Nyert a Betis a Camp Nouban – a Barca vereséggel hangolt a Bayern elleni ütközetre

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2021.12.04. 16:01
Szenzációs kontra végén szerzett gólt a Betis (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a Real Betis 1–0-ra legyőzte idegenben az FC Barcelonát.

SPANYOL LA LIGA
16. FORDULÓ
FC Barcelona–Real Betis 0–1
(0–0)
Barcelona, Camp Nou, 66 520 néző. Vezette: Pablo Fuertes
Barcelona: Ter Stegen – Dest, R. Araújo, Lenglet (L. de Jong, 82.), Jordi Alba – Gavi (Puig, 36.), Busquets, Nico (F. de Jong, 59.) – Abde (Piqué, 82.), Depay, Coutinho (O. Dembélé, 58.). Vezetőedző: Xavi
Betis: Rui Silva – Bellerín, Bartra, Víctor Ruiz, Álex Moreno – G. Rodríguez, Guardado – Aitor Ruibal (Tello, 63.), Canales, Juanmi (Borja Iglesias, 81.) – Willian José (William Carvalho, 71.). Vezetőedző: Manuel Pellegrini
Gólszerző: Juanmi (79.)

Az FC Barcelona kezdte aktívabban a mérkőzést, pontosabban Philippe Coutinho, aki az első negyedórában többször is helyzetbe került, egyszer a kaput is eltalálta. Ezután viszont nem tudtak veszélyeztetni a katalánok, a Real Betis zárt védekezését nem nagyon tudták feltörni. A vendégek alapvetően a kontrákra rendezkedtek be, de a sevillaiak sem tudtak nagy helyzetet kidolgozni.

Az egyetlen érdemleges esemény sajnos egy sérülés volt. A Barca fiatal játékosát, Gavit fejbe találta a labda, ami után ugyan a pályán maradt a középpályás, de néhány percre rá az egyensúlyát elveszítve elesett, és hordágyon kellett levinni őt a pályáról agyrázkódás gyanújával.

Az első félidőben jóval több lövése volt a Betisnek, de igazán veszélyes egyik csapat sem volt.

A ma végig pályán lévő Jordi Alba a 15. játékos lett, aki minden sorozatot figyelembe véve túl van a 400. tétmérkőzésén az FC Barcelonában.

A fordulás után Juanmi juttatta a labdát a hazaiak kapujába, de a játékvezető les miatt annullálta a találatát. Centiken múlott a vendégek vezetése.

A Barcelona játéka ezt követően felélénkült, a csereként pályára lépő Ousmane Dembélé több lövést is eleresztett, de mind pontatlan volt.

A 79. percben aztán némileg a semmiből megszerezte a vezetést a Betis. Sergio Canales lódult meg a jobb szélen, majd elfektetett egy védőt, még egy kisebb csel után Cristian Tellónak passzolt, aki százszázalékos helyzetbe hozta Junmait,s a spanyol játékos higgadtan passzolt a kapuba (0–1).

Az öt topligát tekintve és minden sorozatot figyelembe véve Juanmi eddig a legtöbb gólt szerző spanyol játékos a mostani idényben (11 gól, ebből kilenc a La Ligában).

Gyorsan jöhetett volna az egyenlítés, de Abde közelről csúnyán fölé trafált. A Barca az utolsó percekben már nem tudott helyzetbe kerülni, így elszenvedte első vereségét Xavi irányításával. A katalánok tehát rossz szájízzel utazhatnak Münchenbe a sorsdöntő Bajnokok Ligája-mérkőzésre.

A Barcelona csupán 23 gólt szerzett az első 15 bajnokiján a mostani idényben. Ez a 2003–2004-es kiírás óta a legrosszabb mutatója a csapatnak (19).

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A FORDULÓBÓL
Atlético Madrid–Mallorca 1–2
(Cunha 68., ill. Russo 80., Kubo 90+1.)
Sevilla–Villarreal 1–0
(Ocampos 16.)

KÉSŐBB
Real Sociedad–Real Madrid 0–2 (Vinícius Júnior 48., Jovics 57.)

VASÁRNAP
14.00: Rayo Vallecano–Espanyol (Tv: Spíler2)
16.15:
Elche–Cádiz (Tv: Spíler2)
18.30: Levante–Osasuna (Tv: Spíler2)
21.00: Celta Vigo–Valencia (Tv: Spíler2)

HÉTFŐ
21.00:
Getafe–Athletic Bilbao

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Granada–Deportivo Alavés 2–1 (Antonio Puertas 14., S. Arias 86., ill. Abram 81. – öngól)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! NYERT A BETIS! 0–1

90+2. perc: Kifejelték a beadást a védők.

90+1. perc: Szabadrúgást végezhet el a Barca.

90. perc: 3 perc a ráadás.

86. perc: Nem tud helyzetbe kerülni a Barca.

82. perc: Lenglet és Abde le, Luuk de Jong és Piqué be.

81. perc: Juanmi le, Iglesias be.

81. perc: Abde hagyott ki egy nagy helyzetet, közelről fölé lőtt.

Canales lódult meg a jobb szélen, majd elfektetett egy védőt, még egy kisebb csel után Tellónak passzolt, aki százszázalékos helyzetbe hozta Junmait, a spanyol játékos pedig higgadtan passzolt a kapuba.

79. PERC: GÓL – VEZET A BETIS A CAMP NOUBAN! 0–1

77. perc: Ismét Dembélé tüzelt, de most is pontatlan volt.

76. perc: Dembélé lőtt ismét mellé. Ezúttal a lapos lövése kerülte el a sarkot. Rui Silva rajta volt.

73. perc: Rodríguez is kapott egy sárga lapot.

71. perc: Willian José le, William Carvalho be.

68. perc: Alba labdáját Bartra fejelte ki szögletre, amelyet Rui Silva húzott le.

63. perc: Ruibal le, Tello be.

62. perc: Dembélé cselezett, majd lőtt, de célt tévesztett.

Minden labdáért nagy a csata (Fotó: Getty Images)

60. perc: A Betis meg nem adott gólja óta nagyobb sebességben támad a Barca.

59. perc: Nico le, Frenkie de Jong be.

58. perc: Coutinho le, Dembélé be.

56. perc: Abde esett el a tizenhatoson belül, de ő sem kap büntetőt.

53. perc: Les volt, immár hivatalos.

52. perc: A labda a Barca kapujéban, de les miatt nem adják meg a gólt. Juanmi lesre futott a beadásnál.

A mai mérkőzés a harmadik leglátogatottabb bajnoki a mostani idényben a Camp Nouban (66 520).

47. perc: Ter Stegen vedődött ki egy szabadon lévő labdára.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+6. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 0–0

45+4. perc: Abde lépett ki, de Bartra gyönyörűen szerelte le őt.

45+3. perc: Coutinho került lövőhelyzetbe, de lesről lépett ki. Mindenesetre a brazil támadó eddig a legaktívabb játékos a mérkőzésen.

45+2. perc: Canales lövése repült ki majdnem a Camp Nouból.

45+1. perc: Ter Stegennek kellett odébbpacskolnia a labdát.

45. perc: 5 perc a ráadás. Gavi ápolása miatt sokat állt a játék.

44. perc: Szabálytalanságok, lesek, ápolások – eddig ez nem a legjobb mérkőzés.

42. perc: Nico is „besárgult”.

40. perc: Nagyobb sebességre kapcsolt a Barca, megnyomja a félidő hajráját.

36. perc: Aitor Ruibal indult be, de végül Araújo menteni tudott. A szögletből már nem alakult ki veszély.

36. perc: Gavi le, Puig be.

35. perc: Még mindig áll a játék, Puig készülődik a cseréhez. Gavit hordágyon viszik le.

32. perc: Gavit kell ápolni, vélhetően agyrázkódása van egy lövés miatt, ami a fejét találta el korábban.

30. perc: Eddig nem jó, de nem is tragikus a mérkőzés.

27. perc: Szabálytalanságok tördelik a játékot.

25. perc: Juanmi került ziccerbe, de már lesről.

21. perc: Araújo mentett szépen becsúszva egy középre tett labdánál.

18. perc: Csordogál a mérkőzés, eddig ez nem tűnik egy hétgólos meccsnek.

15. perc: Alig van a labda a vendégeknél.

12. perc: Máris villan a sárga lap. Canales kapta.

11. perc: Coutinho nagyon aktív, ismét ő lőtt, ezúttal már Rui Silvának is közbe kellett avatkoznia.

9. perc: Kifejelték a védők.

9. perc: Barca-szöglet.

7. perc: Coutinho lövése ment mellé.

JORDI ALBA A 400. MÉRKŐZÉSÉT JÁTSZA A BARCELONÁBAN

5. perc: Coutinho esett el a tizenhatoson belül, de nincs büntető.

4. perc: Zártan védekezik a Betis.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Barcelona a hagyományos gránátvörös-kék színösszeállításban látható, míg a Betis zöld-fehérben lép pályára.

A legjobb U21-es játékosnak választott Pedrid és a nőknél Aranylabdát nyert Alexia Putellast köszöntötték a mérkőzés előtt (Fotó: Getty Images)

A NŐI ARANYLABDÁST, ALEXIA PUTELLAST IS KÖSZÖNTÖTTÉK

A MÉRKŐZÉS ELŐTT PEDRIT KÖSZÖNTÖTTÉK A CAMP NOUBAN, AKIT A LEGJOBB U21-ES JÁTÉKOSNAK VÁLASZTOTTAK MEG A HÉTEN

A BARCELONA KEZDŐJE

A BETIS KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

Nagy sorozatban van az FC Barcelona, amely egymás után vívja meg fontosabbnál fontosabb meccseit. A Villarreal után most egy újabb olyan csapattal csapnak össze Xaviék, amelynek a nemzetközi kupaporondon is jelenése van. Mi több, a Real Betis már ki is harcolta a továbbjutást az Európa-ligában a Ferencváros csoportjában.

A Barca a Benfica elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés után legyőzte idegenben a Villarrealt (1–3), a mai pedig az utolsó meccse lesz a Bayern München elleni sorsdöntő ütközet előtt. A katalánok jó formában vannak, legutóbbi hat találkozójukon veretlenek maradtak, Xavival a kispadon pedig még hibátlanok a bajnokságban (két győzelem).

„Rengeteg erőfeszítésünkbe telt megnyerni ezt a meccset – idézi a Sport napilap Xavit a Villarreal elleni mérkőzés után.Kevésbé domináltunk, mint vártam volna, ugyanakkor remek ellenféllel játszottunk. Memphis (Depay) góljánál szerencsénk volt, a Villarreal nem érdemelt vereséget. Ez a három pont arany számunkra.”

„A lélek győzelme volt a mai, ami örvendetes. Akkor is nyerned kell, ha nem jól vagy nem annyira jól játszol. Most gyengébben futballoztunk, mint kedden a Benfica ellen, amikor győzelmet érdemeltünk volna, mégsem nyertünk” – tette hozzá.

Sergi Robertóra hosszú kihagyás vár (Fotó: Getty Images)

Jó és rossz hírt is kaptak a katalánok ezen a héten. A rossz az, hogy izomsérülés miatt négy hónapra kidőlt Sergi Roberto. A középpályán és a védelemben is bevethető spanyol válogatott labdarúgó a jobb combjában szenvedett izomsérülést, s a pontos orvosi vizsgálatokat követően kiderült, műtétre szorul. A beavatkozást Finnországban ejtik majd meg, Robertóra nagyjából négy hónap kihagyás vár, így minden bizonnyal csak az idény hajrájára térhet vissza.

A jó viszont az, hogy minden érintett nyitott arra, hogy Ferran Torres, a Manchester City spanyol válogatott labdarúgója a téli átigazolási időszakban a katalánokhoz szerződjön – tudta meg a Mundo Deportivo.A katalán lap szerint a két klub közel áll a megállapodáshoz. A katalánok ajánlata nincs messze az angol gárda által kért összegtől.

Pep Guardiola, a City menedzsere – aki korábban szép sikereket ért el a Barcával – áldását adta arra, hogy Ferran Torres elhagyja a manchesteri együttest.

A 21 éves támadó sérülés miatt október óta nem lépett pályára az angol bajnoknál. Torres az ősszel hét tétmérkőzésen játszott és összesen három gólt szerzett klubcsapatában.

Állítólag a Premier League-ben szereplő alakulat több pénzt szeretne kapni Torresért, mint amennyiért tavaly nyáron szerződtette a Valenciától. A Manchester City sajtóértesülések szerint 23 + 12 millió euróért vásárolta meg a spanyol futballista játékjogát.

Úgy tudni, a játékos és a Barcelona már megegyezett egymással. Torres öt évre szóló szerződést írna alá, s a fizetése alacsonyabb lenne, mint Manchesterben.

César Azpilicueta is a kiszemeltek között van (Fotó: Getty Images)

A Marca információi szerint a Barca a Chelsea csapatkapitányát, César Azpilicuetát szemelte ki az Achilles-saroknak számító, jobb oldali hátvéd pozíció betöltésére. Azért is kerülhetett képbe a 32 esztendős hátvéd a katalánoknál, mert júniusban lejár a szerződése a londoniaknál, és a spanyol napilap úgy tudja, a korábbi szerződéshosszabbítási ajánlatot nem fogadta el a játékos.

Azért szorul a jobb oldali védő poszt megerősítésre a Barcánál, mert a Marca szerint a sérüléséből nemrég visszatérő Sergino Dest eddig nem győzte meg túlságosan Xavit. Míg Sergi Roberto súlyos sérülést szenvedett, a klubhoz 38 esztendősen visszatérő Dani Alves sem jelent hosszú távú megoldást. Jobb híján az elsősorban belső hátvédnek titulált Óscar Mingueza látja el a feladatkört.

Persze, a londoniak nem szeretnék csak úgy elengedni a BL-győzelmükben is nagy szerepet játszó csapatkapitányukat, de az tény, hogy szerződése a jövő nyáron lejár, s egyelőre nem jutottak dűlőre a felek a szerződéshosszabbítással kapcsolatban.

Ha minden így marad – mindössze egy hónap múlva – szabadon tárgyalhat bármely klubbal a rutinos védő.

A Betis mindkétszer legyőzte a Ferencvárost (Fotó: Szabó Miklós)

A Betis a Ferencváros legyőzésével (2–0) (és a Bayer Leverkusen győzelmével) továbbjutott az Európa-ligában és már csoportmásodik lesz, így a Celtic elleni jövő csütörtöki meccs már tét nélküli lesz. A bajnokságban legutóbb otthon tartotta mindhárom pontot a Levante ellen, a Király-kupában pedig magabiztosan nyert és jutott tovább.

A két csapat igen gólzáporos mérkőzéseket játszik egymással. Kapaszkodjanak meg, a legutóbbi hét összecsapásukon mindig született legalább öt gól, ezek közül hárman is hét találat esett! Egy ötgólos meccsre egy hétgólos jött, s ha ma is tartják a sormintát, akkor ma egy hétgólos összecsapást fogunk látni.

A legutóbbi öt meccsüket azonban mind a katalánok nyerték, a Betis 2018 novemberében nyert utoljára, akkor a Camp Nouban 4–3-ra. Ezt megelőzően viszont csak 2011-ben tudtak győzni a Barca ellen (a kupában), ami azt jelenti, hogy az elmúlt 18 mérkőzésen csak egyszer, bajnoki diadalhoz pedig egészen 2008-ig kell visszanyúlni.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FC BARCELONA–REAL BETIS LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!