La Liga: a végén jött a Valencia győztes gólja, idegenben nyert a Sevilla

SZ. R.SZ. R.
2021.12.11. 23:04
Győzni tudott az Elche ellen a Valencia (Fotó: AFP)
Hiába egyenlített az Elche 15 perccel a találkozó vége előtt, a Valencia otthon tartotta a három pontot, mivel 2–1-re legyőzte ellenfelét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában. A nap záró mérkőzésén a Sevilla 1–0-ra nyert Bilbaóban.

A „denevérek" már a 23. percben előnybe kerültek Goncalo Guedes révén, amit aztán még az első félidőben kettőre növelhettek volna a házigazdák, de Maxi Gómez lövését blokkolni tudták a vendégek 43. percben. A fordulás után aztán folytatódott a Valencia fölénye, de szinte a semmiből a 75. percben Lucas Boyé révén az Elche egyenlíteni tudott.

Végül négy perccel a rendes játékidő vége előtt Cristiano Piccini megszerezte a győzelmet a Valenciának, amely 2–1-re legyőzte az Elchét.

A nap zárásaként az Athletic Bilbao fogadta a Bajnokok Ligájától búcsúzó Sevillát. A házigazda aktívabban kezdte a mérkőzést, előbb Dani García, majd Nico Williams szerezhette volna meg a vezetést, de előbbinek a kapus védte a lövését, míg utóbbi nem talált célt. Ez meg is bosszulta magát, hiszen a 38. percben érkezett Thomas Delaney, aki előnyhöz juttatta a Sevillát.

Az Athletic Bilbao végig nyomott, de újabb gól nem született, így szoros mérkőzésen aratott 1–0-s győzelmet a Sevilla.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ
Valencia–Elche 2–1
(Guedes 23., Piccini 86., ill. Boyé 75.)
Athletic Bilbao–Sevilla 0–1
(Delaney 38.)

VASÁRNAP
14.00:
Villarreal–Rayo Vallecano (Tv: Spíler2)
16.15: Osasuna–FC Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
18.30:Real Betis–Real Sociedad (Tv: Spíler2)
21.00: Real Madrid–Atlético Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

HÉTFŐN
21.00:
Cádiz–Granada (Tv: Spíler2)

Korábban
Espanyol–Levante 4–3 (Darder 6., De Tomás 49., Javi Puado 60., 72., ill. De Frutos 11., Son 26., Morales 57.)
Kiállítva: Son (Levante, 78.)
Alavés–Getafe 1–1 (Joselu 86., ill. Enes Ünal 20.)
Kiállítva: Lejeune (Alavés, 90+3.)