A Málaga olykor lefocizta és le is győzte a Real Madridot

2012.12.22. 22:04
Cristiano Ronaldo nehezen hitte el, hogy nem megy a játék a csapatának (fotó: Reuters)
Az élvonalbeli spanyol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában a Real Madrid újabb vereséget szenvedett: a blancók a Málaga otthonában kaptak ki 3–2-re, miután a hazai csapat a második félidő egyes részeiben szinte lefutballozta a pályáról José Mourinho csapatát, és a csereként duplázó Roque Santa Cruz, valamint Isco góljával kiharcolta a győzelmet.

Akárhogy nézzük, rangadót rendeztek a spanyol bajnokságban, hiszen a harmadik helyezett a negyedikhez látogatott, azaz a Real Madrid aktuális ellenfele a Málaga volt. A meccs egyik nagy meglepetéséhez pedig még csak el sem kellett kezdődnie a mérkőzésnek, máris lehetett rajta polemizálni, vitatkozni, José Mourinho ugyanis Iker Casillas helyére Antonio Adánt állította a kapuba.

Aztán sokáig nem úgy tűnt, hogy a Real kapusának teljesítményével egyáltalán foglalkozni kell majd, ugyanis az első félidőben egyértelmű fölényben játszott a madridi csapat. Cristiano Ronaldo már a 2. percben megpróbálta bevenni Wilfredo Caballero kapuját, ám az argentin kapus nagyot vetődve kiütötte a labdát.

Azt ugyan túlzás lenne állítani, hogy sorjáztak a madridi helyzetek, ám José Mourinho csapatának a szünetig jócskán megvoltak a lehetőségei, hogy megszerezze a vezetést. A legnagyobb helyzetet Ronaldo hagyta ki, amikor Ángel Di María szemrevaló előkészítése után mellébombázott.

Casillas a kispadról nem segíthetett

Fordulás után azonban mintha varázsütésre megváltozott volna a játék, nem túlzás állítani, a második félidő első negyedórájában a Málaga egyszerűen lefocizta a madridiakat, a 15 perc alatt szinte folyamatosak voltak a helyzetek Adán kapuja előtt. A gólra sem kellett sokat várni: a társait az egész meccsen remekül helyzetbe hozó Joaquín passza után Isco szánta el magát lövésre 16 méterről, és remekül „visszahúzott” labdájával szemben Adán tehetetlennek bizonyult. 1–0

CASILLAS 10 ÉV UTÁN A KISPADON
José Mourinho, a fővárosiak portugál vezetőedzője pályafutása 400. bajnoki mérkőzésén dirigált a kispadon. A 49 éves szakember – aki korábban többek között a Porto, a Chelsea és az Internazionale együtteseit is irányította – ezeken a találkozókon 282 győzelmet, 79 döntetlent és 39 vereséget könyvelhetett el.
Az Infostrada szerint Iker Casillas 10 év után került ki először a Real Madrid kezdőjéből edzői döntés következtében. A világ- és Európa-bajnok kapus legutóbb a Deportivo elleni meccsen kispadozott 2002 májusában.
A spanyol ligában Cristiano Ronaldo a Málaga ellen szerezte a legtöbb gólt, szám szerint tízet, ezúttal viszont nem talált a kapuba.
A Real Madrid legutóbb 1983. szeptemberében kapott ki a Málaga vendégeként, akkor 6–2 lett a végeredmény.

Ezzel azonban még nem volt vége a „vészhelyzetnek”, a Mourinho-csapat Xabi Alonso nagy mentésénél, Javier Saviola, majd Joaquín lövéseinél sem állt messze attól, hogy kapituláljon. A Real első nagy helyzete a 61. percben alakulhatott volna ki szünet után, ám a három a kettőben meglógó blancók végül nem jutottak el lövésig, miután a nem passzoló Ronaldót szépen szerelte Martín Demichelis. Öt perccel később viszont egyenlített a „királyi gárda”: CR hosszúról visszatett labdájából Karim Benzema harcolta ki a találatot, miután Sergio Sánchez sarkára lőtte a játékszert, az pedig a kapuba jutott.

Már azt lehetett várni, hogy a meccs visszazökken a rendes kerékvágásába, Eliseu kezezésénél például tizenegyest reklamáltak a vendégek, miután a labda a kezéhez ért, ám egy nagyszerűen kijátszott akcióval ismét a Málagánál volt az előny: Roque Santa Cruz nagyszerűen szállt be a mérkőzésbe, és néhány perccel beállítása után kíméletlenül csapott le. Jesús Gámez jobb oldali lapos beadása után Joaquín sarokkal próbálta a kapuba juttatni a labdát, ám Adán bravúrral védett, a tovább guruló labdára viszont a paraguayi érkezett a legjobb ütemben. Három perccel később a dél-amerikai csatár már két gólnál járt, miután Joaquín újabb mesteri ütempasszából kilőtte a jobb alsót. 3–1

A hajrát Karim Benzema még izgalmassá tette azt követően, hogy Mesut Özil elsőosztályú előkészítése után a kapuba passzolt, de hiába Mourinho cseréi az egyenlítés nem jött össze. A Málaga 29 év után legyőzte a Real Madridot, így begyűjtötte a három pontot.