Rodrygo-duplával nyert a Real Madrid

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2024.03.31. 20:57
Rodrygól! (Fotó: AFP)
A La Liga 30. fordulójában a Real Madrid 2–0-ra nyert odahaza az Athletic Bilbao ellen.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ
Real Madrid–Athletic Bilbao 2–0 (1–0)
Madrid, Bernabéu Stadion, 72 991 néző. Vezette: Javier Alberola Rojas
Real Madrid: Lunyin – Carvajal (Militao, 90+2.), Rüdiger, Nacho, F. Mendy – Valverde (Lucas Vázquez, 81.), Tchouaméni, Kroos (Camavinga, 81.) – Bellingham – Brahim Díaz (Joselu, 72.), Rodrygo (Modric, 81.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Athletic: Agirrezabala – De Marcos (Berchiche, 57.), Yeray Álvarez (Vivian, 25.), Aitor Paredes, Lekue – Prados (De Galarreta, 57.), Vesga – Inaki Williams, Sancet (Muniain, 76.), Berenguer – Guruzeta (Ares, 57.). Vezetőedző: Ernesto Valverde
Gólszerző: Rodrygo (8., 73.)

Az új, lila színű mezében lépett pályára a Real Madrid, így a madridi drukkerek ezúttal nem a fehér mezeseknek szorítottak, abban ugyanis a vendég Bilbao játszott. A jövő heti hazai kupadöntőre készülve Ernesto Valverde már most is Julen Agirrezabalát védette, akinek tulajdonképpen nem volt nehéz dolga, védett pár 16-oson kívüli lövést – ám Rodrygo bombájával szemben tehetetlen volt.

Ezenkívül csak egy ziccert hozott az első félidő, Toni Kroos szögletét hat méterről Aurélien Tchouaméni pár centiméterrel fejelte csak a jobb sarok mellé. A Bilbaónak három, más források szerint öt labdaérintése volt a szünetig a Real 16-osán belül, a hazaiak egyszer, a vendégek ötször szabálytalankodtak; az eltiltott Vinícius Júnior és a mezőnyben eltűnő Jude Bellingham lendülete nélkül a Real sem volt igazán veszélyes.

Igyekezett ellenben a Rodrygónak gólpasszt adó Brahim Díaz, aki a fordulás után lőtt egy kapufát, kihagyott egy helyzetet, a másik oldalon Inaki Williams tette próbára Lunyint, de védett a kapus.

A „hajrá előszobájában” járt a mérkőzés, amikor Jude Bellingham passzát gólra váltotta Rodrygo, és ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. Lunyin védte a Bilbao színeiben az 555. tétmérkőzését játszó Iker Muniain lövését, Carlo Ancelotti is cserélt párat, pár perc erejéig lehetőséget kapott Éder Militao is, aki még augusztusban sérült meg: a Bilbao ellen, az 1. fordulóban. 2–0