La Liga: ikszelt a Sevilla; a Villarreal kikapott Cádizban

V. Á.V. Á.
2022.03.20. 20:25
Raúl de Tomás gólja döntött az Espanyol–Mallorca mérkőzésen (Fotó: AFP)
A hazai pályán játszó Espanyol legyőzte (1–0) a Mallorcát a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójában. A Cádiz 1–0-ra nyert a Villarreal ellen, a Real Betis Vigóban játszott gól nélküli döntetlent, a Real Sociedad pedig a Sevilla vendégeként.

A Mallorca legutóbb február 14-én tudott győzni, akkor az Athletic Bilbao ellen gyűjtötte be a három pontot (3–2). Az Espanyol a legutóbbi három mérkőzésén hét pontot szerzett.

Egy kis stat: Az Espanyol csatára, Raúl de Tomás a 2021–2022-es idényben már 14 gólnál jár a La Ligában, ezzel beállította a 2018–2019-es idényben elért egyéni rekordját, akkor 33 mérkőzés alatt volt ennyiszer eredményes a Rayo Vallecano színeiben.

A Cádiz Rubén Sobrino 90. percben szerzett góljával legyőzte a Villarrealt, s elmozdult a kiesőzónából – hazai pályán ez volt a gárda második sikere ebben a bajnoki évadban.

A Real Madrid nevelésű Sobrinónak ez volt az első találata az idényben, a támadó 25 bajnokin lépett eddig pályára.

Az El-búcsú után a bajnokságban sem remekelt a Real Betis, amely gól nélküli döntetlent játszott Vigóban.

A Sevilla sorozatban harmadik döntetlenjét játszotta a La Ligában, ezúttal a Real Sociedad ellen (0–0).

Sevilla–Real Sociedad 0–0
Real Madrid–Barcelona 0–4 (Aubameyang 29., 51., R. Araújo 38., Ferran Torres 48.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Rayo Vallecano–Atlético Madrid 0–1 (Koke 49.)
Alavés–Granada 2–3
(Escalante 53., Vallejo 57., ill. Escudero 50., Puertas 75., L. Suárez 87.)
Elche–Valencia 0–1 (G. Guedes 50.)
Osasuna–Levante 3–1 (Chimy Ávila 44., Budimir 57., Brasanac 64., ill. Roger 76.)