La Liga: Bellingham góljával a 95. percben fordított a Real

P. K.P. K.
2023.09.02. 18:25
Bellingham a negyedik bajnoki meccsén az ötödik gólját szerezte a Real Madridban (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójában a Real Madrid 0–1-ről egyenlítve végül a 95. percben szerzett góllal tudott fordítani a Getafe ellen.

A spanyol La Liga 4. fordulójának szombati első meccse valódi gólzáport hozott, ugyanis a Real Sociedad az első félidőben kétszer is eredményes Kubo Takefusza vezérletével 5–1-re is vezetett, végül 5–3-ra győzött a Granada ellen.

Ezt követően Kubo korábbi klubja, a Real Madrid folytatta a szombati programot. A királyi gárda ebben az idényben először játszott hazai pályán a Bernabéu-stadion gyepcseréje miatt, de az első három meccsét így is megnyerte, egyedüliként a mezőnyben, ezért listavezetőként fogadhatta a négypontos Getafét, azonban egyik legjobbja, a sérült brazil klasszis, Vinícius Júnior nélkül.

A mérkőzés elején, Mayoral góljával még a Getafe vezetett (Fotó: AFP)

A meccs pedig nem úgy indult, ahogy azt a hazai szurkolók remélhették, ugyanis Fran García passzát nem tudta átvenni David Alaba a Real tizenhatosának előterében, Borja Mayoral pedig köszönte szépen az ajándékba kapott labdát, a Real Madridtól tavaly nyáron a Getaféhoz szerződött csatár (aki utoljára 2020-ben futballozott a blancók színeiben – a szerk.) kapura tört, elhúzta Kepa mellett és megszerezte a vezetést a vendégeknek.

Az első félidő említést érdemlő momentuma még, amikor Jude Bellingham elesett a tizenhatoson belül az egyik védővel szemben, és bár volt kontakt a két játékos között, hosszú videózás után elmaradt az elsőre még befújt büntető.

A második félidő elején egy lecsorgó labdából Joselu közelről egyenlíteni tudott. A folytatás viszont a Getafe kapuvédőjéről, David Soriáról, no meg a kapufákról szólt. A vendégek kapusa több nagy védést is bemutatott, például Luka Modric csukafejesénél vagy Toni Kroos közeli ismétlésénél, miután a német első lövése a kapufáról vágódott le, de később Dani Carvajal is lőtt egy kapufát.

A 95. percben viszont Lucas Vázquez távoli lövése kijött Soriáról, a kipattanót pedig közelről bepasszolta a nyáron Dortmundból igazolt, a negyedik bajnoki meccsén az ötödik gólját szerző angol Jude Bellingham, így 2–1-re győzött és megőrizte hibátlan mérlegét a Real Madrid.

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

Real Madrid–Getafe 2–1 (Joselu 47., Bellingham 90+5., ill. Mayoral 11.)
Real Sociedad–Granada 5–3 (Kubo 9., 44., Zubimendi 59., Barrenetxea 67. Bosch 76. – öngól, ill. Le Normand 35. – öngól, Boyé 83., Zaragoza 90+9.)
KÉSŐBB
Alavés–Valencia 1–0 (Özkacar 6. – öngól)

Real Betis–Rayo Vallecano 1–0 (Willian José 53.)

PÉNTEKEN RENDEZTÉK
Cádiz–Villarreal 3–1
(C. Ramos 18., Machís 30. – 11-esből, 50., ill. Sörloth 10.)
Kiállítva: Pedraza (Villarreal, 22.)
Almería–Celta Vigo 2–3 (Akieme 54., Arribas 68., ill. Nunez 24., Strand Larsen 33., Swedberg 87.)