A kiesés elől menekülő katalánok megtréfálták az ötlettelen Madridot

2022.10.30. 16:09
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójában a Real Madrid 1–1-es döntetlent játszott a Gironával.

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ
REAL MADRID–GIRONA 1–1 (0–0)

Madrid, Santiago Bernabéu. V: Mario Melero López
REAL MADRID:
Courtois – Carvajal, Rüdiger, Alaba, F. Mendy (Militao, 86.) – Modric, Camavinga (Asensio, 61.), Kroos – Valverde (M. Díaz, 86.), Rodrygo, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
GIRONA:
Gazzaniga – Couto (Riquelme, 58.), Santi Bueno, Martínez, David López, Miguel (J. Hernández, 63.) – Herrera (Reiner, 76.), Oriol Romeu, Aleix García, V. Fernández (Villa, 76.) – Castellanos (Stuani, 76.). Vezetőedző: Michel
Gólszerző: Vinícius Júnior (70.), ill. Stuani (80. – 11-esből)
Kiállítva: Kroos (90+1.)SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ

GIRONA:
Kiállítva: Kroos (90+1.)

A listavezető Real Madrid toronymagas esélyesként fogadta a Santiago Bernabéuban a kiesés elől menekülő Gironát, amely tizenegy forduló alatt mindössze két meccset nyert meg, háromszor játszott döntetlent, hatszor kikapott.

A madridiak folytatták volna jó sorozatukat, legutóbb október elején, az Osasuna ellen hullajtottak el két pontot hazai pályán, azóta zsinórban négy mérkőzést is megnyertek a bajnokságban Rodrygóék.

A találkozó elején egyértelműen a Girona volt veszélyesebb – a 19. percben Valery gyönyörűen előzte meg Rüdigert, majd a jobb sarok felé csúsztatott. A fejes csak egy kicsit volt pontatlan, Courtois biztosan nem ért volna oda.

A 38. percben a léc mentette meg a Madridot, ekkor Fernandez szépen megverte Carvajalt a Real jobbján, majd okosan visszagurított. Yangel Herrera tökéletes ütemben érkezett, majd elképesztő erejű lövéssel próbálkozott, a labda csaknem ketté törte a lécet.

Az első félidőben a teljesen ötlettelen Realnál egy nagyobb lehetőséget lehetett feljegyezni, a 23. percben Rodrygo találta el a jobb kapufát – a visszajátszás alapján, rajta lett volna Gazzaniga.

A fordulás után sokáig nem változott semmi, majd a 70. percben csak megtört a jég – a hazaiak a Girona tizenhatosán belül passzolgattak, Valverde áthámozta magát az egyik vendég védőn, majd középre tette, a labdára pedig Vinícius Júnior érkezett, s az üres kapuba lőtt. 1–0

Pár perccel később Asensio megduplázhatta volna a fővárosiak előnyét, ám Gazzaniga parádés védést mutatott be.

Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt egy vendég szögletnél Asensio kezére pattant a labda, a VAR segítsége után tizenegyest ítélt a bíró – Christian Stuani alig pár perccel a büntető előtt állt be, de így sem izgult, szépen a bal alsóba gurított. 1–1

A 89. percben Rodrygo a kapuba talált ugyan, de a bíró nem adta meg a gólt, a vendégek kapusa ugyanis már birtokolta a labdát.

Hiába volt kilenc perc hosszabbítás, a Real Madrid már nem tudta megszerezni a győztes találatot – ráadásul a hosszabbításban még ki is állították Toni Kroost –, így be kellett érnie az egy ponttal.

A német középpályás profi karrierje első piros lapját kapta – minden sorozatot figyelembe véve a 754. tétmérkőzésén!

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+10. perc: ITT A VÉGE, 1–1!

90+6. perc: Modric ívelt lágyan Rüdigernek, aki ügyetlenül ért a labdába, pedig ha átveszi, komoly gólhelyzet kialakulhatott volna.

90+4. perc: Martínez is kap még egy sárgát visszarántásért.

90+1. perc: Toni Kroos újabb ostoba szabálytalanságot mutat be, a bírónak nem volt más választása, felmutatta a második sárga lapot. A Real „esze” mehet zuhanyozni.

90. perc: kilenc perc a hosszabbítás.

89. perc: Modric adott pazar labdát Díaznak, aki Rodrygonak passzolt. A brazil hiába talált a kapuba a bíró nem adta meg a gólt, mert Gazzaniga már birtokolta a labdát.

86. perc: még kettőt cserél a Real, Militao és Díaz állt be Valverde és Mendy helyére.

85. perc: veszélyes helyről jöhetett szabadrúgással a Real Madrid, de Rodrygo borzasztóan gyengén végezte el.

80.perc: STUANI BELÖVI! A csereként pályára lépő csatárnak ez volt az első labdaérintése, de nem izgulta túl a szituációt – elküldte Courtois-t a másik oldalra, majd bepasszolta a bal alsóba. 1–1

79: TIZENEGYES! Asensio kezét érintette a labda a tizenhatoson belül, a videobíró segítsége után jöhet a Girona büntetője.

76. perc: újabb cserék a Gironánál – Reiner, Villa és Stuani állt be, Herrera, Fernandez és Castellanos jött le.

75. perc: Modric késett el, ő is besárgul.

72. perc: MAJDNEM OTT A MÁSODIK! Asensio fordult kapura tíz méterről, Gazzaniga elképesztő reflexmozdulattal védeni tudott.

70. perc: MEGTÖRT A JÉG, VEZET A REAL MADRID! A hazaiak a tizenhatoson belül passzolgattak, Valverde áthámozta magát az egyik vendég védőn, majd középre tette, a labdára pedig Vinícius érkezett, s az üres kapuba lőtt. 1–0

69. perc: Kroos Rüdigert kereste volna szabadrúgásból, de pontatlan volt a német karmester beadása.

66. perc: Valery egy az egyben találta magát, Courtois-nak óriási bravúrt kellett bemutatni. A partjelző a lövés után azért mutatta, lesen látta a csatárt, de a VAR minden bizonnyal ránézett volna, ha a kapuban köt ki a labda...

63. perc: újabb csere, Gutierrez helyén Hernández folytatja.

61. perc: Asensio áll be Camavinga helyére.

60. perc: Castellanos szúrta rá távolról, de pont középre ment a lövés.

59. perc: Gazzaniga időhúzásért kapott sárga lapot. Még hamar...

58. perc: Riquelme áll be Couto helyére, aki Kroos csúnya szerelése után nem tudta folytatni a mérkőzést.

55. perc: Toni Kroos sosem a sebességéről volt híres, most is simán megkerülték volna, ha nem mutatott volna be egy gáncsolást. A német megérdemelte a sárga lapot.

51. perc: Vinícius és David López kapott össze, a védő megfejelte a brazilt, aki azonnal eljátszotta a nagy halált. A bíró sárga lapot mutatott fel Lópeznek, Vinícius viszont megúszta.

50. perc: Camavinga lépett oda keményen Herrera jobb bokájára, a bírónak meg kellett állítani a játékot. a Girona futballistája már jobban van, folytatódhat a játék.

46. perc: elindult a második félidő, a Real indította útjára a labdát.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: vége az első félidőnek.

45+2. perc: Valverde még tekert egyet, de ez is mellé ment.

45. perc: két perc a ráadás.

41. perc: Modrictól kapott szép labdát Rodrygo, majd egyből kapura is fordult, de az egyik vendég védő a labda útjába dobta magát.

38. perc: A FELSŐ LÉC MENTI MEG A MADRIDOT! Valery Fernandez szépen megverte Carvajalt a Real jobbján, majd okosan visszagurított. Yangel Herrera tökéletes ütemben érkezett, majd elképesztő erejű lövéssel próbálkozott, a labda csaknem ketté törte a felső lécet.

35. perc: ismét jobb oldali beadással veszélyeztetett volna a Girona, ám Rüdiger ott volt, és menteni tudott.

33. perc: Rüdiger került a földre a tizenhatoson belül, a bíró erre azonban nem ítélt tizenegyest.

32. perc: Mendy tűnt fel a bal oldalon, s beadással próbálkozott, de az egyik vendég védő kiért rá, s blokkolni tudott.

26. perc: Valverde is távolról próbálkozott, Gazzaniga magabiztosan fogta a labdát.

23. perc: KAPUFA! Valverde készítette le a labdát lövésre Rodrygónak, aki állítás nélkül tüzelt, s a bal kapufát találta telibe.

22. perc: szépen passzolgatott a Real Madrid a Girona tizenhatosánál, végül Camavinga találta magát lövőhelyzetben. Ballal tekert a jobb felső sarok felé, de a lövése a kapu mellett suhant el.

19. perc: ÓRIÁSI HELYZET! Valery gyönyörűen előzte meg Rüdigert, majd a jobb sarok felé csúsztatott. A fejes csak egy kicsit volt pontatlan, erre biztosan nem ért volna oda Courtois.

Az első negyedórában a Girona jól tartotta magát, sőt még egy helyzete is volt. A Real kicsit álmoskásan kezdte az összecsapást.

15. perc: a Gironánál Gazzaniga majdnem eladta utolsó emberként, de a Spurstől érkező kapus az utolsó pillanatban még ki tudta pöckölni Rodrygo elől a labdát.

9. perc: micsoda futballjelenet! Rodrygo lőtt a tizenhatos jobb sarkáról a hosszú felé, Gazzaniga még ujjheggyel bele tudott érni, a labda pedig a kapufát súrolva hagyta el a pályát.

4. perc: Camavinga szánta el magát lövésre jó huszonöt méterről, de a lövése nem talált kaput.

3. perc: kis szerencsével került Castellanoshoz a labda a Real Madrid tizenhatosán belül, a csatár estében mellé rúgta.

2. perc: máris megvolt az első gólszerzési lehetőség: Carvajal passzolt Modricnak, aki egy pattanás után tekert kapura, de Gazzanigának nem kellett védenie.

1. perc: elindult a mérkőzés, a Gironánál a labda.