A Real Madrid egy hatossal küldte a másodosztályba a Levantét

R. Gy.R. Gy.
2022.05.12. 21:20
Benzema (középen) szerezte a második madridi gólt (fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában a már bajnok Real Madrid az életéért küzdő, utolsó helyen tanyázó Levantét fogadta, de nem kegyelmezett a valenciaiaknak, óriási veréssel küldte a másodosztályba a vendégeket.

SPANYOL LA LIGA
36. FORDULÓ
Real Madrid–Levante 6–0 (4–0)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion. Vezette:Adrián Cordero.
Real Madrid: Courtois – Lucas Vázquez, Vallejo, Nacho (Gila, 82.), F. Mendy – F. Valverde (Kroos, 74.), Camavinga, Modric (Peter, 74.) – Rodrygo (Mariano Díaz, 62.), Benzema (Jovics, 74.), Vinicius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti.
Levante:Cárdenas – Miramón, Cáceres (Campana, 39.), Postigo, Róber Pier (Vezo, 77.), Son – Pepelu, Radoja (Bardi, 42.), Melero (Cantero, 57.) – Dani Gómez (Roger, 57.), Morales. Vezetőedző: Alessio Lisci.
Gólszerző: F.Mendy (13.), Benzema (19.), Rodrygo (34.), Vinícius Júnior (45., 68., 83.)

Amikor a ligaelső a ligautolsóval játszik, akkor általában kevés esélyt szoktak adni a gyengébb csapatnak. A Real Madrid ráadásul hazai pályán fogadta a Levantét, és a vendégek szurkolói csak abban reménykedhettek, hogy talán lazán fogják venni a blancók a meccset, és akkor talán egy pontot elcsíphetnek, így tovább harcolhatnak a bentmaradásért.

A vágyakkal sokszor jön szembe a realitás gyorsvonata, amely ezúttal a Levantét „csapta el”, méghozzá nagyon. A Real Madrid ugyanis egy pillanatig sem lazsált, nagy kedvvel játszva nagyon gyorsan a Levante tudtára adta, hogy lélekben készülhet a másodosztályra.

Ferland Mendy már a 13. percben vezetést szerzett a hazaiaknak, és alig hat perccel később Karim Benzema fejes góllal növelte az előnyt. A meccs képe alapján már ekkor nehéz volt elképzelni, hogy a vendégek egyenlíthetnek, vagy akár fordíthatnak is. Merthogy erre szemernyi esélyük sem volt.

Még két gólt pakoltak be a félidőben Bemzemáék Rodrygo és Vinícius Júnior révén, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy a Levante kapusa, Cárdenas többször is óriásit védett, ráadásul a kapufa háromszor is megmentette a vendégeket a góltól. 4–0

A második félidőben egy darabig valamivel lagymatagabb iramban játszott a Real, csakhogy még ezzel is jelentős mezőnyfölényben voltak. A meccs csordogálását Cárdenas védései és Vinícius góljai színesítették. A brazil végül mesterhármasig jutott, a Levante játékosai pedig sírva vették tudomásul, hogy öt év első osztályú szereplés után búcsút kell venniük az élvonaltól.

A Real Madrid nagy kedvvel játszott, és a szurkolóiban alighanem ott motoszkál a gondolat, hogy ilyen meggyőző teljesítménnyel akár a Bajnokok Ligáját is meg lehet nyerni... 6–0

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. perc: Vége a meccsnek, a Real gálázott, a Levante kiesése pedig biztossá vált. 6–0

87. perc: Cárdenas az iménti gyengélkedését feledtetve most nagyot védett Mariano lövése után.

83. perc: GÓÓÓL! VINÍCIUS-MESTERHÁRMAS! Vinícius indult meg előre, miutánm letámadással labdát szerzett a Real, majd betört a tizenhatoson belülre, kifelé cselezett a bal oldalra, de onnan is berúgta a rövidbe, amelyet nem zárt rendesen Cárdenas. 6–0

82. perc: Végre cserélt a Real is, Nacho helyett Gila a pályán.

77. perc: A Levanténak is maradt még egy cseréje, Róber Pier helyére Vezót küldte pályára az edző.

74. perc: Real-cserék. Benzema és Valverdehelyére Jovics és Kroos érkezett, Modric helyére pedig Peter.

69. perc: Modric kapott sárgát, és ez eltiltással jár neki a következő fordulóban..

68. perc: GÓÓÓÓL! OTT AZ ÖTÖDIK. Benzema ugrott ki a leshatáron, sűrű cselekkel kicselezte a kapust, majd elhúzta mellette, középre passzolt, ahol Vinícius 3 méterről az üres kapuba lőtt. 5–0

65. perc: Roger kapott sárgát, mert túl keményen lépett oda Camavingának.

62. perc: A Real is megkezdte a cseréket, Rodrygo helyére jött be Mariano Díaz.

61. perc: Cantero lopta a távolságot, majd betört a tizenhatoson belülre, jobbról ellőtte, és bizony nem sokkal ment a labda a jobb alsó mellé.

57. perc: Levante-csere. Melero helyett Cantero, Dani Gómez helyett RogerMartía pályán.

55. perc: Merero esett el a Real tizenhatosán belül, csakhogy túl könnyen esett el, nem kapott tizenegyest.

50. pec: Modric csavart 16-ról a kapu bal oldala irányába, Cardenas óriási nyújtózkodással védte a lövést.

48. perc: Valverdének nagy a lövőkedve, ezúttal is lőtt egy életerőset, Cárdenas ujjheggyel fölétolta a labdát, de a bíró nem vette észre, hogy a kapus belelért, kirúgással jöhetett a Levante.

46. perc. Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, ez nagyon sima. 4–0

45. perc: GÓÓÓÓL! OTT A NEGYEDIK! Vinícius kényszerítőzött Modriccal, majd az ötös bal oldalának vonaláról estében lőtt a hosszú sarokba. Kiütés. 4–0

43. perc: Camavinga kapott sárgát, mert odarúgott Pepeleunak.

42. perc: Valverde belejött a „kapufázásba”. Óriási lövésébe ezúttal is belekapott Cárdenas, akit megint csak kimentett a léc.

39. perc: Kettőt cserélt a Levante. Radoja helyére Bardi, Cáceres helyére Campana érkezett.

38. perc: Cárdenas már nyolc védésnél jár, úgy, hogy kapott három gólt...

38. perc: Elképesztő! Modric éles szögből balról a rövidre lőtt, Cárdenas védett, a kipattanó labda viszont Valverde elé pattant, aki azonnal lőtt 17 méterről, Cárdenas viszont óriási bravúrral belekapott a labdába, amely felpattant a lécre, és onnan kifelé.

35. perc: Ezzel a góllal alighanem elszálltak a Levante bentmaradásról szőtt álmai.

34. perc: GÓÓÓÓL! BENT VAN A HARMADIK! MINTHA CSAK A TÉREN LENNÉNK! Rodrygo tette ki a labdát jobbra Modricnak, aki visszatette középre, és Rodrygo kispályás játékban jellemző módon a védők mögül befutva, két lépésről a hálóba passzolt. 3–0

31. perc: Rodrygo esett el a levante tizenhatosán belül, de a bíró nem látott szabálytalanságot.

28. perc: Óriási a Ral Madrid fölénye, a Levanténak emberfelettit kellene produkálnia ahhoz, hogy legalább döntetlenre mentse a találkozót.

27. perc: Benzema! Újabb gólt szerezhetett volna, ezúttal lábbal suhintotta rá 14 méterről, és csak arasznyival ment mellé a labda.

26. perc: Radoja játszott balra Sonhoz, aki 16 méterről azonnal lőtt, de elég gyengén, így a labda jócskán mellégurult.

19. perc: GÓÓÓÓL! KETTŐVEL VEZET A REAL! A szöglet után Modrichoz került a labda a tiznhatos előterében, Mendy Viníciushoz játszott, aki balról átívelt a túloldalra, a berobbanó Benzema pedig két védő közett, 3 méterről fejelt a kapuba. 2–0

19. perc: Mendy vérszemet kapott! Ezúttal is balról betörve került helyzetbe, de Cárdenas már tudta, hogy a rövidre megy a lövés, és szögletre mentett.

16. perc: KAPUFA! Bal oldali Real-szöglet után jött Modric beadása, Valverde az ötös jobb sarkáról a kapufára lőtt, ahonnan a labda nem befelé, hanem kifelé pattant.

13. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A REAL MADRID! Letámadott a Levante, és megbánta. Modric nagy csellel megindult előre, remekül indította Mendyt, aki egy pillanatig gondolkodott, hogy beadja-e, végül 8 méterről, az ötös bal sarka közeléből váratlanul a rövid sarokba lőtt. 1–0

11. perc: A Levante szögletéből nem lett helyzet, mert egy vendégjátékos kezezett.

11. perc: A szabadrúgást Pepelu végezte el, lövése a sorfalról pattant fölé.

10. perc: Melero harcolt ki szabadrúgást 19 méterre a Real Madrid kapujától, eléggé veszélyes szögből.

6. perc: Rodrygo próbált az alapvonal közeléből a Levante kapuja elé férkőzni, csakhogy szabálytalanul tette, ezért a bíró lefújta.

2. perc: Benzema húzott középre, nem támadták meg, úgyhogy inkább ellőtte 22 méterről, a ravasz löketet Cárdenas bal kézzel ütötte jobbra, majd felszabadított a védelem.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Real Madrid tiszta fehérben, a Levante piros-kék csíkos mezben, kék nadrágban játszik.

ELŐZMÉNY

A Real Madrid már megnyerte a bajnokságot, nem kell, hogy megszakadjon a meccsen, viszont az utolsó helyen álló Levanténak menekülnie kell a kiesőzónából. Ha a vendégek kikapnak, biztosan búcsúznak az első osztályból.