Griezmann és Arthur góljával nyert a Barca, Messi megsérült

2019.09.24. 20:50
A spanyol sajtó szerint a bal vádli rakoncátlankodik ismét (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona hazai pályán 2–1-re legyőzte a Villarrealt a La Liga 6. fordulójában. A katalánok ászát, Lionel Messit a szünetben sérülés miatt le kellett cserélni.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ
Barcelona–Villarreal 2–1 (Griezmann 6., Arthur 15., ill. Cazorla 44.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A címvédő Barcelona az első öt forduló során mindössze hét pontot gyűjtött, amire 1994 óta nem volt példa, sok kritika érte hát a ház elejét – a katalánok azonban begyűjtötték a három pontot odahaza a Villarreal ellen.

Villámkezdéssel, ugyanis előbb a friss FIFA The Best-díjas Lionel Messi osztotta ki első gólpasszát Antoine Griezmann-nak, majd Arthurból tört ki a benne élő Ronald Koeman, de szép lassan feljött a vendégcsapat, bár Santi Cazorla szépítéséhez kellett a túl gyors, a labdán egyszerűen „túlvetődő” Marc-André ter Stegen is.

Villámgyorsan futott a jobb szélen a frissiben felépült Ousmane Dembélé is, bár ez eleinte nem aratott osztatlan sikert a hazai közönségnél, lévén a szélső a félidőben a lesérült Messi helyére állt be – és majdnem két gólpasszal kezdett, de sem Griezmann, sem Luis Suárez nem találta el rendesen a francia pontos beadásait.

Ter Stegen néhány látványos megmozdulással (egykezes beadáslevétel, csukafejessel mentés a 16-oson kívül) jóvá tette első félidei hibáját, pár helyzetig ugyanis eljutott a Villarreal, amelybe beállt a második félidőre harmadik támadónak Karl Toko Ekambi, a nemrégiben a Real Madridnak betaláló középpályás, Moi Gómez és a rutinos támadó, Carlos Bacca is – a hazai oldalon a gyengén futballozó Suárezt a nagy üdvrivalgással fogadott Ansu Fati váltotta.

Aki hamar helyzetbe került, majd még egyszer, de egyik alkalommal sem volt elég pontos, ellenben egy zseniális csel után kiharcolt egy büntetőt, ám ezt végül „visszavonta a VAR”.

A hajrában a Villarreal helyzetig sem jutott, megérdemelten nyert odahaza a Barcelona (2–1). Amelynek most jön a neheze: a hétvégén a Getaféhez látogat, és valamennyi sorozatot beleértve április 23. óta nem nyert meccset idegenben...