A Getafe elleni vereséggel indította az évet a Real Madrid

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2022.01.02. 13:43
Vereséggel kezdte az új esztendőt a Real Madrid (Fotó: Getty Images)
Éder Militao hibáját követően korán hátrányba került, majd egyenlíteni sem tudott a listavezető Real Madrid a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában, az új év első bajnoki mérkőzésén.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ
Getafe–Real Madrid 1–0 (1–0)

Madrid, Coliseum Alfonso Pérez. Vezette: Mario Melero López
Getafe: Soria – D. Suárez, Cabaco (Nyom, 83.), Sz. Mitrovics, Cuenca, M. Olivera – Alená (Florentino), Nemanja Makszimovics, Arambarri – Ünal (Jankto, 83.), Sandro (Jaime Mata, 65.). Vezetőedző: Quique Sánchez Flores
Real Madrid: Courtois – Vázquez (Peter, 85.), Militao, Alaba, F. Mendy (Marcelo, a szünetben) – Modric, Casemiro, Kroos (Isco, 85.) – Asensio (E. Hazard, a szünetben), Benzema, Rodrygo (M. Díaz, 67.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző:Ünal (9.)

KÉSŐBB
Atlético Madrid–Rayo Vallecano 2–0 (Correa 28., 53.)
Elche–Granada 0–0
Alavés–Real Sociedad 1–1 (Joselu 58. – 11esből, ill. Januzaj 14.)
Betis–Celta Vigo 0–2 (Aspas 36. – 11-esből, 45+2.)
Mallorca–Barcelona 0–1 (0–1)

Magabiztos előnnyel fordult 2022-re a Real Madrid, de tudta, hogy nehéz mérkőzés vár rá a Getafe ellen, hiszen pozitív koronavírusteszt miatt többek közt egyik legfontosabb támadója, Vinícius Jr. is hiányzott, míg aktuális ellenfele hazai pályán már október óta őrizte veretlenségét.

A negatív előjelek után pedig szinte rögtön jött a hideg zuhany: a 9. percben Toni Kroos szerelését követően pattant oda a labda Éder Militaóhoz, a brazil belső védő pedig hatalmasat hibázott, a török Enes Ünal lecsapott a labdára, majd ziccerben rendkívül higgadtan gurította el Thibaut Courtois mellett.

A következő percek a Real Madrid helyzeteiről szóltak: előbb Luka Modric eresztett el egy hatalmas bombát a tizenhatoson kívülről, de David Soria védte azt, aztán újra a horvát aranylabdás került helyzetbe, ekkor a kapufát találta el. Pár perccel később Kroos érkezett egy középre tett labdára, ám fölé lőtt. Ezután egyre több hibával játszottak a vendégek támadóoldalon. A Getafe így is teljesen beszorult, de a szünetig megtartotta előnyét.

A szünetben Marcelót és Eden Hazard-t is behozta Carlo Ancelotti, sokat azonban ez sem változtatott a játék képén. A Real Madrid birtokolta a labdát, de nem jöttek a váratlan, bravúros megoldások, a Getafe pedig végig fegyelmezetten, jól védekezett – hiba nélkül.

A hajrában két említésre méltó helyzete volt a Real Madridnak, csakhogy Casemiro szenzációs távoli lövését és Isco fejesét is védte a meccs legjobbjának is megválasztott Soria. A Getafe behúzta a kisebbik madridi derbit, a listavezető pedig vereséggel indította az új esztendőt. 1–0

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90+4. perc: Hiába tartja a labdát a Real Madrid, nem tud gólhelyzetbe kerülni – remekül védekezik a Getafe.

90+1. perc: SORIA ISMÉT! Isco fejelt, de a Getafe kapusán úgy tűnik, ma nem lehet kifogni.

90. perc: Hét perc a ráadás.

87. perc: Casemiro is kapott egy sárga lapot – Jankto letarolásáért.

85. perc: A 19 éves Peter González is beáll a vendégekhez Lucas Vázquez helyére, míg Isco Kroost váltotta.

83. perc: Jankto és Nyom érkezett a pályára Ünal és Cabaco helyére.

82. perc: Arambarri is begyűjtött egy sárga lapot.

77. perc: MICSODA VÉDÉS! Casemiro fantasztikus bombáját Soria szenzációs védéssel tolta ki – továbbra sincs egyenlítés.

74. perc: Alená helyett Florentino a pályán.

73. perc: Alaba szabadrúgása veszélyes volt, de a kapu mellé kanyarodott.

72. perc: Kontrázhatott a Getafe, jött Courtois, és szerencse is kellett, hogy övé legyen a labda.

71. perc: Marcelót húzták vissza a mezénél fogva a tizenhatoson belül, de nem járt érte büntető.

68. perc: Benzema került helyzetbe, lőtt, de blokkolták – újabb szöglet, a sokadik...

67. perc: A Real Madridnál Mariano Díaz jött be Rodrygo helyére.

65. perc: Jaime Mata állt be Sandro Ramírez helyére a hazaiaknál.

64. perc: Hazard testcsele után jött egy szabálytalanság – jó helyről jöhet szabadrúgással a Real Madrid.

57. perc: Modric lövése felpattan Soria előtt, de így is fogja azt a Getafe-kapus.

A hazaiak tudatosan próbálják lassítani a játékot – csak kontralehetőség esetén gyorsítanak fel.

56. perc: Damián Suárez az első sárga lapos Getafe-játékos idén.

49. perc: Rodrygo hatalmasat esett a vállára, a földön maradt, de egyelőre úgy tűnik, tudja folytatni a játékot.

47. perc: Azonnal kiharcolt egy szögletet a Real Madrid, de nem lett belőle veszélyeztetés.

KEZDETÉT VETTE A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

A szünetben kettőt is változtatott Carlo Ancelotti: Eden Hazard és Marcelo állt be, Asensio és Mendy jött le a vendégeknél.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

47. perc: Alená lövését Militao blokkolta – szöglet lett belőle.

45. perc: Két perc a ráadás.

42. perc: Carlo Ancelotti nem hagyta szó nélkül, hogy honnan végezte el a bedobást a Getafe, a játékvezető pedig adott neki egy sárga lapot.

40. perc: Alena maradt lent a földön, de tudja folytatni. Militaóval fejelt össze.

Az utóbbi percekben alaposan csökkent a mérkőzés intenzitása.

33. perc: Benzema a 16-os vonaláról vállalkozott lövésre, blokkolták, újabb szöglet – immár az ötödik.

27. perc: Kontrázhattak a vendégek, Kroos vezette hosszasan a labdát, majd Benzemának tálalt, de ő hosszan vette át, így csak egy szögletet tudott kihozni a helyzetből.

24. perc: Ezúttal Benzema tett be középre egy labdát veszélyesen, kis híján öngól lett belőle, de Soria védett.

21. perc: Rodrygo gyűjti be a meccs első sárga lapját.

20. perc: Újabb remek akció – Modric passza után Vázquez iramodott meg a szélen, Kroos elé tálalt, aki lőtt, de fölé.

18. perc: KAPUFA! Szenzációs támadást vezetett a Real Madrid, Benzema passza után ismét Modric lőhetett, s a felső lécet találta el.

15. perc: ÓRIÁSI BOMBA! A meccs első szöglete után Luka Modric vállalt el egy lövést a tizenhatoson kívülről, amely a kapuban is kötött volna ki, ha Soria nem védett volna hatalmasat – újabb szöglet.

14. perc: KIS HÍJÁN 2–0! Ezúttal Courtois hibázott hatalmasat, Makszimovics pedig távolról, de a félig üres kapura lőhetett, de rossz megoldást választott, s a belga kapus kezében kötött ki a labda.

9. perc: GÓÓÓL! Vezet a Getafe!!! Kroos szerelése után Militao elé került a labda, de a hazaiak török támadója, Enes Ünal harcias volt, elvette tőle a labdát, majd ziccerben roppant higgadt befejezést választott és elgurította a labdát Courtois mellett. 1–0

6. perc: Egyelőre rengeteg a szabálytalanság – többnyire a hazaiak részéről.

5. perc: a meccs első lövése Benzemáé, de előtte szabálytalankodott a francia, így ez sem kerül fel a lőlapra.

A legnagyobb meglepetés, hogy Eden Hazard Vinícius Jr. hiányában sem került be a Real Madrid kezdőjébe – Rodrygo játszik a bal oldalon.

2. perc: Ahogyan azt várni lehetett, azonnal a vendégek ragadják magukhoz az irányítást, a Getafe pedig intenzív presszinggel indít.

Szokásos kék szerelésükben a hazaiak, habfehérben a Real Madrid.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

ELŐZMÉNYEK

Minden készen áll, hamarosan kezdődhet a 2022-es év első La Liga-meccse!

Magabiztos előnnyel fordul rá a 2022-es esztendőre a listavezető Real Madrid, hiszen 46 pontja van, míg a második helyen álló Sevillának 38 – igaz, utóbbi egy meccsel kevesebbet játszott. A királyiak két legnagyobb riválisa ráadásul alaposan leszakadt: az Atlético Madriddal szemben 17, a Barcelonával szemben 18 pontos előnye van a madridiaknak – szintén egy meccsel többet játszva.

Rengeteg hiányzója van a Real Madridnak: Gareth Bale és Dani Carvajal sérülés, Eduardo Camavinga, Luka Jovics, Thibaut Courtois, Vinícius Jr. és Federico Valverde pozitív koronavírusteszt miatt hagyja ki a Getafe elleni mérkőzést.

A királyiak gólgyártó duójából tehát csak Karim Benzema lesz ott a pályán. A 34 éves francia válogatott támadó ebben a bajnoki idényben eddig 15 gólt szerzett, mellyel magabiztosan vezeti a góllövőlistát, ráadásul 7 gólpasszt is kiosztott – ebben a tekintetben második helyen áll a vonatkozó rangsorban.

Ami a Getafét illeti: a kisebb madridi csapat október óta (négy meccse) veretlen hazai pályán, s amióta a régi-új tréner, Quique Sánchez Flores átvette az irányítást, egyre jobban, fegyelmezettebben, s eredményesebben futballozik. Leginkább a védekezés javult fel, hiszen a Getafe mindössze 1 gólt kapott a legutóbbi öt bajnokiján.

ÜDVÖZÖLJÜK OLVASÓINKAT A GETAFE–REAL MADRID LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!