Casemiro és Modric döntött, átugrotta a Sevillát a Real Madrid

2019.01.19. 16:06
Casemiro (jobbra) elképesztően nagy gólt lőtt, a Real pedig megérdemelt sikert aratott (Fotó: AFP)
Az első félidőben még meddő volt a Real Madrid mezőnyfölénye a Sevilla ellen a La Liga 20. fordulójának rangadóján, ám a fordulás után a fővárosiak két középpályása, Casemiro és Luka Modric eldöntötte a három pont sorsát. Sikerével a királyi gárda a harmadik helyre ugrott a tabellán.

Egyik csapat sem a legkönnyebb helyzetből várta a mérkőzést, hiszen a hazaiak csak kétszer, a vendégek mindössze egyszer nyertek az összecsapást megelőző öt találkozón. Ráadásul a királyiaknál a sérültekkel is számolni kellett: az utóbbi időben Toni Kroos, Karim Benzema, Thibaut Courtois és Gareth Bale is kidőlt.

És még nem értünk a lista végére: mivel a Courtois érkezésével a kispadra szoruló Keylor Navas is összeszedett egy sérülést, a Costa Rica-it nem nevezték a találkozóra – a belga kapus viszont így már vállalta a játékot a Sevilla ellen, ahogy Karim Benzema is pályára léphetett, Marcelo helyett pedig Sergio Reguilón kapott helyet a kezdőcsapatban.

A csapatok tehát nem voltak csúcsformában, de lendületes első félidőt produkáltak: a Real kapura legveszélyesebb játékosa Vinícius Júnior volt, míg a Sevilla legnagyobb lehetősége a 22. percben jött el, amikor Wissam Ben Yedder pontos előkészítése után Sergio Escudero lőtt az oldalhálóba a szöget kiválóan záró Courtois mellett.

A horvát aranylabdás, Luka Modric viszont egy szerencsétlen eset részese volt az első 45 percben: a félidő hajrájában Franco Vázquezzel ütközött, mindkettejüknek felszakadt a fejbőre. Mindketten kaptak egy csinosnak nem mondható kötést, de ami fontosabb: tudták folytatni a játékot.

Azt nem tudni, mi történt a szünetben a királyiak öltözőjében, de hogy hatott, az biztos: jelentősen felpörgette a sebességet a második játékrészre a királyi gárda. Modric és Vinícius is rendkívül aktív volt, sorra dolgozták ki a helyzeteket a hazai játékosok a fordulást követő 15 percben. Ezt követően sem hagyott alább a Real harci kedve: Dani Ceballos óriási lövéssel próbálkozott a 67. percben, ekkor még a léc segített Tomás Vaclík kapuson és a Sevillán.

Ám a 78. percben már nem menekülhettek a kapott góltól a vendégek: Casemiro több mint 25 méterről, jobbal, elképesztő erejű rakétával vette be a Sevilla kapuját – Vaclík már csak hozzáérni tudott a labdához. 1–0!

A hosszabbításban Modric tette fel az i-re a pontot, a sokat hibázó Daniel Carricótól vette el a labdát, és már nem volt, aki segítsen: a horvát a kapuig gyalogolt, és értékesítette a ziccert. 2–0!

A madridiak megérdemelt győzelmet arattak, ezzel átugrották a forduló előtt a harmadik helyen álló andalúziai csapatot, és elfoglalták a képzeletbeli dobogó legalsó fokát.