La Liga: esélye sem volt a Cádiznak, ismét nyert a Barcelona

2022.09.10. 21:25
Egy idős férfi rosszul lett a lelátón, amiért megállították a játékot (Fotó: Getty Images)
Az FC Barcelona 4–0-ra legyőzte idegenben a Cádizt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójának szombati játéknapján.

Az FC Barcelona több játékosát is pihentette a Cádiz ellen, mivel a katalánok jövő kedden a Bayern München otthonában lépnek pályára a Bajnokok Ligájában. A legnagyobb hiányzó egyértelműen a szerdán triplázó Robert Lewandowski volt, a lengyel támadó a kispadon kapott helyet.

A Barcánál az első félidőben 75 százalékban volt a labda, de sok helyzetet nem tudott kialakítani.

A második félidőben aztán megtört a jég, az 55. percben Frenkie de Jong góljával vezetést szerzett a katalán együttes (0–1).

Két perccel később beállt Robert Lewandowski, és ha már beküldték, a 65.-ben megduplázta a vendégek előnyét (0–2).

A mérkőzés hajrájához érve meg kellett állítani a játékot, mert a lelátón egy idős férfi rosszul lett. A hazaiak kapusa, Jeremías Ledesma sietve defibrillátort dobott ki a tribünre, továbbá mindkét csapat orvosai is azonnal a lelátóra futottak.

Húsz perc elteltével a játékvezető az öltözőbe rendelte a játékosokat.

Alfredo Martínez spanyol újságíró arról számolt be, hogy a nézőnek, aki rosszul lett, volt pulzusa, amikor kórházba szállították. Eközben egyébként egy másik néző is rosszul lett a lelátón, de nem volt olyan súlyos eset, mint ami miatt félbeszakították a mérkőzést.

Négy perccel a meccs folytatása után Ousmane Dembélé kiugratta Lewandowskit, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta Ansu Fatit – a fiatal támadó nem is hibázott (0–3).

A 92. percben is született egy gól, Dembélé egymaga vitt végig egy ellenakciót, kicselezett mindenkit, és kapuba helyezett (0–4). Itt is Lewandowski adta a gólpasszt.

A Barcelona remek győzelmi sorozata tovább tart, míg a Cádiz nulla ponttal, nulla lőtt góllal az utolsó helyen áll.

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ

Cádiz–Barcelona 0–4 (F. de Jong 55., Lewandowski 65., Fati 86., O. Dembélé 90+2.)
Korábban

Rayo Vallecano–Valencia 2–1 (Palazón 5., Nico 52. – öngól, ill. Diakhaby 90+3.)
Espanyol–Sevilla 2–3 (Joselu 45+4. – 11-esből, Braithwaite 62., ill. Lamela 1., José Ángel 26., 45.)
Kiállítva: Lamela (84.)

Később
Atlético Madrid–Celta Vigo 4–1 (A. Correa 9., De Paul 50., Carrasco 66., Unai Núnez 82. – öngól, ill. Veiga 71.)