La Liga: lendületben a Bilbao, a Sevillát is legyőzte idegenben

K. Zs.K. Zs.
2024.01.04. 21:14
Mikel Vesga (jobbra) fejelte a bilbaóiak első gólját (Fotó: Getty Images)
Folytatta menetelését az Athletic Bilbao a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (La Liga): a hetek óta veretlen baszk csapat 2–0-ra győzött a Sevilla vendégeként a 19. forduló csütörtöki játéknapján. Az Osasuna, ha nem is könnyen, de érvényesítette a papírformát, a pamplonaiak hazai pályán 1–0-ra megverték az utolsó helyezettet, a még mindig nyeretlen Almeríát.

A bilbaóiak Mikel Vesga fejesével jutottak vezetéshez az első félidő derekán, majd a hajrá kezdetén Aitor Paredes közeli lövésével tették biztossá győzelmüket.

Miközben az Athletic három bajnokit nyert meg zsinórban, és immár kilenc forduló óta veretlen, a Sevilla a legutóbbi öt bajnoki mérkőzéséből már a negyediket veszítette el.

Az Almeríát legyűrő Osasuna győztes gólját a házi góllövőlistát kilenc találattal vezető horvát támadó, a meccs emberének is megválasztott Ante Budimir lőtte az első félidő közepén.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ, csütörtöki mérkőzések

Osasuna–Almería 1–0 (Budimir 27.)
Sevilla–Athletic Bilbao 0–2 (Mikel Vesga 30., A. Paredes 76.)
Las Palmas–Barcelona 1–2 (Munir 12., ill. Ferran Torres 56., Gündogan 90+3. – 11-esből)
Kiállítva: Sinkgraven (90+2.)

• Szerdán játszották
Girona–Atlético Madrid 4–3
(Valery Fernández 2., Sávio 26., Blind 39., Iván Martín 90+1., ill. Morata 14., 44., 54.)
Granada–Cádiz 2–0 (Uzuni 22., Zaragoza 70.)
Kiállítva: Sobrino (Cádiz, 54.)
Celta Vigo–Real Betis 2–1 (Aspas 16. – 11-esből, Swedberg 90+6., ill. Ruibal 6.)
Real Madrid–Mallorca 1–0 (Rüdiger 78.)

• Kedden játszották
Getafe–Rayo Vallecano 0–2 (Camello 45+1., 47.)
Kiállítva: Latasa (40., Getafe), Greenwood (50., Getafe), Damián Suárez (70., Getafe – a kispadról)
Real Sociedad–Alavés 1–1 (Zubimendi 90+6., ill. Rioja 76. – 11-esből)
Kiállítva: Remiro (36., Sociedad)
Valencia–Villarreal 3–1 (Jaremcsuk 4., Pepelu 27., 57. – mindkettőt 11-esből, ill. Gerard Moreno 73.)

Ante Budimir a kilencedik gólját szerezte ebben a bajnoki idényben (Fotó: Getty Images)
1. Real Madrid 19 15 3 1 40–11 +29 48
2. Girona 19 15 3 1 46–24 +22 48
3. Barcelona 19 12 5 2 36–22 +14 41
4. Athletic Bilbao 19 11 5 3 36–19 +17 38
5. Atlético Madrid 19 12 2 5 39–23 +16 38
6. Real Sociedad 19 8 8 3 30–19 +11 32
7. Betis 19 6 10 3 21–20 +1 28
8. Getafe 19 6 8 5 24–25 –1 26