Vége a huzavonának, hosszabbított a Barcelona uruguayi védője

T. D.T. D.
Vágólapra másolva!
2025.01.24. 13:54
„Te figyelj, maradjunk még!” – Ronald Araújo (jobbra) mellett Gerard Martín is szerződést hosszabbított (Fotó: Getty Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokságban (La Liga) szereplő Barcelona bejelentette, hogy két védőjének, Ronald Araújónak és Gerard Martínnak is meghosszabbította a szerződését.

A két labdarúgó közül Araújo esete különösen érdekes: a 25 esztendős uruguayi hátvéd január elején azért került a figyelem középpontjába, mert először sajtóhírek szerint igent mondott a Juventus hívására, majd a 12-én esedékes spanyol Szuperkupa-döntőben állítólag már nem is akart pályára lépni a Real Madrid ellen.

Végül csereként mégis beállt, a Barcelona megnyerte a trófeát, és néhány nappal a finálé után már arról lehetett olvasni, hogy a sportigazgató, Deco meggyőzte őt a maradásról. Araújo 2020-ben került át a Barcelona második csapatától a „nagyokhoz”, a klub közlése szerint 2031 júniusáig szól az új szerződése, eddig 155 meccsen 8 gólt és 6 gólpasszt is jegyzett védőként. Mostanáig egy bajnoki címet, egy kupagyőzelmet és két Szuperkupa-diadalt ünnepelhetett gránátvörös-kékben.

A katalánok másik hosszabbító játékosa a 22 éves balhátvéd, Gerard Martín, aki szintén a Barcelona Atleticből (a B-csapattól) került az első számú gárdához 2024 nyarán. Neki a mostani Szuperkupa-diadal volt az első nagyobb sikere felnőtt szinten, 18 meccsen 2 gólpassza van, ő 2028 júniusáig írt alá.

Legfrissebb hírek

Videó: amikor a barcelonai romantikát Lionel Messi zavarja meg...

Spanyol labdarúgás
1 órája

Messi: Az emberek szeretete mindig velem lesz

Spanyol labdarúgás
18 órája

Lamine Yamal 7-10 napra kidőlt a válogatott szünet előtt – áll a bál a spanyol szövetség és a Barcelona között

Spanyol labdarúgás
20 órája

Újabb nehézségek a Real Madridnál, Courtois és Valverde is megsérült

Spanyol labdarúgás
2025.11.10. 20:31

Új többségi részvényese van az Atlético Madridnak

Spanyol labdarúgás
2025.11.10. 15:50

FC Barcelona: Lionel Messi szeretne elbúcsúzni a Camp Nou szurkolóitól

Spanyol labdarúgás
2025.11.10. 13:26

Lewandowski triplázott, a Barcelona hatgólos meccsen nyert a Celta Vigo ellen

Spanyol labdarúgás
2025.11.09. 23:06

Az Atlético Madrid tartja jó formáját; kétgólos Villarreal-siker

Spanyol labdarúgás
2025.11.08. 22:57
Ezek is érdekelhetik