La Liga: ötgólos meccsen megszületett a Sevilla első győzelme

B. D. K.B. D. K.
2022.09.10. 18:20
Barcelonában nyert a Sevilla (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójának szombati nyitó mérkőzésén a Rayo Vallecano 2–1-re legyőzte a Valenciát, míg a Sevilla 3–2 nyert az Espanyol vendégeként.

Nagyon jó mérkőzést játszott egymással az Espanyol és a Sevilla. A vendégek Erik Lamela révén már 44 másodperc elteltével vezetést szereztek (0–1), majd a 26. percben egy sarokrúgás után José Ángel duplázta meg a sevillaiak előnyét (0–2). A 45.-ben Leandro Cabrera hatalmasat hibázott a saját kapuja előtt, amit José Ángel góllal büntetett (0–3).

De nem háromgólos különbséggel vonultak szünetre a csapatok, mivel a ráadásban büntetőt kapott az Espanyol, Joselu pedig értékesítette a tizenegyest (1–3).

A fordulás után ismét eredményesek voltak a hazaiak, Martin Braithwaite gyömöszölte a kipattanó labdát a kapuba (2–3).

A 84. percben Lamela megkapta a második sárga lapját is, így a kiállítás sorsára jutott. Az Espanyol nyomott, viszont egyenlíteni már nem tudott, így a Sevilla megszerezte első győzelmét az idényben.

Érdekesség, hogy öt forduló után mindkét csapat ugyanannyi ponttal, lőtt és kapott góllal áll a bajnokságban.

RAYO VALLECANO–VALENCIA

Korán, már az 5. percben vezetést szerzett a Rayo Vallecano egy szabadrúgás-kombináció végén (1–0). A második félidőben egy sarokrúgás után Nico a saját kapujába talált, ezzel a hazaiak megduplázták az előnyüket (2–0). A Valencia a 93. percben szintén ugyan egy rögzített játékhelyzetből szépített (2–1), de vereséget szenvedett.

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ
Rayo Vallecano–Valencia 2–1
(Palazón 5., Nico 52. – öngól, ill. Diakhaby 90+3.)
Espanyol–Sevilla 2–3 (Joselu 45+4. – 11-esből, Braithwaite 62., ill. Lamela 1., José Ángel 26., 45.)
Kiállítva: Lamela (84.)
Később
Cádiz–Barcelona 0–4 (F. de Jong 55., Lewandowski 65., Fati 86., O. Dembélé 90+2.)
Atlético Madrid–Celta Vigo 4–1 (A. Correa 9., De Paul 50., Carrasco 66., Unai Núnez 82. – öngól, ill. Veiga 71.)