Már a 3. percben vezetett a Real Madrid, de végül ikszelt a Vallecanóval

K. B.K. B.
2024.02.18. 16:00
Rayo Vallecano v Real Madrid - LaLiga EA Sports
Vinícius Júnioréknak egy pontra futotta a Rayo Vallecano otthonában (Fotó: Getty Images)
A Real Madrid 1–1-es döntetlent játszott a Rayo Vallecanóval vasárnap, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában.

Az éllovas, a bajnokságban 18 meccs óta veretlen Real Madrid a 15. pozícióban tanyázó Rayo Vallecano otthonába utazott. A két csapat legutóbbi öt mérkőzéséből hármat a királyi gárda nyert meg, egy-egy döntetlen és Vallecano-siker született. A mérkőzés legelején a madridiak felé billent a mérleg nyelve, a 3. percben gyors kontrát követően Federico Valverde jobbról adta be középre a labdát, amelyre Joselu érkezett sikeresen (1–0), ezzel megszerezve idénybeli nyolcadik gólját a bajnokságban.

Alig 25 perc elteltével Eduardo Camavinga kezezése miatt büntetőt ítélt Alejandro Munoz Ruiz játékvezető, amelyet Raúl de Tomás magabiztosan értékesített, ezzel egyenlítve (1–1).

A második félidő viszonylag kevés helyzetet hozott, a hazaiak szépen akasztották meg a Real Madrid támadásait. A végét megnyomták a vendégek, de nem sikerült megszerezniük a három pontot – persze, nem segített nekik, hogy Carvajalt második sárga lap miatt kiállították a 95. percben. A mérkőzés végeredménye tehát 1–1 lett.

A Madridhoz hasonlóan az Almería is nagyon korán, már a 9. percben vezetést szerzett Marc Pubill találatával. Sokáig úgy tűnt a sereghajtó meg is tudja tartani az előnyét, ám a Granada a 75. percben Myrto Uzuni góljával végül ki tudott egyenlíteni. A meccs végéig még több lehetőséget is láthattunk, ám több találat nem született, így ez a találkozó is 1–1-re végződött.

A mérkőzés összefoglalója

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ
Rayo Vallecano–Real Madrid 1–1 (Joselu 3., ill. De Tomás 27 – 11-esből)
Kiállítva: Carvajal (Real Madrid, 90+5.)
Granada–Almería 1–1 (Uzuni 75., ill. Pubill 9.)

Később
18.30: Mallorca–Real Sociedad (Tv: Spíler2)
21.00: Real Betis–Alavés (Tv: Spíler2)
Hétfőn játsszák
21.00: Athletic Bilbao–Girona (Tv: Spíler2)

Korábban
Atlético Madrid–Las Palmas 5–0 (M. Llorente 15., 20., Á. Correa 47., 62. – a másodikat 11-esből, Depay 87.)
Osasuna–Cádiz 2–0 (Budimir 63., 90+1.)
Celta Vigo–Barcelona 1–2 (Aspas 47., ill. Lewandowski 45., 90+8. – a másodikat 11-esből)
Valencia–Sevilla 0–0
Villarreal–Getafe 1–1 (A. Moreno 56., ill. Makszimovics 24.)