Az újonc Realt is 5-0-ra verte meg a Barca

2010.12.12. 23:00
Messi (balra) megint csapata vezére volt (Fotó: Action Images)
A Barcelona 5–0-ra kiütötte a Real Sociedadot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 15. fordulójában. A katalánoknál Lionel Messi duplázott, valamint egy gólpasszt is adott.

A Barcelona a Camp Nouban fogadta a Real Sociedadot a spanyol bajnokság 15. fordulójának utolsó vasárnapi találkozóján. A katalánoknak mindössze kilenc percre volt szükségük a vezetés megszerzésére.

5. Nilmar Villarreal  9
Egyes források Pepének adják Ronaldo 3. fordulóban szerzett megpattanó szabadrúgásgólját, de a spanyol sajtó egyöntetűen a portugál játékosnak adja a találatot.

Lionel Messi ugratta ki nagyszerűen Pedrót a vendégek tizenhatosán belül, és a fiatal támadó felnézett, majd középre adta a labdát az üresen érkező David Villának, akinek már nem volt nehéz dolga az üres kapuval szemben. 1–0

A 29. percben Daniel Alves hatalmas helyzetben hibázott: nem találta el az üres kaput Villa passza után, de a játékvezető előtte már les miatt szabadrúgást ítélt kifelé.

A 32. percben majd' két perc megállás nélküli passzolgatás után Andrés Iniesta passzolta fel a labdát Pedrónak, aki a tizenhatoson belül azonnal visszaadta azt a társnak, és Iniesta a rövidbe lőtte a labdát. 2–0

A 39. percben Messi csak helyzetig jutott, de a második félidő kezdése után néhány pillanattal már betalált. Az argentin játékos fantasztikusan játszott össze brazil társával, Daniel Alvessel: a két futballista kipasszolta a fél Sociedadot, majd az akció végén Messi a vendégek kapujába helyezett. 3–0

A 66. percben Villa került helyzetbe, majd Messi találta el a kapufát kisodródva a 78. percben, de a katalánoknak a hajrában sikerült tovább növelni az előnyt.

A 87. percben Messi kapott passzt a jobb oldalon, és az argentin zseni négy védő mellett tolta el a labdát, majd a kapu bal alsó sarkába lőtt. 4–0

Hogy teljes legyen a kiütés, az utolsó pillanatokban még Bojan Krkic is betalált, miután első lövése kipattant. 5–0

Ezzel Josep Guardiola csapata 5–0-ra verte meg a Real Sociedadot, míg Lionel Messi már 17 gólos a bajnokságban, és csak egy találattal van lemaradva Cristiano Ronaldótól.