Nuevo Los Cármenes, 14 000 néző. Vezette: Pablo GonzálezFuertes
Granada:Luís Maximiano – Quini (Bacca, 84.), Víctor Díaz (Domingos Duarte, 68.), Raúl Torrente, Carlos Neva (Escudero, 84.) – Machís (Álex Collado, 68.), Gonalons (Montoro, 62.), Luis Milla, Antonio Puertas – L. Suárez, Jorge Molina. Vezetőedző: Robert Moreno
Barcelona: Ter Stegen – Dani Alves, Piqué, Eric García (Lenglet, 54.), Jordi Alba – Busquets, Nico González, Gavi – O. Dembélé (Á. Sanz, 82.), L. de Jong (Depay, 61.), Ferran Jutgla (Abde, 61.). Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: AntonioPuertas (89.), ill. L. de Jong (57.)
Kiállítva: Gavi (79.)

Legutóbb 2016 májusában lépett pályára a La Ligában Daniel Alves, a Granada ellen, akkor még Luis Suárez, Lionel Messi, Neymar, Javier Mascherano, Andrés Iniesta, Ivan Rakitic, Jérémy Mathieu és Arda Turan is játszott a Barcelonában, de már akkor is a brazil mellett futballozott a védelemben Gerard Piqué és Jordi Alba, mögöttük pedig Marc-André ter Stegen védett.

Akkor is, ugyanis Dani Alves ismét játszhatott a La Ligában, ezzel a Barca történetének legidősebb játékosa lett a sorozatban 38 évesen és 247 naposan. Az első félidő hőse mégsem ő volt, mindezek ellenére sem, hanem a mostanában nagy kedvvel futballozó Luuk de Jong, aki előbb szépen fejelt az ötösről a kapuba – de a beadás előtt már lesen volt a labdát középre kanyarintó Gavi –, majd nyakatekert testhelyzetből tette a labdát a jobb felső sarok fölé, zseniális mozdulattal. Ter Stegenre sem lehetett panasz, mert hatalmas vetődéssel érte el a kapu bal alsó sarka előtt Darwin Machís közeli lövését.

A második félidőben Alves is villogott, beadását elnézték a hazai védők, Luuk de Jong pedig most sem hibázott – aztán gyorsan lecserélte a hollandot Xavi, a frissiben felépült Memphis Depay váltotta a gólszerzőt.

Teljesen kicserélődött a 2016-os bajnoki óta a Granada, abból a keretből már senki sem maradt, de ismerősök akadtak: Luis Enrique jobbkeze volt a fent említett mérkőzésen Robert Moreno, aki ma már a Granada mestere, ahol kölcsönben futballozik a szélső Álex Collado, aki csereként pályára is lépett, illetve az a Luis Milla, akinek édesapja (szintén Luis Milla) 1983 és 1990 között a katalánokat erősítette. No és a kolumbiai ék, Luis Suárez, aki kihagyott egy nagy helyzetet, Milla lövését fogta Ter Stegen.

Gavi megszerezte a második sárga lapját a hajrára, ennek meg is lett a böjtje, mert a 89. perc Antonio Puertas egyenlített egy bombagóllal. Ter Stegen hibája után Ángel Montoro a győzelmet is megszerezhette volna a hazaiaknak, de rosszul célzott, a német kapus pedig visszaért a kapuja elé, és elcsípte a távoli emelést.

Korábban
Real Sociedad–Celta Vigo 1–0 (Oyarzabal 13.)
Levante–Mallorca 2–0(Soldado 47., Morales 90+7.)

Később
21.00: Real Madrid–Valencia (Tv: Spíler2)

Vasárnap
14.00:
Rayo Vallecano–Real Betis (Tv: Spíler2)
16.15: Sevilla–Getafe (Tv: Spíler2)
18.30: Deportivo Alavés–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)
18.30: Osasuna–Cádiz
21.00: Villarreal–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)

Fiatalság...

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc
Suárez bal oldali beadása a kapusé.

90+4. perc Ter Stegen eladja, Montoro jobbal a bal felsőbe lőne 30-ról, de a német kapus visszaér a kapuja elé, és hatalmasat véd.

90+3. perc Carlos Bacca reklamál, sárga lap.

Puertas: a 29 éves szélső idénybeli 16 bajnokiján 4 gólt lőtt.

90+2. perc Piqué lő a kapu fölé jobbal távolról.

90. perc Hat perc a ráadás.

89. PERC ANTONIO PUERTAS KIEGYENLÍT! Milla bal oldali szöglete az ötösön álló Busquetsről az ötös jobb sarka elé csorog, Puertas ballal irtózatos erővel a jobb felsőbe lő. A kapufa is beleért még: 1–1!

89. perc Lenglet nagyot ment az ötösön, Machís beadása után, Molina elől.

Nem lép ma pályára a hazaiaknál a Barcától igazol Monchu.

86. perc Duarte a bal sarok mellől, három lépésről a bal, azaz a rövid felső sarok mellé fejeli Milla beadását!

A Barcelona előző 9 bajnokiján 4-szer nyert, 4-szer ikszelt, az előző 5 idegenbeli bajnokin veretlen.

85. perc Piqué felrúgja Baccát, de nincs sárga lap, csak szabadrúgás.

84. perc Quini és Neva le, Carlos Bacca és Sergio Escudero be.

84. perc Abdének is egy sárga lap, odataposott Torrente lábára.

83. perc Az első hazai szöglet után Milla lő jobbal 21-ről a bal alsó felé, de nagyot véd Ter Stegen.

82. perc Álvaro Sanz be, Dembélé nagyon rosszul játszott. Lehet, már csak évi 29 millió eurót kér a hosszabbításért, ha így folytatja.

80. perc Gerard Piqué reklamál, sárga lap neki is.

79. perc GAVI kiáll, második sárga Collado felrúgásáért.

78. perc Albát kell ápolni.

A Barcelona veretlen előző öt andalúziai látogatásán, de az előző két meccsen nem nyert.

76. perc Depay rossz passza Duartéról Gavi elé pattan, aki jobbal 17-ről a bal alsó mellé lő.

A Granada hat meccs óta veretlen, 3 iksz, három siker, a hét klubrekord-beállítás lenne. 1969.

75. perc Quini ellép a jobb szélen Alba mellől, a beadása Piquéé, az ismétlés után a lapos beadás kapura teszi jobbal Puertas, de blokkol Lenglet az ötösön.

69. perc Memphis Depay kap sárga lapot Torrente ellökéséért.

68. perc Machís le, a volt barcás Álex Collado be, Díazt meg Domingos Duarte váltja.

Milla apja, szintén Luis Milla, 1988 és 1990 között a Barca felnőttcsapatában játszott, majd a Realba igazolt. 2012-ben az olimpiai válogatottban játszott a keze alatt Alba.

62. perc Montoro be, Gonalons le. Motorcsere.

61. perc De Jong és Jutgla le, Memphis Depay és Abde be. A holland nagyon mondott valamit futtában, aligha hálaimát rebegett Xavinak.

60. perc Machís bal oldali beadását Neva a bal alsó mellé fejel tízről.

De Jong: 14 meccs az idényben, 3 góllal. Az előző bajnokiján is betalált.

57. PERC EZ MÁR ÉRVÉNYES, ALVES jobb oldali beadását LUUK DE JONG a bal felső sarokba fejeli Díaz és Torrente mellől, öt méterről, középről. Nagyot repül a kapus, Maximiano, de csak beleérni tudott. 0–1!

56. perc Clément Lenglet kap sárga lapot Suárez ellökéséért.

54. perc García lesérült, amikor erúgta a labát Machís elől, Clément Lenglet váltja.

52. perc FÖLÉ, Milla jobb oldali beadását Suárez jobbal a bal felső mellé hamarkodja, méterekkel!

50. perc Dembélé jobb oldali szögletét Suárez mellől Piqué hétről, középről a jobb alsó sarok mellé fejeli, jó egyölnyivel.

48. perc Machís lő jobbal a bal felső fölé a 16-os elől, középről.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Ter Stegen: csak Bernd Schuster (316), Toni Kroos (228) és Uli Stielike (215) jár több meccsnél a németek közül e sorozatban.

A katalán klub a fizetésekkel kapcsolatos pletykákat egy közleményben már cáfolta, most pedig Twitter-oldalán reagált a négyszeres Bajnokok Ligája-győztes spanyol válogatott játékos is.

Egy katalán újságíró, Lluís Canut úgy vélte, hogy több Barcelona-játékos is, annak ellenére, hogy belement a fizetéscsökkentésbe, jóval többet keres annál, mint amennyit feltüntet a klub, mi több, szerinte a Barcánál Gerard Piqué a legjobban fizetett futballista a maga 28 millió eurós éves fizetésével.

402 Benzema

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Dembélé beadását kirúgja Jutgla elől az ötösön Riuz.

45. perc A hazai közönség tüntet, Gavi kezezett, de nem vette észre a partjelző. Második sárga...

A Granada előző hat hazai győzelme a Barca ellen mindig kapott gól nélkül jött össze! A fele már megvan...

40. perc Busquets passzol Gavihoz, ő a középre futó Dembéléhez, aki jobbal 29-ról jócskán a léc fölé lő.

A Granada nem kapott ki előző két meccsén a barcától, előtte 19 meccsen 17-szer kikapott, kétszer nyert. A kétmeccses sorozat a Barca ellen már klubrekord!

A Barcelona előző 10 itteni meccséből 8-szor nyert, iksz nem volt, mindig legalább három gólt szerzett legutóbbi négy itteni győzelmekor.

37. perc Sok rossz támadás, pontatlan passzokkal.

Ter Stegen (29 éves) a 47. játékos, aki eljut 200 bajnokiig a Barcában. A legjobb légiósok:
520 Messi
248 Dani Alves
205 Cocu
203 Mascherano
200 Rakitic, Ter Stegen

31. perc Maxime Gonalons kap sárga lapot De Jong akasztásáért. Alves beadása rossz aztán.

30. perc Machís betör az ötös elé Suárez passzával, balra cselez, de szereli őt García.

Alves belepiszkált picit a lövésbe, a kapust ez sem zavarta meg.

26. perc Puertas passzát Machís ballal kapura teszi kissé balról, 13-ról, de Ter Stegen hatalmas vetődéssel eléri a labdát a bal alsó előtt! A német kapusnak ez a 200. La Liga-meccse a Barcában.

25. perc Dembélé távolija távolról sem jó.

24. perc A 16-osra betörő Millát lerántja Gavi, de nincs 11-es, sárga lap sem, tovább, és helyzet így is... Quini lő az ötös jobb sarka elől jobbal a léc fölé.

21. perc Dembélé emel az ötös elé, De Jong harcol, elesik, tovább. Díaz lökött, nem is picit, de belefért. Kontra, Gavi kap sárga lapot Suárez felvágásáért.

19. perc Dembélé nagyon gyors, de sokat vár a lövéssel az ötös jobb sarka környékén, belép elé Machís. A korner elfejeli Piqué, de nem tud már jól célozni.

16. perc EZ IGEN, Jutgla ad be balról ballal, De Jong jobbal maga fölött talppal (!) hétről nem sokkal lő a jobb felső sarok mellé! Nyakatekert, zseniális mozdulattal.

REKORDER. A legidősebb játékosok a Barcában: Dani Alves (38 éves és 247 napos), José Pinto (38, 190), Alesanco (37, 32), Ramallets (36, 265).

Les. Centimétereken múlott, de les.

Hosszas VAR-ozás, a holland nem volt lesen, de Gavi igen, még ezt intették be.

8. perc OTT A GÓL, LUUK DE JONG az ötösről a bal alsóba fejel Torrente mellől, egy szép bal oldali Gavi-beadás után. 0–1!

Suárez egyszeres kolumbiai válogatott ék.

4. perc A jónevű Luis Suárez szabadrúgása jobb, de ez sem veszélyes.

2. perc Milla balról jobbal a bal sarok mellé rúg egy szabadrúgást.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta sárgában.

Alves és Moreno össze is ölelkezik a kezdés előtt.

A hazaiak 6 mérkőzés óta veretlenek, a hazai mester volt anno segédedző a Barcában, Luis Enrique alatt.

28 éve már...

Egy kis örökmérleg! 53 találkozó, 7 granadai és 40 barcás sikerrel, 50, ill. 140 rúgott góllal.