válogatott középpályás.

78. perc Wass lő jobbal milliméterekkel a bal sarok mellé 21-ről, picit balról. Courtois hatalmas vetődéssel biztosított.

76. perc ... de a kipattanó Guedesé, aki a jobb alsóba fejeli a labdát az ötösről. 3–1!

76. PERC GONCALO GUEDES jobbal a bal alsó felé lő, Courtois hatalmas vetődéssel eléri a labdát...

75. perc Ferland Mendy kap sárga lapot, és büntető, a francia egy kósza beadás után abszolúte fölöslegesen lerántja Andrét, látványosan.

74. perc Nagy mentés, Benzema passzát az ötös jobb sarka elől ballal kapura teszi Asensio, de hatalmasat ment a bevetődő Gaya.

Fejlődés
Vinícius góljai a Realban a ligában:
1: 2018–2019-ben (878 perc alatt)
3: 2019–2020-ban (1370 perc)
3: 2020–2021-ben (1962 perc)
12: 2021–2022-ben (1552 perc)

70. perc Dani Ceballos be, Modric le, vastaps mindkettejüknek. Casemirót meg Eduardo Camavinga váltja.

Cserisev: 7 meccs a Realban, 179 perc alatt egy góllal és egy gólpasszal.

70. perc Vinícius lőne jobbal 14-ről, szereli keményen, de szabályosan Piccini.

66. perc Marcos André be, Gómeznek nem ment ma. Abszolúte nem. Musah le, Gyenisz Cserisev be, Koba Koindredi meg Costával pacsizhat.

64. perc Asensio dekázik, indítja Viníciust, akit szerel a jobb szélen az utolsó védő, Alderete.

63. perc Wass jobbal nem sokkal lő a jobb felső sarok fölé kissé balról, 24-ről, ezt aligha érte volna el a vetődő kapus...

62. perc Casemiro középre fejel egy kósza beadást, Wass jobbal a bal felsőbe lőne, de Courtois hatalmasat véd!

Ancelotti látványosan örül, ez már az ő Realja.

61. PERC ELDŐLNI LÁTSZIK, Kroos labdaszerzését követően Benzema indítja Asensiót középről, aki jobbal kapura lő az ötös jobb sarka elől, a labda VINÍCIUS JÚNIOR elé pattan, aki egy méterről, középről az üres kapu közepébe fejeli a labdát. 3–0!

58. perc Az amerikai Junus Musah kap sárga lapot Casemiro felrúgásáért.

58. perc A portugál újabb kornerét is Benzema hatástalanítja.

57. perc Guedes első szögletét Benzema lábbal, a másodikat fejjel menti.

55. perc Benzema a 16-oson Cillessen pocsék passza után, de az ő passza sem mestermunka... Megúszta a Valencia.

A brazil lassan úgy játszik, amennyiért vették...

52. PERC KETTŐ NULLA, Benzema passzát VINÍCIUS JÚNIOR öt méterről jobbal a bal alsóba gurítja. Már úgy látszik, elvariálja a Real, Benzema lövés helyett fölöslegesen passzol, de a brazil szélső egy mozdulattal Diakhabyt és Alderetét is kicselezi, és mielőtt Gayá odaérne, lő. 2–0!

51. perc Cristiano Piccininek sárga lap Vinícius lerántásáért.

50. perc Musah szereli Modricot a 16-os bal sarka előtt.

46. PERC FOLYTATJUK!

Benzema: 15 büntetőből 15 gól, ez is klubrekord!

A legtöbb gól a Realban:
450: Cristiano Ronaldo
323: Raúl
308: Di Stéfano
300: Benzema

Kedvenc ellenfelek: 17 gól a Bilbaónak, 14 a Valenciának.

Benzema a legutóbbi 7 Valencia elleni meccsén 8 gólt lőtt. Realosok, akik sorozatban 7-szer betaláltak egy csapat ellen: Hugo Sánchez a Gijón ellen, Raúl a Zaragoza ellen, Benzema a Granada és a Valencia ellen.

Mundo 12

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Kroos passzol a jobb szélre, de Asensiót megelőzi a villámléptű Diakhaby.

Benzema: 584 meccs a Realban, 300 góllal és 152 gólpasszal.

Benzema: 25 meccs az idényben, 21 góllal és 8 gólpasszal. Aranylabdás forma...

43. PERC KARIM BENZEMA jobbal szétlövi a jobb felső sarkot, Cillessen nagyot vetődött, de ezt elérni... 1–0!

41. perc BÜNTETŐ, Casemiro labdát szerez a 16-os előtt, megindul, a 16-oson belül ellöki őt Alderete.

40. perc VAGY MÉGIS? Vinícius passzát két csel után ballal irgalmatlan nagy erővel lövi a jobb felső felé Modric, 17-ről, középről, de ment a léc, Cillessennek nem volt esélye a védésre, de még csak a vetődésre sem.

39. perc Mendy, majd Casemiro ront kecsegtető helyzetben, nincs ma topformában a Real.

35. perc Benzema jobbal a bal felső mellé lő középről, 17 méterről.

32. perc Diakhaby a földön fekszik már, de a Vinícius indította Mendy belerúgja a labdát az ötös bal sarka elől, Vázquez jobb oldali beadását négyről jócskán a léc fölé fejeli Casemiro. HELYZETEK!

30. perc Modric remek indítása után Asensio lő kissé jobbról, 10 méterről kapura jobbal, Cillessen balra vetődve nagyot véd!

29. perc Alaba indít, Vinícius jobbal 12-ről Diakhabyba lő, az ötös bal sarkának előteréből.

28. perc Militao 40-ről lő kapura, Cillessen előredőlve fogja a labdát.

26. perc Musah kicselezése után Modric jobbal feladja a labdát a kapusnak, a 16-os bal sarkáról. Gyors támadás, Éder Militaónak sárga lap Gaya fellökéséért.

25. perc Bátran támad a Valencia, de helyzete nincs, a Real erejét felemészti a mezőnymunka.

A Real Madrid sorozatban harmadszor nyerhet a Valencia ellen, 2011 óta először.

19. perc Mendy balról ballal az ötösre ível, Vinícius jócskán a bal sarok mellé fejel, Alderete mellől.

Vinícius: 25 meccs az idényben, 12 góllal és 9 gólpasszal. Benzema: 25 meccs a Valencia ellen, 13 góllal és 4 gólpasszal.

16. perc Gómez passzát kissé balról, 17-ról Casemiro lába között a bal alsóba rúgná Guedes, de Courtois odaér.

14. perc Daniel Wass, Casemiro meg acélkemény, nagyot rúg a dánba. Sárga lap.

13. perc Vázquez jobb oldali beadását rosszul éri el a kapu előtt Vinícius, Kroos jobbal 17-ről nagyon rosszul találja el aztán a labdát. Vinícius szépen ment el a balon, a beadását Benzema nem lőtte el jobbal 16-ról.

12. perc Guedes ad be balról ballal, miután Costával háromszögezett, az ötös jobb sarkáról Mendy mellől Courtois ölébe fejeli a labdát Guillamón.

A ligában eleddig a Real passzolt a legtöbbször ebben az idényben, 598-at, a Valencia a második legkevesebbet (320).

10. perc Vinícius bal oldali beadása Gaya fején csattan.

Meglesz a 27. hazai bajnoki vereség nélkül Ancelottival?

6. perc NAGY VÉDÉS,
Kroos jobb oldali beadását Militao hétről a bal alsóba fejelné, de hatalmasat véd Cillessen! Casemiro nem éri el a lecsorgót, lök azán a brazil szűrő.

4. perc Wass lő jobbal a jobb sarok mellé 21-ről, kissé jobbról, majd Benzema menti fejjel Guedes bal oldali beadását.

3. perc Vázquez levétele szép, beadása nem az, kontra, Alaba ment bravúrral Guedes elől szögletre.

1. perc Bátor támadással, Musah beadását elkaparja nagy nehezen Modric a 16-oson Guillamón elől.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek piros mezben és fekete nadrágban.

Bale a jelenlegi idényben klubszinten csak a Real Madrid első három bajnoki mérkőzésén lépett pályára, egyetlen gólját a Levante ellen szerezte.

Bale-ék az európai pótselejtező elődöntőjében Ausztriát fogadják március 24-én, továbbjutás esetén – ugyancsak otthon – Skóciával vagy Ukrajnával mérkőznek meg a vb-szereplésért.

Ornstein információi szerint a nyáron szabadon igazolhatóvá váló Bale a nyáron befejezheti a pályafutását, ha a walesi válogatott nem kvalifikálja magát az év végi világbajnokságra. Megjegyzi, az gyakorlatilag biztosra vehető, hogy a Real Madrid nem hosszabbít szerződést a 32 éves támadóval, de ha a walesiek kijutnak a katari vb-re, akkor a futballista folytathatja még a játékot – valószínűleg nem topklubban –, hogy formában maradjon a világbajnokságig.

Ha a walesi válogatott nem jut ki a katari labdarúgó-világbajnokságra, Gareth Bale a nyáron befejezheti a pályafutását – számolt be róla David Ornstein brit újságíró a The Athletic hasábjain.

Egy kis örökmérleg!
192 találkozó, 102 realos és 51 valenciai sikerrel, 358, ill. 240 rúgott góllal.

Eltiltott Hugo Duro.

A hazaiaktól Gareth Bale, Mariano Díaz, Daniel Carvajal és Luka Jovics sérült, a vendégektől Dimitri Foulquier, Gabriel Paulista, Carlos Soler és Thierry Correia maródi.

Az újságíró azt is kijelentette, Mauricio Pochettino attól függetlenül, hogy megnyeri-e a Paris Saint-Germainnel a vágyott Bajnokok Ligáját vagy sem, a nyáron legkésőbb biztosan visszatér a Premier League-be.

„Szeretnéd, hogy elmondjam, legkésőbb július elsején bejelentik Zinédine Zidane-t a Paris Saint-Germainnél? – kérdezte az After című francia show műsorvezetőjét az RMC újságírója.
– Sőt, még azt sem zárom ki, hogy Kylian Mbappé marad, és az edzőként háromszoros Bajnokok Ligája-győztes Zizou-val dolgozik együtt Párizsban. Ám nem Mbappé jövőjétől függ az edző kinevezése, ha ő a nyáron távozik, Zidane akkor is aláír a PSG-hez.”

Franciaországi hírek szerint eldőlt, hogy az edzőként a Real Madriddal három Bajnokok Ligáját
nyerő szakember ül le a Paris Saint-Germain kispadjára. EGYRE BIZTOSABB AZ INFORMÁCIÓ, hogy Zinédine Zidane lesz a PSG következő vezetőedzője – jelentette ki a hazájában nagyra tartott francia újságíró, Daniel Riolo. Érdemes figyelni a szavára, hiszen az elsők között volt, aki annak idején utalt arra, hogy Lionel Messi a francia fővárosban folytatja pályafutását.

A Valencia legutóbb 2008. március 23-án tudott győzni a Real Madrid vendégeként, akkor 3–2-re nyert a bajnokságban, így már tizenhárom ligamérkőzés óta nyeretlen, ez idő alatt nyolcszor győztek a királyiak, és öt döntetlen született. Hiába esélyesebb most is Carlo Ancelotti csapata, a Pepe Bordalás irányította Valencia remek formában van, legutóbbi 12 mérkőzéséből csupán egyet veszített el, így nem esélytelenül utazik a fővárosba.

Jelenlegi együttesében 2020 júniusában védett már a Real ellen Madridban, ám a Santiago Bernabéu átépítése miatt azt a találkozót az Alfredo Di Stéfano Stadionban rendezték meg, így Cillessennek szombaton jöhet el a várva várt pillanat, pályára léphet a legendás arénában.

A futballista korában az Ajax és a Barcelona játékosaként már járt a Santiago Bernabéuban, ám mindannyiszor a kispadon ült. A hollandokkal a 2011–2012-es és az azt követő szezonban Bajnokok Ligája-találkozóra érkezett a spanyol fővárosba, ahonnan előbb 3–0-s, majd 4–1-es vereséggel távozott. Később a Barcelonához került, s a katalán csapatnál Marc-André ter Stegen mögött végig második számú kapusnak számított, így a padról láthatta, hogy csapata a 2016–2017-es idénytől kezdve egymás után három bajnokin is győzött Madridban. A Barcával még egy győztes Spanyol Kupa-elődöntőt és egy vesztes Szuperkupa-találkozót nézett végig a cserék közül, majd a Valenciához igazolt.

A Valencia 32 éves kapusa korábban az Ajax és a Barcelona játékosaként hét alkalommal már ült a legendás stadion kispadján, szombat este végre pályára is léphet. ELŐSZÖR VÉDHET – 32 évesen! – a Santiago Bernabéuban Jasper Cillessen. A Valencia szombat este a Real Madrid vendégeként lép pályára, s minden bizonnyal a 61-szeres holland válogatott kapussal kezdődik majd a vendégcsapat összeállítása.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–VALENCIA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!