La Liga: Cazorláék fényes diadallal búcsúztak a Villarrealtól

M. D.M. D.
2020.07.19. 20:45
Santi Cazorlát dobálják a magasba csapattársai (Fotó: AFP)
Santi Cazorla és Bruno Soriano búcsúmérkőzésén a Villarreal 4–0-ra kiütötte hazai pályán az Eibart a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) utolsó, 38. fordulójában.

A találkozónak egyik csapat számára sem volt már különösebb tétje, hiszen a Villarreal kvalifikálta már magát az Európa-liga következő kiírásának csoportkörébe (a forduló előtt a hetedik helyezett Getafe három pontra volt tőle, de a madridi együttes rosszabb egymás elleni eredménye miatt már nem előzhette meg), míg az Eibar már korábban biztossá tette a bennmaradását.

Ha csak az eredményre pillantunk (4–0), azt gondolhatjuk, hogy a „sárga tengeralattjáró” nagyon sima győzelmet aratott, de ez nem feltétlenül igaz, az utolsó 20 percre ugyanis még 0–0-s állással fordultak rá a csapatok, sőt még a 85. percben is csak 1–0-ra vezettek a hazaiak.

A Villarreal búcsúzó klublegendái közül Cazorla 82 percet töltött a pályán, és a vezető találatnál ő adta a gólpasszt, míg Bruno Sorianót a 88. percben cserélték le. Csapatuk az ötödik helyen fejezte be a La Ligát, pedig a bajnokság júniusi újraindulás előtt még csak a nyolcadik helyen állt – nyolc pontra az ötödik pozíciótól.

BRUNO SORIANO PROFI PÁLYAFUTÁSA UTOLSÓ MECCSÉNEK PILLANATAI

A 35 éves Cazorla karrierje első kilenc idényében futballozott a Villarrealban, majd – megjárva a Recreativo Huelvát, a Málagát és a londoni Arsenalt – 2018-ban tért vissza anyaegyesületéhez. A spanyol válogatottban 2008-tól 81 találkozón szerepelt, és 15-ször volt eredményes. A 36 esztendős, 10-szeres válogatott csapatkapitány, Bruno Soriano mindvégig a Villarreal játékosa volt. 2017-ben már úgy tűnt, vége a pályafutásának, olyan súlyos térdsérülést szenvedett, ám mégis felépült, és csaknem háromévnyi kényszerszünet után a múlt hónapban újfent pályára léphetett.

A spanyol sajtó úgy tudja, Cazorla csak a Villarrealtól búcsúzik, de még futballozik tovább – ha ez igaz, a volt Barcelona-sztár, Xavi irányította katari al-Szaddban folytatja.

„Senki sem megy el, ha örökké a szívünkben él. Mindig is a büszkeségeink lesztek” – írja a Villarreal Twitter-oldala