La Liga: három meccs után győzött újra a Celta

H. Á.H. Á.
2024.02.04. 18:41
Strand Larsen (balra) és De la Torre is betalált (Fotó: Getty Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Celta Vigo 3–0-ra győzött az Osasuna vendégeként, a Cádiz pedig már a 11. döntetlenjét játszotta – ezúttal a Villarreal otthonában.

A La Liga 23. fordulójának vasárnapi meccsei egy eseményekben nem túl bő 90 perccel indultak: a gól nélküli Villarreal–Cádiz találkozón öt sárga és egy videózás után meg nem adott büntető borzolta a kedélyeket – na, meg a tény, hogy a hazaiak 19 kapura tartó lövésből sem találtak be a kapuba.

Az Osasuna–Celta összecsapáson aztán már a 23. percben megtört a gólcsend: gyorsan végigvitt kontra végén Jörgen Strand Larsen szerzett vezetést Luca de la Torre kiugratása után, másfél perccel később pedig a norvég visszaadta a kölcsönt az amerikainak, aki közelről helyezett a kapuba a szélről érkező lapos beadás után. A végeredményt a Larsen helyére beálló Anasztasziosz Duvikasz állította be Jailson nagyszerűen elé tekeredő beadásából, ezzel a vigóiak három nyeretlen bajnoki után győztek ismét. 0–3

A kora esti Betis–Getafe összecsapásra a legtalálóbb jelző talán a büntető lenne. Egyrészt Mason Greenwood a 8. percben 11-esből juttatta vezetéshez a Getafét, ezt Isco szintén a mészpontról egyenlítette ki a 35. percben. Másrészt: a két tizenegyesen kívül Juan Pulido játékvezető összesen 11  sárga lapot mutatott fel a két csapat játékosainak – ezt a versenyt 7–4-re a hazaiak nyerték meg. Maga a mérkőzés viszont döntetlenre végződött, és a rengeteg sárga ellenére mindkét csapat teljes létszámmal zárt. 1–1