Barcelona: a klub elnézést kért játékosainak rasszizmusa miatt

V. J.V. J.
2021.07.07. 19:22
null
Ousmane Dembélé és Antoine Griezmann tette nagy felháborodást váltott ki (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-élvonalban szereplő FC Barcelona közleményben kért elnézést amiatt, hogy a csapat francia válogatott támadói, Ousmane Dembélé és Antoine Griezmann egy közösségi médiában kiszivárgott videó alapján rasszista megjegyzéseket tettek egy japán szálloda alkalmazottjaira.

 

A francia válogatott Eb-kiesése után szivárgott ki egy videó a Snapchat közösségi platformon, amelyben Ousmane Dembélé és Antoine Griezmann a Barcelona 2019-es japán túráján, egy szállodai szobában, a játékosok tévéjét szerelő technikusokon gúnyolódnak. A felvétel egyik nagy port kavaró jelenete az volt, amikor Dembélé számonkérte a labdarúgók segítségére siető alkalmazottakat, hogy „milyen elmaradott nyelven” beszélnek, illetve hogy hazájukban műszakilag képzettnek számítanak-e.

A Barcelonát szponzoráló japán techcég, a Rakuten elnöke, Hirosi Mikitani magyarázatot várt a játékosok tettére.

„A klub szponzoraként és utazásszervezőjeként sajnálattal hallottam a Barca néhány játékosának rasszista megjegyzéseit. A Rakuten támogatta és pártfogolta az FC Barcelona szellemiségét, ami alapján az ilyen cselekmények semmilyen körülmények között sem elfogadhatóak.”

Az FC Barcelona szerdán közleményben kért elnézést játékosainak viselkedése miatt.

„Az FC Barcelona mély sajnálatát fejezi ki japán és más ázsiai szurkolói, illetve klubunk partnereinek nemtetszése miatt, amelyet egy olyan videó váltott ki, amely néhány napja a közösségi médiában jelent meg. (...) Az FC Barcelonában nincs helye rasszizmusnak vagy megkülönböztetésnek” – jelenti ki közleményében a klub, hozzátéve, nyilvánosan elnézést szeretne kérni minden rajongótól és partnertől.

„A játékosok már megbánást tettek, és elnézést kértek a japán szurkolóktól és partnerektől, amit a klub értékel. Ennek ellenére az FC Barcelona fenntartja a jogot az általa megfelelőnek tartott belső intézkedések meghozatalára” – zárul a kommüniké.

Legfrissebb hírek

„Azt mondták, hogy nem a jelenlegi, hanem a jövőbeli Zsombort igazolják le” – exkluzív interjú a Real Betis 16 éves magyar tehetségével

Légiósok
2 órája

Mbappé betalált, még emberhátrányban is legyőzte Franciaország Brazíliát az Egyesült Államokban

Minden más foci
16 órája

Tovább gyűrűzik az Mbappé-ügy: a francia sztár nem akar a Real orvosaival dolgozni – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
23 órája

„Egyszerűen nem igaz” – Kylian Mbappé tagadja, hogy a Real Madrid a rossz térdét vizsgálta volna meg

Francia labdarúgás
2026.03.25. 22:55

Antoine Griezmann az MLS-ben folytatja – hivatalos

Minden más foci
2026.03.24. 15:21

Kirúgta edzőjét a Sevilla a bajnoki hajrá előtt – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2026.03.23. 14:55

Megvan, mikor rendezik a tavaszi el Clásicót

Spanyol labdarúgás
2026.03.23. 11:00

Arbeloa üzent az Atlético legyőzése után: Versenyben vagyunk!

Spanyol labdarúgás
2026.03.23. 09:00
Ezek is érdekelhetik