Fontos győzelmet aratott Bilbaóban a Real Madrid

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.12.22. 21:20
Benzema remekül kezdett (Fotó: AFP)
A La Liga 21. fordulójából előrehozott mérkőzésen a Real Madrid 2–1-re nyert az Athletic Bilbao otthonában egy végig nyílt, izgalmas találkozón.

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Real Madrid 1–2 (1–2)
Bilbao,
San Mamés, 43 000 néző. V: Soto Grado
Bilbao:
Agirrezabala – De Marcos, Y. Álvarez, Núnez, Balenziaga (Lekue, 63.) – Zárraga (Nico Williams, 56.), Dani García, Vencedor, Muniain (Serrano, 84.) – Sancet (Raúl García, 63.), Inaki Williams. Vezetőedző: Marcelino
Real Madrid: Courtois – L. Vázquez, Militao, Nacho, F. Mendy – T. Kroos, F. Valverde, Camavinga – Vinícius Júnior (Mariano Díaz, 85.), Benzema (Jovics, 90.), E. Hazard (Peter González, 86.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Sancet (10.), ill. Benzema (4., 7.)

A Sevilla és a Barcelona döntetlenje, majd az Atlético Madrid váratlan veresége jó hír volt a Bilbaóba készülő Real Madridnak, amelyből majdnem egycsapatnyi játékos hiányzott sérülés és koronavírus miatt – ugyanilyen okokból azonban a hazaiak is igencsak tartalékosan léptek pályára.

Remekül indult a bajnoki, mert Karim Benzema hat és fél perc alatt duplázott, majd Oihan Sancet szépített egy pontos lövéssel, és még csak a 10. percben jártunk. Volt még egy góllal kecsegtető támadása a Realnak, de az ismét kezdő Eden Hazard pontatlanul adott be a jobb szélről, a hazaiak fejesekkel és középtávoli lövésekkel is munkát adtak Thibaut Courtois-nak, aki 538 perc után kapott újra gólt a La Ligában.

Mezőnyfölényben és továbbra is veszélyesebben futballozott a Bilbao, Marcelino pályára küldte a fiatal szélsőt, Nico Williamset és a rutinos Raúl Garcíát, utóbbi már a 41. mérkőzését vívta a Real ellen.

Hazard elfáradt, a hajrában kihagyott egy ziccert, Vinícius Júniornak sem ment, Benzema pedig nem kapott elég támogatást. Beállt a végére Mariano Díaz és az újonc Peter González, de Neco Williams lehetett volna a mérkőzés hőse, ha ziccerét nem védi ki Courtois.

Az utolsó percekben lezárhatta volna a Real a bajnokit, de Luka Jovics és Toni Kroos is ziccert rontott. Belefért azonban ez is, fontos győzelmet aratott a Real a San Mamésben.

20. Levante1881019–36–178

Benzema megszerezte a 29., majd a 30. gólját idén a La Ligában. Ez már a gigászok szintje...

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc
Núnez nagyot lök Militaón, ezzel vége lesz.

90+2. percKroos is ziccert ront, Díaz passza után az ötös bal sarka elől jobbal a bal alsó felé lő, de véd vetődve a hazai kapus!

90+2. perc Jovics! González szépen ad be balról, laposan, Jovics ballal 11-ről, középről gyatrán a kapus elé lő... Nem is, a türelmetlen Lekue elrúgta a labdát a kapus elől.

90+1. perc González kapura tör, de szépen lép ki elé Agirrezabala.

Három perc a ráadás, a hazai közönség nem örül.

90. perc Luka Jovics be, Benzema le. Ékcsere. Nacho az új realos csk.

86. perc Peter González be, Hazard le. Ancelotti újoncot avat! Két dominikai-spanyol a Realban, történelmi pillanat.

86. perc Nincs bent! I. Williams indít balról laposan, N. Williams tízről ballal a remekül kilépő Courtois-ba lő.

84. perc Muniain le, Nico Serrano be. Viníciust meg Mariano Díaz váltja.

84. perc Muniain kornerét kifejeli Benzema, a beadását meg Militao.

82. perc Vencedor jobbal feladja a labdát Courtois-nak, 22-ről, de közben lökte őt Vinícius. Muniain beadását kifejeli Nacho.

81. perc Benzema passzát Vinícius jobbal beadja, az ötös bal sarka elől Hazard jobbal kapura lő, balra vetődve véd a bal alsó előtt a hazai kapus!

76. perc N. Williams jobb oldali beadását éppen csak nem éri el középen I. Williams!

367 Urzaíz és Muniain

75. perc Vencedor passzát R. García jobbal 22-ről a léc fölé rúgja.

74. perc A kis Williams kihagy egy helyzetet, de les.

Courtois a 118. realos meccsén kapta meg a 100. gólját, a rekorder Antonio Betancort, 127 mérkőzéssel.

70. perc Muniain hátramegy védekezni, Benzema megragadja az alkalmat, hogy egy jó nagyot rúgjon bele.

Raúl García: 41 meccs a Real ellen, 7 kanadai ponttal, 18 sárga és 2 piros lappal.

63. perc Raúl García és Inigo Leque be, Sancet és Balenziaga le. Cserék posztokra.

62. perc Eduardo Camavinga teljesen fölöslegesen ellöki Muniaint, sárga lap. És eltiltás.

61. perc Dani García megtámasztja derékkal Valverdét, aki nagyot esik. Sárga lap.

61. perc Helyzet, Vázquez eladja a labdát, Sancet balra passzol I. Williamshez, aki jobbal 17-ről milliméterekkel lő a jobb alsó sarok mellé!

60. perc N. Williams bal oldali, ballábas beadással a testvérét keresi, de közbelép Nacho. I. Williams már felnőtt spanyol válogatott.

57. perc Zarraga le, Nico Williams be. Középpályás helyett szélső! Inaki Williams testvére. Az édesapjuk ghánai, édesanyjuk libériai, ő spanyol U21-es válogatott.

56. perc Kroos lő 23-ról, kissé balról jobbal a jobb alsó mellé.

Csak a Barca nyert többször a Bilbao új stadionjábban, mint a Real: ötször.

Benzema egyetlen csapatnak sem rúgott ilyen sok gólt a karrierje során, mint az Athleticnek. Amely a ligában a legtöbb vereségét a Realtól szenvedte el, és tőle kapta a legtöbb gólt is...

51. perc Lüktető, de helyzetek nélküli játékkal.

46. PERC FOLYTATJUK!

Barcelona–Real Madrid: 586

Benzema 6 perc 33 másodperc alatt duplázott.

Raúl 12

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Muniain jobb oldali szabadrúgását Sancet tízről gyatrán a jobb alsó sarok mellé fejeli.

43. perc Unai Vencedor kap sárga lapot reklamálásért. Vinícius Júnior is heveskedik, sárga lap neki is.

40. perc Kroos 23-ról a bal alsó mellé lő. Jobbal.

37. perc Hazard passzát Valverde jobbal 21-ről jócskán a léc fölé lövi.

36. perc Sancet sarkaz a 16-os elől a befutó Williams elé... de közbelép az utolsó pillanatban Nacho.

34. perc Vázquez szereli Williamst, és még ő is dobhat. Az ék ellöki őt a labdáért folyó küzdelemben... majd odamegy hozzá, és felsegíti. Ilyen egy baszk legenda.

Idén a 4. alkalommal találkozik a két csapat, de volt már ilyenre példa. 2006-ban. Akkor mind a négyszer a Real nyert!

29. perc Camavinga bemutat egy csodás szerelést, majd egy pimasz passzt. Vencedor gyorsan fellöki.

Benzema a Bilbao ellen: 26 meccs, 17 góllal és 6 gólpasszal.

25. perc Hazard elmegy a jobb szélen, jobbal bead az alapvonal elől, de Núnezhez, nem a mögötte álló Benzemához.

24. perc Vencedor jobb oldali beadását kifejeli Camavinga, Balenziaga ballal 24-ről milliméterekkel lő a jobb alsó sarok mellé.

21. perc Muniain ad be balról ballal laposan, visszafelé, Vencedor ballal 13-ról a léc fölé lő.

20. perc Helyzet, Muniain bal oldali, ballábas szögletét tízről a léc fölé fejeli a berobbanó Núnez.

18. perc Lehiggadtak a kedélyek, mintha Mable és férjura a Vörös Oroszlánban... Camavinga jobbal 22-ről, középről feladja a labdát a kapusnak. Laposan.

Benzema: 18 bajnoki, 15 góllal és 7 gólpasszal.

Sancet: 15 meccs a ligában ebben az idényben, ez volt az első gólja. A Real ellen a 4. fellépésén az 1. kanadai pontja.

12. perc Sancet lő ballal kapura 17-ről, blokkol Militao, Nacho meg Muniain tízméteres, balról jövő próbálkozását állítja meg testtel.

538 perc után kapott újra gólt a ligában Courtois és a Real.

Marcelino úgy örül, mintha már egyenlítettek volna. Tudja: lélektanilag a legjobb pillanatban "jön vissza" a meccsbe a Bilbao.

10. PERC A jobb szélen felfutó De Marcos passzából OIHAN SANCET szépít! Kissé jobbról, 18 méterről jobbal a jobb alsót veszi célba, Courtois nem éri el, a labda a kapufa tövéről a kapu túlsó alsó sarkába pattan. 1–2!

Benzema hátát ápolni kell, de folytatja.

Kis tanakodás a gól után, mert Hazard passza után lesen volt az ék, de végül nem tőle került oda a labda. A VAR szerint is érvényes.

#AthleticRealMadridpic.twitter.com/O7mY1OPOc2

7. perc A 16-oson cselező Hazard elől Núnez véletlenül KARIM BENZEMA elé ment, aki kissé jobbról, hét méterről a jobb alsó sarokba lő. 0–2!

A Bilbao 13 meccs óta nem tudta megverni a Realt, de Ancelotti még soha nem nyert itt.

Ezt a négyszeres U21-es válogatott, 20 éves kapus nem védhette, hiába vetődött.

4. PERC MICSODA GÓLLAL VEZET A REAL! Kroos passzát Benzema balról, 17 méterről jobbal a bal alsó sarokba tekeri. 0–1!

3. perc Kroos lő jobbal a bal alsó felé 18-ról, középről, de vetődve fogja a labdát a kapus, Agirrezebala.

2. perc Sancet passzából Williams lő jobbal 17-ről kapura, blokkolja Kroos, Camavinga meg indítja azonnal a kontrát.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Tegnap a La Liga 4. fordulójából bepótolt mérkőzésen a Sevilla 1–1-et játszott odahaza a Barcelonával.

Ma játszották: Granada–Atlético Madrid 2–1 (Machis 17., Molina 61., ill., Joao Félix 2.)

Bár a Real hét bajnokiból álló győzelmi sorozata megszakadt a Cádiz ellen, 11 forduló óta veretlen a La Ligában, és hatpontos előnnyel vezet a tabellán.

Egy kis örökmérleg: 203 talákozó, 62 Athletic- és 104 Real-sikerrel, 267, ill. 386 rúgott góllal.

Eltiltott: Casemiro.

A hazaiaktól Inigo Martínez, Álex Berenguer, Asier Villalibre, Jokin Ezkieta, Peris Nolaskoain, Dani Vivian, Yuri Berchiche és Unai Simón sérült vagy beteg, a vendégektől Dani Ceballos, Daniel Carvajal, Isco, Luka Modric, Marcelo, Rodrygo, Gareth Bale, Marco Asensio, Andrij Lunyin és David Alaba maródi.

A bajnokit a 21. fordulóból hozták előre. A Bilbao az elmúlt tíz évben mindössze kétszer tudta legyőzni a Real Madridot. Az idén januárban semleges pályán a Szuperkupában mattolta a „királyi gárdát”, míg 2015 márciusában odahaza ért el sikert ellene a bajnokságban. A hazaiak a hétvégén nyolcmeccses nyeretlen szériájukat (0–5–3) zárták le a Betis elleni győzelemmel. A vendégek vasárnap hét nyertes bajnoki után először botlottak: meglepetésre csak gól nélküli döntetlenre voltak képesek a Cádiz házigazdájaként. Athletic Bilbao–Real Madrid 2018–2019: 1–1, 0–3, 2019–2020: 0–1, 0–0, 2020–2021: 0–1, 0–3.

A Chelsea-től 2019 nyarán igazolt, de azóta gyakran sérüléssel küzdő Eden Hazard szeptember után volt ismét kezdő a Realban. A belga támadójátékosról Ancelotti elmondta, szerinte komoly fegyvere lesz csapatának a szezon második felében.

„Nem tudom, mit tehettünk volna még. Az utolsó métereken lehetett volna jobb a játékunk minősége, de ennél többet nem fogok kérni a csapatomtól. Mindent megpróbáltunk, de semmi nem működött, és ezért nem hibáztatok senkit” – mondta a szakvezető.

A labdabirtoklás aránya 82:18%, a kapura lövések száma 36–4, a kaput eltaláló lövések száma pedig 9–0 volt a Real javára, mégsem sikerült a hálóba találnia. A Cádiz remek védekezését a 14 blokkolt lövés is bizonyítja.

„Vannak olyan esetek, amikor nem érdemled meg, mégis győzöl, máskor pedig megérdemelnéd, mégsem nyersz. Olyan felállással játszottak ellenünk, amely mindig kihívás elé állítana minket, most is ez történt” – nyilatkozta a fővárosiak olasz mestere, Carlo Ancelotti.

Carlo Ancelotti vezetőedző szerint senkit nem szabad hibáztatni, amiért csapata, a listavezető Real Madrid vasárnap este csupán gól nélküli döntetlent játszott házigazdaként a kiesőhelyen álló Cádiz ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójában.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BILBAO–REAL MADRID LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!