Szép gólokkal győzte le a Real Madrid idegenben a Granadát

R. Gy.R. Gy.
2021.11.21. 15:58
Marco Asensio ünnepel az első madridi gól után (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójában a meccs előtt a 17. helyen szerénykedő Granada a Real Madridot fogadta, és nem tudta megnehezíteni a dolgát, a végig nagy kedvvel játszó vendégek 4–1-re nyertek.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ
Granada–Real Madrid 1–4 (1–2)

Granada,NuevoEstadio Los Cármenes.Vezette:Juan Martínez
GRANADA:Maximiano – Quini, Víctor Diaz (Torrente, 58.), Germán, Neva – Rochina (Molina, 58.), Gonalons (I. Ruiz, 58.), Monchu – Puertas (Montoro, a szünetben), Luis Suárez, Soro (Escudero, 78.).Vezetőedző:Robert Moreno
REAL MADRID:Courtois – Carvajal, Nacho, Alaba (Vallejo, 83.), F. Mendy – Casemiro, Kroos (Isco, 80.), Modric (Camavinga, 80.) – Asensio, Vinícius (Rodrygo, 71.), Benzema (Jovic, 79.).Vezetőedző:Carlo Ancelotti
Gólszerző:Luis Suárez (34.), ill. Asensio (19.), Nacho (25.), Vinícius (56.), F. Mendy (76.)
Kiállítva: Monchu (67.)

A Granada eddig gyengén szerepel a bajnokságban, és a nem túl jó teljesítmény kevés bizakodásra adott okot a hazaiaknak a Real Madrid ellen. Amúgy sem nagyon jutott sikerélmény a Granadának a korábbi években sem a blancókkal szemben, de azért természetesen a lelátón szép számmal megjelenő szurkolók meglepetést reméltek.

Ebben a vágyukban csalatkozniuk kellett, mert a Real Madrid jó játékkal, remekbe szabott gólokkal, biztosan győzött. Már a 19. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat, Asensio lőtte a védők díszkísérete mellett a hálóba Kroos passzát. Kroos a 25. percben kiosztott egy újabb gólpasszt, ezúttal Nachónak, aki szögletvariáció után lőtt nagy gólt öt méterről. És nem sok hiányzott a harmadikhoz sem, hiszen Asensio perdítését a gólvonalról kanalazta ki Soro a 30. percben.

Sőt, feltámadt a Granada, és a 34. percben szépített is Luis Suárez megpattanó lövésével. Úgy tűnt, akár izgalmak is várhatóak lesznek a második félidőre (1–2).

A második félidő azonban nem a hazaiak reménye szerint alakult. Már rögtön a kezdés után sorra alakították ki a helyzeteket a madridiak, egyre jobban látszott, hogy a granadai védelem nem sokáig tud ellenállni. Az 56. percben jött is a gól, méghozzá, csodás passzjáték után, amikor is Modric rúgatott gólt Viníciusszal.

A 67. percben megpecsételődött a hazaiak sorsa, mert Monchu olyan csúnyán szabálytalankodott, hogy azonnali pirossal kiállították. Felrémlett egy nagy vereség képe, a 76. percben ugyanis Mendy is rúgott egy szép gólt, viszont az utolsó negyedórában már nem erőltette annyira a gólszerzést a Real Madrid, megelégedett a háromgólos sikerrel. 1–4

A győzelemmel a vendégek a tabella élére ugrottak, bár a forduló előtti listavezető Real Sociedad meccse csak később kezdődik.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+2. perc: Vége a meccsnek, nagyon biztosan nyert a Real Madrid 1–4

89. perc: Szép hazai támadás végén Molina fejelhetett 6 méterről, a középre tartó fejest Courtois ütötte fölé.

86. perc: Rodrygo esett el a granadai tizenhatoson belül. A szabálytalanság nyilvánvaló volt, de a bíró jelezte, hogy Benzema beadása kintről kanyarodott be.

83. perc: Van itt még csere... Alaba helyett Vallejo a pályán, ebben az idényben először a bajnokságban.

82. perc: Isco most állt be, de máris kapott egy sárgát.

79. perc: Hármat cserélt a Real Madrid, tehetik, ez a meccs már zsebben van.

76. perc: GÓÓÓÓL! EZ MÁR BENT VAN! Nem figyelt a granadai védelem, Mendy ugrott ki szabadon, megtolta a labdaát, majd 12 méterről a jobbal a bal alsóba lőtt. 1–4

75. perc: Ez is kimaradt! Benzema sarokkal passzolt a tizenhatoson belül Rodrygónak, aki már csak a kapussal állt szemben, de nem tudta belőni.

71. perc: Cserélt a Real Madrid, Viníciust erősen faragták, ezért inkább lehozta Ancelotti, Rodrygót küldte be a helyére.

71. perc:Nem sok hiányzott a madridi gólhoz. Mendy beadását Benzema fejelte vissz az egyedül érkező Viníciushoz, akinek a nem túl erős lövése Maximiano kezében halt el.

69. perc: Robert Moreno edző mondta a magáét, nem értett egyet a bíró döntésével, és őt is elküldték piros lappal.

67. perc: PIROS! Alighanem eldőlt. Monchu rúgta fel Viníciust rémesen durván, a bíró pedig leküldte a pályáról.

62. perc. Montoro kapott sárga lapot, mert megrúgta Nachót.

61. perc: Luis Suárez cselezte át magát három védőn, majd 15 méterről ellőtte, de igen magasan fölé.

58. perc: Hármat cserélt a Granada, mert kezd elúszni a meccs...

56. perc: Vinícius 8. gólja volt ez a bajnokságban.

56. perc: EJ, MICSODA GÓL! Kitámadott a Granada, lekontrázta a Real. Benzema vitte szinte egyedül a kapura a labdát, a védő mellett remekül passzolt Modric elé, aki nem rúgta rá 3 méterről, hanem inkábbb az érkező Vinícius elé tálalt, aki 3 méterről az üres kapuba gurított. 1–3

54. perc: Mendy tört előre, nem zavarták meg, így 17 méterről el tudta lőni, de mivel elég rosszul tette, elgurult a labda a bal kapufa mellett.

51. perc: Vinícius labdát szerzett, Benzemához játszott, aki inkább visszagurított az érkező Kroos elé, a német játékos pedig a léc fölé durrantott.

48. perc: Vinícius cselezgetett, visszaadta Kroosnak, aki Carvajalhoz játszott, a védő pedig életerős kis löketet eresztett el, de a labda a kapu mellett zúgott el.

47. perc: Vinícius ment el szépen a bal oldalon, aztán a beadását mentették. Nem szabadult fel a granadai kapu, megint csak Vinícius került helyzetbe, de szögletre rúgták ki előle a labdát.

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, izgalmas, eseménydús a találkozó, vezet a Real Madrid. 1–2

44. perc:Benzema szerzett labdát, majd indult meg a kapu felé, azt imitálta, hogy a bal alsót fogja megcélozni 14 méterről, ehelyett a jobb alsóra lőtt, Maximiniano eszén azonban nem tudott túljárni, a portugál kapus bravúrral védett.

40. perc: HŰHA! Gonalonsívelt a tizenhatoson belülre, Casemiro fején megcsúszott a labda, majdnem bement, de Courtois bravúrral védett, a kipattanót még Quini rászúrta jobbról, de csak az oldalhálóba.

38. perc: Újra rákapcsolt a Real Madrid, többet van a Granada térfelén a labda.

34. perc: A kolumbiai támadónak ez volt a negyedik gólja ebben az idényben.

34. perc: GÓÓÓÓÓL! SZÉPÍTETT A GRANADA! Vinícius bizonytalankodott a tizenhatosa előterében, elvették tőle a labdát, Luis Suárez megcélozta a bal alsót, a labda viszont megpattant Nachón, és a jobb alsóban kötött ki. 1–2

34. perc: Jönnek a szögletek egymás után a Granadától, hatot is láttunk,de elég rosszak voltak egytől egyig.

31. perc: Támadásban maradt a Granada, és majdnem megbánta. Monchu bal oldali szögletét kifejelték a védők, azonnal indult a Real, Benzema adta Viníciusnak, aki nem érte el, de jó lett még Asensiónak, aki kiszorított helyzetből a kapura perdített, és be is ment volna, ha a visszafutó Soro nem kanalazza ki a gólvonalról a labdát. Óriási mentés volt.

28. perc: Egymás után két szögletet is elvégezhetett a Granada, a második után Carvajal és Kroos szabadított fel.

A hazai közönség eddig igen lelkes volt, de most a légy zümmögését is hallani lehetett egy ideig a stadionban.

25. perc: GÓÓÓÓÓL! EZ MÁR A MÁSODIK! Kis szögletet végzett el a Real, Modric adta vissza Kroosnak, aki középre gurított, és az érkező Nacho belsővel a léc segítségével lőtt a kapuba. 0–2

19. perc: Ez volt Asensio negyedik gólja a szezonban, összesen a 41. a Real mezében.

19. perc: GÓÓÓL! VEZET A REAL MADRID! Kontrára indultak a fővárosiak, Asensio indult meg, Kroos indította, betört a tizenhatoson belülre, nem tudták utolérni a védők, és az ötös jobb sarka közeléből laposan a kapu jobb alsó sarkába lőtt. Maximiano még beleért, de védeni nem tudott. 0–1

12. perc: Vinícius ezúttal lövéssel próbálkozott, a kapu közepébe tartó lövést megfogta Maximiano.

10. perc: Vinícius indult volna meg a bal oldalon, Modric adta is a labdát, de egy kicsit lesről indult a madridi, így jöhetett a Granada.

6. perc: A szögletből nem lett semmi.

6. perc: Luis Suárez tört előre középen, balra játszott Soróhoz, aki a tizenhatos bal sarka közeléből középre adott, Alaba pedig az utolsó pillanatban mentett szögletre.

3. perc: Benzema került helyzetféleségbe a hazai kapu előtt, de nem tudott rendesen hozzáférni a labdához, így Germán felszabadított.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Granada piros-kékben, a Real Madrid tiszta kékben játszik.

A mérkőzés előtt gyászszünetet tartottak a Granada egykori játékosa, Antonio Florez emlékére.