B. D. K. 2021.09.25 15:51 Frissítve: 2021.09.25 23:19

La Liga: a nullapontos Alavés elvette a címvédő veretlenségét

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójának nyitó mérkőzésén az Alavés hatalmas meglepetésre 1–0-ra legyőzte hazai pályán a címvédő Atlético Madridot.

A forduló legnagyobb meglepetését okozta az Alavés (Fotó: Getty Images)

Már a negyedik percben előnybe került a Deportivo Alavés az Atlético Madrid ellen. Egy sarokrúgásnál Victor Laguardia érkezett remek ütemben a beívelésre, és a kapuba bólintott (1–0).

Hiába volt jóval többet a labda a vendég fővárosiaknál, a baszkok előtt adódtak a nagyobb helyzetek. Újabb gól pedig már nem született, így az Atlético elszenvedte első vereségét az idényben, míg az eddig nullapontos Alavés az első győzelmét aratta.

Érdekesség: a vitoriai együttes csupán egy gólt szerzett a korábbi hat forduló alatt, méghozzá éppen a másik nagy madridi csapatnak, a Realnak talált be a nyitó fordulóban, igaz, azon a meccsen 4–1-re kikapott.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ
Deportivo Alavés–Atlético Madrid 1–0
(Laguardia 4.)
Később
Valencia–Athletic Bilbao 1–1 (Marcos André 90+5., ill. I. Martínez 69.)
Sevilla–Espanyol 2–0 (en-Nesziri 13., Mir 87.)
Real Madrid–Villarreal 0–0

VASÁRNAP
14.00: Mallorca–Osasuna (Tv: Spíler2)
16.15: Barcelona–Levante (Tv: Spíler2)
18.30: Rayo Vallecano–Cádiz
18.30: Real Sociedad–Elche (Tv: Spíler2)

Spanyol labdarúgás SOMOGYI ZSOLT

NS-VÉLEMÉNY. Leo Messi egyre inkább otthon van Párizsban.

2021.10.17 20:53:45

Spanyol labdarúgás P. K.

Depay és Coutinho is betalált, Sergio Agüero bemutatkozott, győzelem a Valencia ellen.

2021.10.14 18:34:53

Spanyol labdarúgás SMAHULYA ÁDÁM

Messi Párizsban, Xavi Katarban, Iniesta Japánban: csak Piqué és Busquets maradt hírmondónak.

2021.10.07 14:16:31

A kritika sohasem zavarta, de tudja, hogy Brazíliában és Madridban is rengeteget várnak tőle.

2021.10.03 15:46:52

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

De Tomás és Aleix Vidal volt eredményes az Espanyoltól, a Real csak szépíteni tudott Benzema révén.