La Liga: 89. percben kapott gól, a kiesőzónában maradt a Cádiz

2021.12.13. 22:58
Jorge Molina (piros-fehérben) a 89. percben mentett pontot (Fotó: Getty Images)
A Cádiz ugyan sokáig vezetett, csak 1–1-es döntetlenre végzett a Granada ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában, így nem tudta pontszámban beérni riválisát.

A Cádiz kifejezetten pocsék formában várhatta a meccset, hiszen legutóbbi három bajnokiját egyaránt elbukta és mindegyiken legalább három gólt kapott – összesen tizenegyet.

Ennek ellenére a hazaiak kezdték jobban az idényben eddig szintén nem sziporkázó Granada elleni meccset. A 32. percben pedig a paraguayi védő, Santiago Arzamendia lövésével megszerezte a vezetést. A Cádiznak néhány pillanatig izgulnia kellett, a VAR-szoba végül szabályosnak találta a gólt (1–0).

A második félidőben a Granada jelentős mezőnyfölényt dolgozott ki, a hazaiak a kaput sem tudták eltalálni. Az egyenlítés a 89. percben jött össze, Jorge Molina az idénybeli harmadik találatát jegyezte (1–1).

A Granada épp a kiváló hajráinak köszönhetően kerüli el a kiesőzónát 17 forduló után: a piros-fehér felsős együttesnél csak az Osasuna, a Valencia és az Atlético Madrid tudott több pontot megmenteni a meccsek utolsó öt percében.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ
Cádiz–Granada 1–1
(Arzamendia 32., ill. J. Molina 89.)

Korábban
Villarreal–Rayo Vallecano 2–0 (Mandi 32., Gerard Moreno 36. – 11-esből)
Real Betis–Real Sociedad 4–0 (Álex Moreno 14., 79., Juanmi 57., Fekir 67.)

Osasuna–FC Barcelona 2–2 (David García 14., E. Ávila 86., ill. Nico González 12., Abde 49.)
Valencia–Elche 2–1 (Guedes 23., Piccini 86., ill. Boyé 75.)
Athletic Bilbao–Sevilla 0–1 (Delaney 38.)
Espanyol–Levante 4–3 (Darder 6., De Tomás 49., Javi Puado 60., 72., ill. De Frutos 11., Son 26., José Luis Morales 57.)
Alavés–Getafe 1–1 (Joselu 86., ill. Enes Ünal 20.)
Mallorca–Celta Vigo 0–0
Real Madrid–Atlético Madrid 2–0 (Benzema 16., Asensio 57.)

1. Real Madrid 17 13 3 1 39–15 +24 42
2. Sevilla 16 10 4 2 26–11 +15 34
3. Betis 17 10 3 4 30–18 +12 33
4. Atlético Madrid 16 8 5 3 27–18 +9 29
5. Real Sociedad 17 8 5 4 19–17 +2 29