La Liga: hiába vezetett a Las Palmas, a Real Madrid fordított

R. P.R. P.
2024.01.27. 18:21
Aurélien Tchouaméni (jobbra) szerezte a mindent eldöntő gólt (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában a Real Madrid 2–1-re legyőzte idegenben a Las Palmast.

A Real Madrid többnyire szívesen látogat a Kanári-szigetekre a Las Palmashoz. A mostani bajnokit megelőző hét találkozón ötször nyert egy döntetlen és egy vereség mellett.

Az első félidő nem hozott gólt, bár a 31. percben a hazaiak közel kerülhettek volna ehhez, ha a játékvezető tizenegyest ítél a 31. percben Sergi Cardona és Dani Ceballos ütközésénél – videó itt.

Andrij Lunyinnak, a Real Madrid kapusának sok dolga volt, de az 53. percben ő sem tudott menteni: Sandro Ramírez beadása után Javi Munoz szerzett gólt, igaz, kellett hozzá, hogy Nacho rosszul érjen bele a labdába, becsapva az ukrán kapust – videó itt.

Sokáig nem vezethettek a hazaiak, mert tizenkét perccel később Eduardo Camavinga óriási passza után Vinícius Júnior remek lövéssel egyenlített – videó itt.

A Real Madrid fokozta a nyomást, és a 84. percben Aurélien Tchouaméni szépen fejelt a kapu jobb oldalába.

Carlo Ancelotti csapata ezzel meg is nyerte a mérkőzést (1–2), és megelőzte a vasárnap pályára lépő Gironát.