La Liga: gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán az Atlético

CS. M.CS. M.
2020.10.03. 17:54
Diego Costa új lendületet hozott az Atlético játékába, de ő sem tudott betalálni (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) ötödik fordulójának második szombati mérkőzésén az Atlético Madrid hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Villarreallal.

Az Atlético Madridtól a Granada 6–1-es legyőzése után a hétközi fordulóban csak gól nélküli döntetlenre futotta az újonc Huesca ellen, a Villarreal azonban 3–1-es sikerrel hangolt a „matracosok” elleni összecsapásra.

A hazaiak a Luis Suárez, Joao Félix csatársorral kezdtek, és egyből a meccs elején magukhoz ragadták a kezdeményezést. Az első félidő végére hat kapura lövésig/fejesig jutott el az Atleti, de Sergio Asenjónak egyszer sem kellett hárítania.

A második játékrészben javarészt még a kapuig sem jutottak el a hazaiak – a legnagyobb helyzetüket a 80. percben alakították ki Diego Costa révén, ám a spanyol válogatott támadó tizenhatoson belüli lövését blokkolták. Ismét értékes pontokat hullajtott el az Atlético: 0–0.

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ
Atlético Madrid–Villarreal 0–0

Korábban
Real Valladolid–Eibar 1–2 (Toni Suárez 38., ill. Burgos 29. – 11-esből, K. Rodrigues 90.)