Eljött a Real Madrid első vereségének napja

2011.09.18. 22:17
A fehér mezes Sergio Ramosnak és a Realnak igen rossz estéje volt (Fotó: Reuters)
A Real Madrid nem bírt a Levantéval: José Mourinho csapata – az első félidő hajrájától emberhátrányban játszva – 1–0-ra kikapott a még veretlen valenciai kiscsapattól a spanyol labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, így oda a makulátlan bajnoki mérlege.

José Mourinho vezetőedző Cristiano Ronaldo és Mesut Özil nélkül küldte pályára a Real Madridot, amely a két építőmester segítsége nélkül is nekiesett a Levanténak. A 11. percben zördült is a hazai háló, csakhogy Karim Benzema lesről talált be, madridi öröm elnapolva.

A következő nagy helyzetet Kaká hagyta ki – a brazil jól érkezett a középre lőtt labdára, de gyenge lövését Munua kivédte –, majd megint Benzema előtt nyílt lehetőség, lapos lövését Sergio Ballesteros a gólvonalról vágta ki.

A játékrész hajrájában – mondhatni, előzmény nélkül – elszabadultak az indulatok: egy kölcsönösen kemény Ángel Di María, Juanfran „becsúszó-párviadal" még csak a sárga lapot csalogatta elő a játékvezető zsebéből. Aztán amikor az eset sajátos tisztázása közben Sami Khedira két kézzel ellökte a fetrengő Di Maríát kérdőre vonó Ballesterost, már villant a piros is – a német válogatott játékos kiállni kényszerült, a Real Madrid emberhátrányba került.

Ahogyan az várható volt, Mourinho a szünetben pályára küldte Cristiano Ronaldót; a Benzemát váltó portugál első fontosabb megmozdulása egy szabadrúgás végrehajtása volt, jó 30 méteres lövését Munua könnyedén védte.

Mivel nem változott jelentősen a játék képe – hacsak úgy nem, hogy a Levante egyre bátrabban portyázott a vendégek térfelén –, következett az újabb madridi csere, Kakát Higuaín váltotta fel. Válaszul a Levante kis híján megszerezte a vezetést, egy gyors ellencsapás végén Juanlu a balösszekötő helyén betört a 16-oson belülre, és alig lőtt a hosszú sarok mellé.

A következő alkalmat már nem szalasztotta el a hazai csapat: a 67. percben Javi Venta ment el a jobb oldalon, okosan visszatette a labdát, és Arouna Koné – miután volt ideje igazítani egyet rajta – kilenc méterről kegyetlenül a léc alá vágta. 1–0

LEVANTE–REAL MADRID 1–0

A gól után bejött Özil is, de a Real képtelen volt felpörögni, támadójátékából hiányzott az átütőerő – úgy is fogalmazhatunk, hogy a Levante jól megszervezett játékkal hősiesen őrizte kapuja előterét.

A Levante az idén másodszor győzte le a Real Madridot, igaz, a januári 2–0 egy olyan kupavisszavágón született, amelyiknek első felvonását 8–0-ra a Real nyerte meg.